Şehidin Hastaneye Getirilişinde İhmali Olduğu İçin Görevden Alınan Başhekim: Alnımız Ak, Başımız Diktir!

Erzincan Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Orhan Çimen, Jandarma Komando Uzman Çavuş Tortumlu'yu yaralı haldeyken getiren helikopterin indiği alanda ambulans ve sağlık ekibinin hazır bulundurulmadığı gerekçesiyle Bakan Koca tarafından görevden alınmıştı. Çimen yaptığı açıklamada, "Orhan ÇİMEN Türkiye Cumhuriyeti nin şerefli bir ferdidir!!!VATANSEVERDİR,VATAN HAİNİ DEĞİLDİR !!! ADALET ER YA DA GEÇ TECELLİ EDECEKTİR!!!” dedi

Gündem 24.10.2021, 11:30 Zeynep Elmalı
Şehidin Hastaneye Getirilişinde İhmali Olduğu İçin Görevden Alınan Başhekim: Alnımız Ak, Başımız Diktir!

Kamuoyunda büyük tepki çeken tabloyu yansıtan görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından "ihmalle" suçlanan Erzincan Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Orhan Çimen, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın talimatıyla açığa alındı. Yine Bakan Koca'nın talimatıyla ilgililer hakkında soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Başhekim Orhan Çimen kendi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında “Şehidimizin hastaneye getirilişinde, helikopterin indiği alana ambulansın vaktinde ulaşmasında ihmalim olduğu ileri sürülmesi gerekçesi ile Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’nın talimatıyla açığa alınmış bulunmaktayım.” dedi.


*Erzincan Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesi Eski Başhekimi Doç. Dr. Orhan Çimen

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Orhan Çimen açıklamasında şunları ifade etti;“Şehidimizin hastaneye getirilişinde, helikopterin indiği alana ambulansın vaktinde ulaşmasında ihmalim olduğu ileri sürülmesi gerekçesi ile Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’nın talimatıyla açığa alınmış bulunmaktayım.

Değil makamımız, ne canımız ne de kanımız şehidimizin canından ve kanından daha kıymetli değildir. Allah ‘a,Kuran’a,Vatana,Millete,Devlete ve dahi Mehmetçiğe bağlılığımız, sevgimiz, saygımız tartışılamayacak kadar açık ve nettir!Anlımız açık, başımız diktir!

Ve Orhan ÇİMEN Türkiye Cumhuriyeti nin şerefli bir ferdidir!!!VATANSEVERDİR,VATAN HAİNİ DEĞİLDİR !!! ADALET ER YA DA GEÇ TECELLİ EDECEKTİR!!!” dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Her şeye rağmen yeniden 1 ay önce
Hastane başhekiminin görevimiymiş ambulan hazır tutmak. Bahane etmişler doktor beyi görevden almak için. Görevden alınması gereken Sağlık Müdürü, Acil hizmetler Başkanı ve 112 başhekimi. NOKTA.
bay problem 1 ay önce
bu görev alanı başhekimin alanı değil biri bakana aktarsın
hemşire 1 ay önce
doktorun askerimzie yaptığına bak bunalrı da mı görecektik bir de maaş alacaklar
Aptl hemşire 1 ay önce
Bi yuru git ya
9
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?