Sedat Peker'in İddiaları Sonrasında Hastanede Soruşturma Başlatıldı!

Sedat Peker'in iddialarının ardından SGK tarafından yapılan tespitler ışığında Eğitim Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Servisinde soruşturma başlatıldığı iddia ediliyor.

Gündem 08.11.2021, 21:44 08.11.2021, 22:01 Zeynep Elmalı
Sedat Peker'in İddiaları Sonrasında Hastanede Soruşturma Başlatıldı!

Sedat Peker'in iddiaları doğrultusunda SGK’nın başlattığı soruşturmanın Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar servisi Doktoru H. P.’ın da içinde bulunduğu organizasyonun Pendik, Gebze ve bir kaç daha semtte tedavi görmeye başlayan hastaların ameliyatlarının Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bu doktor tarafından gerçekleştirildiğini tespit etmesi üzerine müfettişlerin gönderildiği ve olayın doğrulandığı öne sürülüyor. 

Hastane Başhekimi Doç. Dr. H. Ş.’ın Klinik şefi olduğu Kalp Damar Servisi bu skandal olay sonrası nasıl bir durum takınacağı da merakla bekleniyor.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Kendi kliniğinde yapılan kodları değiştirilerek uygun olmayan malzeme satan İnvamed adlı firmanın ürünlerinin kullanıyor olması ve firmanın hastaneye diğer şehirlerden hasta taşıması konusunda bilgisinin olmaması imkansız gibi gözüküyor.

SUT kodlarında yapılan değişikliklerle Hindistan'dan getirilen Katater adlı malzemelerin, Amerika'dan ithal edilen Medtronik adlı firmanın ürünleri gibi fatura edilmesi, hastalara sadece bu malzemelerin Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kullanılmasının altındaki sebepleri araştıran SGK Genel Müdürlüğü'nün soruşturmayı biran önce tamamlanması bekleniyor.

Medtronik firmasının şikayeti üzerine ortaya çıkan bu skandal uygulama Şehrimizde çok ses getireceğe benziyor. Devlete bağlı çalışan doktorların lüks yaşantılarını da incelemeye alan SGK artık bu tür olaylara göz yumulmayacağını ve sonuna kadar olayların üstüne gideceğini bu yapmış olduğu soruşturma ile göstermiş oluyor.

Kalp Damar malzemesi satan İnvamed firmasının Kocaeli Bölgesinde bayiliğini yapan firma yetkililerinin de olayın içinde olduğunu tespit eden SGK, yetkilerinin soruşturmanın sonunda ne cezalar vereceği merakla bekleniyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (8)
hemşire 4 hafta önce
çok iyi karar devlette yaşayan doktorların lüx yaşantısı kabul edilemez
bunun gibi bir karar da malpraktis davasında geldi şükürler olsun ki, hekime 900bin tllik evi satmalarını ve 400bin tl evde oturmalarını söyleyen mahkeme bile var

bu günleri gördüğümüz için çok mutluyuz onlar da görsünler fakirliği
Ucuz trol 4 hafta önce
Ne fakirliği denyo lüks içinde yaşıyoruz sen kendi derdine yan. Ölüm senin 10 katın kazanır
Ne ezik hased bir tip 4 hafta önce
Bu hemşirede vizyon da yok. Allah her alanda yokluk çektiriyor bu sahte hemşireye. Trol olduğu öyle belli ki. Senin enflasyondan, dövizden haberin yok galiba. 400 bine ev mi kalmış ? 800 binlik evler lüks değil ortalama ev fiyatı metropolde 1 milyon olmuş. Villalar küçük yerlerde bile en az birkaç milyon. Çöpten beslenen yokluk çeken gariban insanlar bile hayata daha gerçekçi bakıyor.
Gerçek Hemşire 4 hafta önce
Bir Hemşire olarak söylüyorum bu şahsın hemşire bile olduğunu sanmıyorum. Lütfen admin bu tür paylaşımları yayınlamayalım. Bizim sorunlarımıza katkı sağlayacak paylaşımları yayınlayalım
seis 4 hafta önce
hani sedat yalancıydı noldu laaa şimdik ucu kime dokunmadıda böle oldu şey edemedim
Troll hemşire hain eşer kendi düşer 4 hafta önce
Bu ahlaksız troll hemşire zaten troll ve ahlaksız.
Ama peki bu terbiyesizin yorumunu beğenenler ???
Bıktırdınız be hekimleri.
Ezik troll hain iflah olmaz
malum. 4 hafta önce
bu varis ameliyatında 1 hastaya aynı anda 3 seans girilerek 12 bin tl sgkdan alındı. 1 doktor özel hastanelerde bir günde 30 hasta taşındı. firmalar, doktorlar, teknikerler hasta aracılığı yaptı. devlet acayip soyuluyor. hala yapılıyor mu bilmem. ama bunun sgk ayağı olmadan bu işler yürümez.
adamın biri 4 hafta önce
devletin kurumlarının içi çürümüş heryerden pis kokular geliyor Allah bu siyasetin ve siyasetçilerin belasını versin
6
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?