Sayın Koca Bakanlığınızın İkiyüzlü Tavırları Sağlıkçıları Bezdirdi, Bu Sorunu Siz Çözmelisiniz!

"Sayın Bakanın vicdanına sesleniyoruz" diyen Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu 2. Başkanı Dr. H. Yusuf Eryazğan aile hekimliği çalışanlarının karantinada idari izinli sayılması, bunun bir meslek hastalığı sayılması, şehit olan sağlık çalışanlarına tazminat ödenmesine gelince “mevzuat uygun” değil dediklerini buna isyan etkilerini belirtti.

Gündem 19.08.2020, 17:02 19.08.2020, 18:06
Sayın Koca Bakanlığınızın İkiyüzlü Tavırları Sağlıkçıları Bezdirdi, Bu Sorunu Siz Çözmelisiniz!

AHEF 2. Başkanı Dr. H. Yusuf Eryazğan, salgın ile mücadele ederken hastalanan aile hekimlerinin maşlarının kesildiğini öne sürdü.

TIKLAYIN

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu 2. Başkanı Dr. H. Yusuf Eryazğan “vicdan” diyerek seslendi.

“Halk sağlığı kurumu yetkilerinin bu kadar yoğun çalışan aile hekimlerine, aile sağlığı çalışanlarına ceza vermek için uğraşırken, görevi dışında pandemi ile savaşa hiç bir katkısı olmayan görevleri mevzuat içine koymaya çalışırken her türlü çalışmayı yaptıklarını ama iş Cumhurbaşkanlığı genelgesine uygun bir şekilde aile hekimliği çalışanlarının karantinada idari izinli sayılması, bunun bir meslek hastalığı sayılması, şehit olan sağlık çalışanlarına tazminat ödenmesine gelince “mevzuat uygun” değil dediklerini buna isyan etkilerini belirtti.

Sayın Bakanın vicdanına sesleniyoruz bu kurumunuzun ikiyüzlü tavırları artık tüm çalışanları bezdirdi bunu kurumun başı olarak siz çözmelisiniz. Sayın Cumhurbaşkanımızın genelgesi yerde kalamaz hiç bir sağlık çalışanına sen Covid-19 oldun maaşın kesiliyor denilemez sonuna kadar bu konuyu takip edeceği ve sessiz kalmayacağız” dedi.

Yorumlar (4)
sağlıkçı 2 ay önce
10 gün lük kurslarla aile hekimi oldunuz 1000 tl ücret alırken 7000 10000 tl maaş almaya başladınız biz sağlıkçılar 750 tl devam ettik. hak hukuk bunun neresinde ve çoğu uzm dr dan fazla maaş alıyonuz. Yaratan büyük gram hakkımı kimseye helal etmiyorum burda aile hekiminin suçu yok ama desteklediniz ve bizlere sağlıkçılara hak gözetmediniz diğer tarafda görüşmek dileğiyle
Misafir 2 ay önce
Aile hekimlerinin bir çoğu pandemide hastaları odasına bile almadı.Tek yapmaları gereken hastaları aramak olması gerekirken aramamak için bin bahane uydurdular. Şimdide ek ödeme alıyorlar yazık.
Serap 2 ay önce
Bazı yerlerde koah covid 19 idari izin kullanırken bazı yerlerde çalıştırılıyor. Bunuda haber yapın.
konya 2 ay önce
üçün biri ikisi derken üçünüde aldınız gözünüz doysun 5 lira maaş almanız gerekirken 10 lira maaş alıp 2 rtp yan gel yat inşAllah eski sisteme geri dönerler 5 lira maaşa talim edersiniz görürüz bu işler sizin yapmanız gereken işler zaten aile hekimliklerinin soyan soyana soyan soyana doktor muhtaç olsun kuru soğana kuru soğana..doktor civanım ah neler ister canın devlet o kadar maaş veriyor git ne isterse canın onu al
19
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?