Saygı Öztürk: Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman Koronavirüsten Öldü!

Sözcü gazetesi Ankara temsilcisi Saygı Öztürk, 16 Mart'ta tedavi gördüğü hastanede ölen emekli Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman hakkında çarpıcı bir iddia ortaya attı.

Saygı Öztürk: Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman Koronavirüsten Öldü!

BAŞHEKİMLİK EMEKLİ GENARALİN KORONAVİRÜSTEN ÖLDÜĞÜNÜ DOĞRULADI! TIKLAYIN


Sözcü gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, KRT’de hazırlayıp sunduğu Sisler Bulvarı programında, emekli Orgeneral Aytaç Yalman’ın ölümüyle ilgili bir iddia ortaya attı.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre, Öztürk, eski adı GATA olan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi görürken ölen eski Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aytaç Yalman’ın korona virüsü nedeniyle hayatını kaybettiğini, eşi Belma Aytaç ile kız kardeşinin de karantinaya alındığını ileri sürdü.

Öztürk, Aytaç Yalman’ın hastalık sürecini ve yaşananları şöyle anlattı:

TIKLAYIN

“Sessiz sedasız bir komutanımız bu dünyadan göçtü. Emekli orgeneral, eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman önceki gün toprağa verildi İstanbul’da.

Olay şöyle; Aytaç Yalman Paşa son derece sağlıklı, sporunu yapan bir insan. 80 yaşında Fenerbahçe Ordu Evi’nde orada, spor salonunda sporunu yapıyor. Bir gün spor yaparken nefes darlığı çektiğini ifade ediyor. Ve hemen bir özel hastaneye kaldırılıyor.

Özel hastanede yapılan ilk tetkiklerden sonra ‘komutanım burada biz bu işi yapamayız, sizin başka bir hastaneye gitmeniz gerekir diyorlar. Geçmişte adı GATA olan hastaneye sevk ediliyor. Orada ilk tetkikler malum rahatsızlıktan, malum virüs olduğu ifade ediliyor. Komutan pazar günü kendini iyi hissederek evine gitmek istiyor. Fakat birkaç saat sonra hayata veda ediyor.

Buraya kadar tamam, bir komutanın nasıl defnedildiğini iyi kötü biliyoruz. Hastaneden hemen oradan doğrudan alınıp, mezarlığa annesinin yanına götürülmesi, yani hiçbir tören yapılmadan, askeri arkadaşlarına bile bilgi verilmeden böyle bir olay gerçekleşiyor.

Eşi Belma Hanım nerede? O da apar topar hemen hastaneye kaldırılıyor. Ve o da şu anda sözünü ettiğimiz hastanede karantina altında bulunuyor. Yalnız o değil aynı şekilde kız kardeşinin de karantina altında olduğunu biliyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 15:09

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet hakan teşekkürler
ahmet hakan teşekkürler - 1 hafta Önce

HÜRRİYET YAZARI GENEL YAYIN YÖNETMENİ AHMET HAKAN IN BUGÜNKÜ KÖŞE YAZISI

Doktorlara hemşirelere milyonlarca teşekkür Sevgili doktorlarımız. Kıymetli hemşirelerimiz. Saygıdeğer sağlık çalışanlarımız. Sizlere milyonlarca teşekkür! * Bu zamana kadar... Doktorlara hemşirelere milyonlarca teşekkür Cehaletin kör pençesinde inleyen bazı kendini bilmez mahlûkların uyguladıkları şiddete maruz kaldınız, bazılarınız canından bile oldu. Kadriniz kıymetiniz bilinmedi. Sıkıntılar çektiniz. * Ve bugün sizler... “Korona” denilen belaya karşı verilen büyük savaşın en ön safında yer alıyorsunuz. * Hepimiz evlerimize kapanmaya çalışırken... Siz hastanelerde canla başla çalışıyorsunuz. * Hepimiz kendimizi bir biçimde güvenli alanlarda korumaya almışken... Siz virüsle temasın en fazla olabileceği yerlerdesiniz. * Hepimiz sadece kendimizi korumaya çalışırken. Siz kendiniz dışındakileri korumaya çalışıyorsunuz. * Sabırla, bilinçle, özveriyle büyük bir uğraş veriyorsunuz. * Doktorlarımız! Hemşirelerimiz! Sağlık çalışanlarımız! Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Hepinizin kadrini kıymetini biliyoruz. Hepinizden Allah razı olsun

. SAYIN AHMET HAKANA DÜŞÜNCELERİNDEN DOLAYI BİR SAĞLIK ÇALIŞANI ERKEK HEMŞİRE SAĞLIK MEMURU OLARAK KENDİSİNE TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARI ADINA TEŞEKKÜR EDERİZ

Bizlerin bu halini hükümetimiz bakanlığımız hariç herkes görüyor ve biliyor sağlık çalışanları doktor hemşire sağlık memurları erkek hemşireler hasta ile hasta yakını ile birebir ilgilenen kişilerdir bütün toplumsal olaylarda depremde selde çığda savaş sınırda darbede salgın bulaşıcı hastalıklarda vbvb olaylarda göreve giden hastanelere koşan bizleriz bunca şiddet görmemize rağmen ne bayramlarımız var ne hafta sonları ne gecelerimiz ne yaz tatılimiz ne kış tatilimiz ne resmi tatilimiz vb vb her daim görev yaparız buna rağmen kamuda en düşük maaşı alırız emsallerinden polislerden öğretmenlerden askerlerden zabıtadan bekçiden bile daha düşük maaşı alıyoruz bizlerin yaptıkları işler bu mesleklerden daha mı değersiz de daha mı az çalışıyoruz da bu kadar düşük maaş alıyoruz

sağlıkta ki memnuniyet başarı hiçbir kurumda bakanlıkta yoktur sağlıktaki bu dönüşümü başarıyı yakalayan yeni binalar hastaneler değil içerinde çalışan sağlık personelleri dir buna rağmen son 30 yıldır ne maaşlarımızda ne özlük haklarımızda bir iyileştirme yapılmamıştır .

Aksine elimizde ne varsa gitmektedir son 7 yıldır döner sermayeler sıfır tl veya 70 tl ,verilen yıpranma tam bir fiyasko sabit ödemeler emekliliğe yansıtılmıyor emekli olunca en düşük emekli maaşını biz alıyoruz 3600 ek gösterge sadece hemşire arkadaşlara verilmesi de adaletsizliktir bu ayrım emniyette polislerde milli eğitimde öğretmenler de yok iken biz sağlıkta neden yapılıyor

SAYGILARIMIZLA..

uzman hemşire
uzman hemşire @ahmet hakan teşekkürler - 1 hafta Önce

kardeşim ne boş yapmışsın sanki hemşirelere verildi de sen kaldın dur hele bir bize verilsin sizede eğitim durumuna kadro durumuna göre verilir

hemşirelere 3600 verilmedi
hemşirelere 3600 verilmedi - 1 hafta Önce

sadece lafta kaldı lütfen yanlış bilgilendirme yapmayın hemşirelere de diğer sağlık çalışanlarına da 3600 verilmediiii

SIRADAKİ HABER