PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Savcı, Hemşireyi Darbeden Sanığa 10 Yıl Hapis İstedi

Görevli hemşireyi darp ve tehdit ettiği iddiasıyla hakkında açılan dava iddianamesinde Savcının sanığa “10 yıl 1 ay 15 gün” hapis cezası istediği öğrenildi.

Gündem 06.12.2022, 23:12 Cansu Polat
Savcı, Hemşireyi Darbeden Sanığa 10 Yıl Hapis İstedi

İstanbul Anadolu 10. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hemşireyi darp ve tehdit ettiği ileri sürülen ve tutuksuz yargılanan şahsın yargılanmasına başlandı.

Mahkemede tanık sıfatıyla ifade veren Emine S.A., hastane veznesinde çalıştığını anlatarak darp olayıyla ilgili bildiklerini anlattı.

Emine S.A, hastane veznesinde çalıştığını anlatarak, “Olay günü sanık tedavi odasından çıkıp bir süre bekledikten sonra hemşire M.A’ya yaşını sorup ona, ‘Seni şikayet edeceğim’ dedi. Hemşire de ona ‘Sen şikayetini yap onlar beni bulur’ dedi. Bunun üzerine sanık, hemşireye kafa atıp hızla kaçtı.” dedi.

Duruşmada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, sanığın tartıştığı hemşireye kafa attığını belirterek, tehdit suçunun işlendiğine dair kesin bir delilin ise bulunmadığını kaydetti.

Sanık Hakan Coşkun’un “tehdit” suçundan beraatine karar verilmesini isteyen savcı, sanığın “kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten yaralama” suçundan 3 yıl 4 ay 15 günden, 10 yıl 1 ay 15 güne kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme, sanık ve avukatının mütalaaya karşı savunmalarını hazırlamaları amacıyla duruşmayı erteledi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Hakan Coşkun’un hemşire Mustafa Yaşar’ı darp ve tehdit ettiği gerekçesiyle, “sağlık çalışanına yönelik tehdit” ve “kasten yaralama” suçundan toplamda 11,5 yıl hapis cezasına çarptırılması istenmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.