Savcı Ankara'da Sağlıkçılara Saldıranlardan 2'sinin Tutuklanmasını İstedi: (Güncelleme)

Sağlık çalışanlarına zor anlar yaşatan şüpheliler için harekete geçen emniyet, soruşturma kapsamında sabah saatlerinde iki şüpheliyi gözaltına almış, ardından öğlene doğru gözaltı sayısı 5'e yükselmişti. Savcılık, şiddet olayına ilişkin soruşturmada, 5 şüpheliden 2’sinin tutuklamasını talep etti.

Gündem 23.09.2020, 18:08 23.09.2020, 18:12 Güler Sağlam
Savcı Ankara'da Sağlıkçılara Saldıranlardan 2'sinin Tutuklanmasını İstedi: (Güncelleme)

Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilen yaralılardan birinin hayatını kaybettiği haberi üzerine ‘hasta yakınları’ hastane acilindeki sağlık çalışanlarına saldırmıştı.

Kamuoyunda infial uyandıran görüntülerin ardından 5 kişi gözaltına alınmıştı.

Savcılık, Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki şiddet olayına ilişkin soruşturmada, 5 şüpheliden 2’sinin tutuklamasını talep etti.

NE OLMUŞTU?

Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki sağlık çalışanlarına yönelik saldırı girişimine ilişkin soruşturma kapsamında 3 kişi daha gözaltına alındı. Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yakınlarının ameliyat sırasında hayatını kaybetmesine öfkelenen bir grup, sağlık görevlilerine saldırarak ameliyathaneye girmeye çalıştı. Ameliyathanedeki sedyelerle kapıya barikat kuran sağlık görevlileri, polisin saldırganları uzaklaştırmasının ardından görevlerine döndü

Gözaltındaki şüpheli sayısı 5'e çıktı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında, hastanenin yoğun bakım kapısını zorlayan kişilerin kimlikleri tespit edildi.

TIKLAYIN

Ankara Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

Zanlılar, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Lütfü Karakuş'a ifade verecek.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, sağlık çalışanlarına yönelik eylemleri içeren görüntüleri ihbar kabul ederek şüpheliler hakkında, "kamu malına zarar verme", "görevini yaptırmamak için direnme", "tehdit" ve "hakaret" suçlarından soruşturma başlatmıştı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
mobing maduru 4 ay önce
bakın sonu şöyle olacak ya acıları var şikayetten vazgecin zaten bundan birşey cıkmazzz.....defalarca urfada yaşadım bundan daha fazlasını
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?