Savcı, Ameliyat İçin Para İsteyen Doktora 10 Yıl İstedi

Bursa'da ameliyat olacak bir hastasından 15 bin TL istediği iddiasıyla tutuklanan kalp damar cerrahisi uzmanı Prof. Dr. T.T hakkında Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma tamamlandı. Türk'e, ‘irtikap’ suçundan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

Gündem 01.11.2021, 14:56 Zeynep Elmalı
Savcı, Ameliyat İçin Para İsteyen Doktora 10 Yıl İstedi

Bursa Cumhuriyet Savcılığı, hasta yakınının şikayeti üzerine, kalp merkezinde görevli olan Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. T.T. hakkında soruşturma başlattı. Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, seri numaraları belirlenen paraları aldığı öne sürülen doktoru yakaladı.

Sorgusu sonrası, ‘irtikap’ suçundan adliyeye çıkartılan Prof. Dr. T.T, savcılık ile 2'nci Sulh Ceza Hakimliği'nde verdiği ifadesinde, yöneltilen suçlamaları kabul etmeyip, "Ben, 29 yıllık hekimim. Birçok ameliyat gerçekleştirdim. Hiçbir hasta ve yakınından para almadım. Asılsız olan iddiaları kabul etmiyorum" dedi.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Prof. Dr. Türk, tutuklanarak cezaevine kondu.

10 yıla kadar hapsi istendi

Cumhuriyet Savcılığı, geçen eylül ayında meydana gelen olayla ilgili soruşturmayı tamamladı. Soruşturma sonunda Kalp ve Damar Cerrahi Prof. Dr. T.T hakkında, Bursa 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde, ‘irtikap’ suçundan 5 ile 10 yıl arasında hapis cezası istemiyle dava açıldı. Prof. Dr. T.'nin yargılanmasına, ileriki günlerde başlanacak.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
hemşire 1 ay önce
kesinlik mesleğin elinden alınması ve müebbet hapis cezası alması gerek
Hemşire 1 ay önce
Abart amk. Kalp damar cerrahı kaç tane var zaten şu ülkede. Onları da tutuklayınca kime ameliyat yaptıracaklar, damar yolu açmayı dört senede zor öğrenen bize mi??
Hemşire. 1 ay önce
Resmen dolandırıcılık..eğer dogruysa .. on yıl üst sınırdan verilir ceza umarım. Bunun savunulacak bir tarafı yok. Kactane kalp damar cerrahi olursa olsun. Hukuk herkese eşit davranmalı. Her memur kendi maaşını begenmeyerek yolsuzluk yapar dolandırıcılık yaparsa ne devlet kalır ne hukuk kalır..sonucu merakla bekliyorum. Suç üstü yapılmış bir olay.. devletin maaşını kuralını beğenmiyorsan git özelde çalış.. yok öyle milletin kanını emmek.. adamın parası yok ki devlete geliyor
Ne yapacaktı? 1 ay önce
Sen adama insan gibi maaşını vermezsen, o da mecburen özelde ameliyatını yapayım ücreti de bu diyecek. Bu kafa ile ülkede hiçbir doktor kalmaz, nitelikli insanlar bu ülkeden tam gaz kaçmaya devam eder
5
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?