PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sarı Zarflarla Gündeme Gelen Hastanede Yeni Skandal İddiası!

Yönetimin personele baskı ve mobingler uyguladığı yönünde iddialarla gündeme gelen Farabi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi bu kez de hastaneye gelen yüksek elektrik faturaları ile gündemden düşmüyor.

Gündem 08.04.2022, 14:34 08.04.2022, 14:39 Cansu Polat
Sarı Zarflarla Gündeme Gelen Hastanede Yeni Skandal İddiası!

Başhekim ve sağlık hizmetleri müdürünün uyguladığı yanlış politikaların yanı sıra, destek hizmetleri müdürlüğünün de ortada olmadığı ifade edilen hastanede, personel ısınma problemi yaşamakta. 

Merkezi ısınma sisteminde uzun süredir arızanın yaşandığı kurumda personel ısıtıcıllarla kendini ısıtmaya çalıştığı gelen bilgiler arasında. Devlet kurumlarında tasarruf anlamında bir sürü kısıtlamalar yapılırken, elektrik pahalılığının gündem olduğu bu dönemde her serviste 2-3 elektrikli ısıtıcı çalıştırılarak personel ısınmaya çalıştığı vahim iddialar arasında. Burada kuruma gelen afaki elektrik faturalarını ve devlete verilen zararın vebalini kimler ödeyecek, hesabı ne zaman sorulacak?

Başhekimin ne kendisi ne yönetimi nede personeli ile barışık olmadığı, hemen hemen tüm kurumlar ile arası açık olduğu belirtilirken, tüm işçi ve kamu sendikaları ile de kavgalı olduğu dile getiriliyor. Keyfi uygulamaları ve ben yaptım oldu yönetim anlayışı ile kuruda terör estiren başhekim, pandemi sürecinde canla başla çalışan kendi personelini hain ilan ettiği bilinmekte. Kendi hastanesinde yapılan tedaviye güvenmeyerek devletin ambulansını keyfi emrine alarak kendini Ankara’da tedavi ettirdiğini bilmeyenimiz yoktur.

Personelin kurumdaki huzursuzluğu, uygulanan yanlış politikalardan dolayı kurumdan kaçarak diğer hastanelere ve aile hekimliklerine gittiği burada çalışmak istemediği daha vahimi meslekten soğutulduğu bildirilmekte. Sağlık müdürlüğü ve siyasetin bu duruma neden sessiz kaldığı ve bu başhekimin arkasında kimlerin durduğu kamuoyunun merak konusu...

Kaynak: Gerçek Kocaeli

Yorumlar (5)
Arıza 3 ay önce
???????????????????????????? çok gülünç oluyorsunuz habercilikte. Başhekim herhalde elektrik kendisi harcıyor yiyor
:) 3 ay önce
Skandala bak büyük yolsuzluk :)
Vicdan 3 ay önce
Korsanların bile bir hukuk kuralı vardır. Sırf Kocaeli'de bir sendika yönetimi maşası gibi kullanamadığı ve sıkıntılı ve sürekli şikayet konusu olan sendika üyesi birini birim sorumluluktan aldı diye bu haberler yaptırılıyor. Ve sizde alet oluyorsunuz. Dikkat edin bu kurumlar devlet ve milletin kurumları. Ahmet'in ve Mehmet'in değil.
En son haberle gerçekten gülünç bir durum oluşuyor. Faturalar yüksekmiş. Elbette hemşire ve personel üşümesin diye gerekirse soba da kullanılır, elektrikli battaniye de Yönetimde her kişinin iki telefonu varmış. Fazla şarj kullandıkları dan tüketim arttı deniliyor
Allah'tan korkun. Bu ramazan ayında bari belden aşağı vurmayı bırakın.
Yöneticiler geçicidir ama kurumlar kutsaldır. Kurumları yıpratanların bedelini Hak Teala tarafından ödettirilir
Zillet 3 ay önce
Fondaş olunca masa başı habercilikte level atlamış oluyorsunuz
dogan duran 3 ay önce
bende bu hastanede çalışıyorum bu tarz şeyler yaşamadık ısınma gayet modern dereceli ayarlanabiliyor yönetim personel dostu başka oyunlar var bu haberlerde güvenmeyin!!
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?