Samsun'da Ne Oluyor? Sağlık Çalışanlarının Sebepsiz Yeri mi Değiştiriliyor?

Samsun Gazi Devlet Hastanesinde Sağlık bakım hizmetleri Müdürünün personelin yerini keyfi olarak değiştirerek mobing uyguladığı yerel gazetelerde manşet oldu.

Gündem 14.07.2020, 14:44
Samsun'da Ne Oluyor? Sağlık Çalışanlarının Sebepsiz Yeri mi Değiştiriliyor?

Samsun Gazi Devlet Hastanesi Sağlık bakım hizmetleri Müdürü Emel Özcan’ın hastane başhekimi de dahil yapmış olduğu personel yer değiştirme kararından kimsenin haberi olmadığı ve uyum içinde çalışan personelin ani ve sebepsiz yer değiştirmeler nedeniyle rahatsız oldukları belirtiliyor.

Ben yaptım oldu mantığıyla gerçekleştirdiği görev yeri değiştirmelerin hiçbir hukuki dayanağı olmadığı, değişiklikleri önceden personele bildirmediği, yeri değişen personelin haklarını Samsun Gazi Devlet Hastanesi’nde arayamadığı için meseleyi Samsun İl Sağlık Müdürlüğüne taşıdıkları da gelen bilgiler arasında.

TIKLAYIN

Samsun Gazi Devlet Hastanesi Sağlık hizmetleri Müdürü’nün bu yetkiyi ve cesareti nerden aldığı, mobinge maruz bıraktığı personelin büyük bir çoğunluğunun neden Ak Partili olduğu da merak ediliyor.

Kaynak: Samsun Akasyam

Yorumlar (13)
Hesap Günü Çetindir 4 ay önce
Güzel vatanımın hastanelerinde görevli olan 3-5 sağlıkçı var sabah akşam internet haberlerinde gezip sürekli devletin kurumlarını karalayıp hizmet edenleri itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Onlardan alınan mesnetsiz iddialarla ülkemin hastaneleri ve yetkilileri asılsız iftiralara uğruyor
Kemal 4 ay önce
Yönetici idareci vasfında çalışanların da rotasyona tâbi tutulması gereklidir. İl sağlık müdürlüğü gereğini yapar
Erno 4 ay önce
emel hanimla daha önce aynı hastanede çalıştım, benim hakkimda tutanak tutmuşluğuda vardır, kesinlikle tam bir profesyonel idarecidir.kesinlikle insanların siyasi görüşleri ile yargilamaz elinden geldiği kadar herkese yardimci olur , yaptığı bir değişiklik varsa hukuğa ve kurumun iç işleyişine uygun olduğuna inanıyorum.bu haberin onu karalamak isteyen bir grup tarafından yapildigindan eminim .
15 Temmuz Destanı 4 ay önce
Bu şahıs Akpartililere zulm ediyor ve hala orada duruyor.Bunu oncelikle bashekime,sonra vekil demircan'a sormak lazım .Bu sehrin sağlık kurumlarında neden hep Akpartililer çile çekiyor,neden bu chp,ip sempatizanları yüksek mevkilerde???????
xxx 4 ay önce
ZETEN MÜDİRE HANIM CHP Lİ, SES ÜYESİYKEN, AK PARTİ KADIN KOLLARI İL BAŞKANI RABİA HANIMI ARKASINA ALARAK OLDU MÜDÜR, HEMEN GEÇTİ SAĞLIK SEN'E, ESKİ HASTANESİNDEKİ NAMAZ KILANLAR İÇİN TUTTUĞU TUTANAKLARDAN KİMSENİN HABERİ YOK, YAZIK.YİNE MÜDÜR OLUR YADA YÜKSELİR BU GİDİŞLE
Bosver 4 ay önce
Komiksiniz...iftira atmak için elinizden geleni yapiyorsunuz...iftiranizı olustururken başka hastanelerdeki yaltakçilardanda akil alıyorsunuz...ak partiye sirtini dayayarak yillarca yattıniz calişmadınız bunu gördügü icin emel sizi calıştırinca kiçınizi yirtıp partiye gidip habire şikayet ettiniz oradakilerde yemeyince basina koştunuz pis iftiracilar....tabi 17 yıl yat sonra çalışmak zor geldi dimi...kaldirın artik sepet kiçınizıda calişın artık vAllahi zor değil bak...
Vaveyla 4 ay önce
Bir personelin nerede çalışacağına personelin kendisimi karar verecek yoksa amirimi. Çalıştıkları birimler babalarındanmı miras kalmışta yer değişikliği mobbing oluyor.Muhtemelen gereksiz yere fazla mesai , özellikli birimlerde çalışıp fazla döner aldıkları arpalıkları kesiliyordur. Bir müdür personelinin nerede çalışacağına kararda veremiyorsa niye atanıyorki oraya.
Sağlıkçı 4 ay önce
Samsun il sağlık müdürlüğü gereğini yapacaktır, torpile adam kaydırmaya müsade etmez.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?