‘Salgınla Canı Pahasına Mücadele Eden Sağlık Personeline Bu Reva mı?’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 601 sağlık çalışanının koronavirüs ile mücadele ettiğini açıklaması, sağlıkçıların durumunun ciddiyetini bir kez daha ortaya koydu. Genel Sağlıkİş Başkanı’nın paylaşımı ise oldukça çarpıcıydı.

Gündem 03.04.2020, 08:21 03.04.2020, 12:57 Güler Sağlam
‘Salgınla Canı Pahasına Mücadele Eden Sağlık Personeline Bu Reva mı?’

İSTEYİNCE OLUYORMUŞ: HABER SONRASINDA FLAŞ YEMEK DÜZENLEMESİ! TIKLAYIN


Genel Sağlıkİş Sendikası Başkanı Zekiye Bacaksız, “Bakanın açıklamaları sahanın gerçekliğini hiçbir şekilde yansıtmıyor” diyerek daha fazla sağlıkçının koronavirüsle mücadele ettiğini öne sürdü.

TIKLAYIN

Cumhuriyet’ten Sibel Bahçetepe’ye konuşan Bacaksız, “Vatandaş cephesinde de durum benzer. Pozitif vakalar personelden saklanır, belli birimler bilir, onlar da susturulur. Korona servisinde çalışanlar ancak yoğun semptomlar ortaya çıkarsa tahlile gönderiliyor. Bakan kendisi de söyledi, hiç belirti vermeden Covid-19 pozitif olabiliyor” dedi.

Genel Sağlıkİş Sendikası Başkanı Zekiye Bacaksız, “Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde öğle yemeği” diyerek sosyal medya hesabında bu fotoğrafı paylaştı.

Bacaksız sözlerini şöyle sürdürdü: “Sağlık çalışanlarını virüsün önüne korumasız sürmeyelim. Beslenmelerini, dinlenmelerini ve koruyucu maskeleri sağlayalım. Yandaş ve kayırmacı idareciler bu dönemde kendilerinden olanları evlerine gönderip kendilerinden olmayanları işlerin en ucuna sürmesinler. Çalışma ortamında azami adalet bu dönemde daha gerekli.”

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?