PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Saldırıya Uğradım Diyen Doktoru Görüntüler Yalanladı: Hekim Hakkında Soruşturma Başlatıldı!

MUĞLA Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tıp bayramı günü doktoru darbettiği ileri sürülen uzman çavuş olayında yeni gelişme. Hastane güvenlik kayıtları incelendi, şikayetçi olan Dr. Tahir Tarımer hakkında soruşturma başlatıldı.

Gündem 18.03.2022, 20:20 19.03.2022, 01:54 Zeynep Elmalı
Saldırıya Uğradım Diyen Doktoru Görüntüler Yalanladı: Hekim Hakkında Soruşturma Başlatıldı!

MUĞLA Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, 14 Mart Tıp Bayramı'nda Uzman Çavuş A.A. (32) tarafından saldırıya uğradığını iddia edip, şikayetçi olan Dr. Tahir Tarımer (26) ile ilgili görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde; Dr. Tarımer'in A.A.'nın peşinden gidip, ittiğinin belirlenmesi üzerine hakkında idari soruşturma başlatılıp, suç duyurusunda bulunuldu.

Yatağan Jandarma Komutanlığı'nda görevli Uzman Çavuş A.A., 14 Mart günü saat 23.00 sıralarında rahatsızlanınca ambulansla Yatağan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. A.A., burada yapılan müdahalesinin ardından Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. A.A., kendisini muayene etmek isteyen acil serviste görevli Dr. Tahir Tarımer ile tartıştı. Olaya hastanenin güvenlik görevlileri müdahale etti. Tarımer, tartışma sırasında A.A., tarafından darp edildiğini ileri sürdü. Vücudunda kızarıklık oluştuğunu ve gözlüğünün kırıldığını söyleyen Tarımer, darp raporu alıp, A.A.'dan şikayetçi oldu. A.A. da darp raporu aldı. Apandisit teşhisi koyulan A.A., ameliyat edildi.

'İTİP, BOĞAZIMI SIKTI'

Dr. Tarımer, polisteki ifadesinde olay anını anlatırken, Hasta, apandisit şüphesi ile Yatağan Devlet Hastanesi'nden sevk edildi. Ultrason çektirmek istediğini söyledi. Kendisine kan tahlili ve diğer tetkiklerin yapılmadan mümkün olmadığını anlattım. Evrakını alarak acil servisten ayrılmak istedi. Arkasından gidip, çıkış yapmasına izin vermedim. Sinirlenerek beni itip, boğazımı sıktı dedi.

PROTESTO EŞLİĞİNDE TABURCU OLDU, GÖZALTINA ALINDI

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki apandisit ameliyatının ardından, genel cerrahi servisinden taburcu edilen Uzman Çavuş A.A., sağlık çalışanlarının 'Sen şiddet, darp, hakaret ettin. Biz seni tedavi ettik, taburcu ediyoruz' sloganları arasında alkışla protesto edildi. Ekip aracına bindirilen A.A., ifadesi için Komiser Hamdi Bey Polis Merkezi'ne götürüldü.

YENİDEN RAHATSIZLANDI

Gözaltına alınan Uzman Çavuş A.A., polis merkezinde yeniden rahatsızlandı. İfadesi alınamayan A.A., apandisit operasyonu olduğu bölgede şiddetli ağrı şikayetiyle polis ekiplerince Menteşe İlçe Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Hastanedeki tedavisinin ardından tekrar taburcu edilen A.A., polis ekiplerince tekrar Komiser Hamdi Bey Polis Merkezi'ne götürüldü. A.A., burada asıl mağdurun kendisi olduğunu belirtip, ifadesinde, Sağlık çalışanına hakaret etmedim, fiziki müdahalede bulunmadım. Kamuoyunda haksız bir şekilde linç edildim ve iftiraya uğradım. Bu nedenle doktordan şikayetçiyim dedi. Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen A.A., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

BAŞSAVCIDAN AÇIKLAMA

Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, tarafından olayın ardından yapılan açıklamada, Kamu görevlisine hakaret, kasten yaralama ve mala zarar verme suçlarını işlediği iddiasıyla yürütülen soruşturma sırasında, olay mahallinin güvenlik kamerası kayıtları getirtilerek ayrıntılı şekilde incelendi. Dosyadaki tüm delillerle birlikte değerlendirildiğinde, şüpheliye isnat olunan suçların vasıf ve mahiyeti ile mevcut delil durumu, özellikle güvenlik kamerası kayıtları dikkate alınarak şüpheliye adli kontrol hükümlerinin uygulanması uygun görülmüştür. Söz konusu soruşturma titizlikle yürütülmektedir denildi.

PEŞİNDEN GİDİP İTTİĞİ ORTAYA ÇIKTI

Gündem konusu olan olayın güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, saldırıya uğradığını ileri süren Dr. Tarımer'in, evrakını masadaki görevlilerden alarak ayrılmak isteyen Uzman Çavuş A.A.'nın peşinden gidip ittiği, bu sırada da kayıp düşmesi yer aldı.

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından hastane yönetimi Dr. Tarımer hakkında idari soruşturma başlattı. Öte yandan Uzman Çavuş A.A., Dr. Tarımer hakkında kendisine iftira attığı gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Yorumlar (42)
ömer 2 ay önce
ne itmesi be yalancılar, kağıdı çekmiş sadece
doktor düşmanlığı sizi boğacak
acilci 2 ay önce
önce yerden kağıdı alıyor. ayaga kalkmadan bel bölgesine yüklenip ittiriyor nerenizle izliyorsunuz. nem de acilde çalışıyorum çıkışa izin vermemek ne demek. alırsın hasta imzasını yasal olarak doktoru bağlamaz artık hastanın çıkışı.
dr 2 ay önce
bunlar böyleler
Habere bak videoya bak 2 ay önce
Anlattigi sekilde gitmis elinden evraklari almaya calismis
dr 2 ay önce
hasta ultrason çektirmek istiyor ama doktorlar ultrasonun gerekli olmadığını söylüyor, sonra doktorlar elindeki resmi evrakı istiyorlar ama hasta vermiyorum diyor

sonra hastaya soruyorlar ne yapmak istiyorsun diyorlar ama hasta hiçbir şey yapmak istemiyorum diyor
ardından hasta giderken doktor evrakı almaya çalışıyor ve evrak yere düşüyor hekim de eğilerek yere düşen evrakı almaya çalışıyor ve hasta da hekimi kolu ile kendine çekip kağıdı almaya çalışıyor
videoyu dikkatlice izleyin sadece
Oğuz 2 ay önce
Asistan doktor arkadaş ne yapmaya çalılmış anlamadım. Yani kağıdı almak istemiş. Neden? Ne gerek var. Çok anlamsız bir hareket. İtme felan yok. Ama adam dosyayı götürmek istediyse istesin. Ne uğraşıyon her cahille.
Hekime 2 ay önce
Dosyaya ultrason olmadığı için başka hastaneye sevk edildi yazmıştır. Şimdi adama bir şey olsa siz niye yolladınız diye hesap soracaklar, dosya isteyecekler. O dosyanın olmaması doktorun başını ağrıtır.
Heşmire 2 ay önce
Dr arkadaş olay öncesinde haklı olabilir.Ama bu tarz ajite ve sıkıntı çıkaran hastalarla çok diyaloga girmemek lazım.Bırak götürsün orderı nereye götürüyorsa…Peşinden niye gidiyorsun ki Dr Bey?…
Ragnar 2 ay önce
Mevzuatı bilmeden atıp tutmayın, adamda apandisit şüphesi var tedavi red almadan hastanın hiçbirşekilde ayrılmasına izin veremez aksi taktirde daha büyük suç işlemiş olur. ( hemşireyim diye yazmak istemezdin benimde doktor olduğumu düşünüp yine atıp tutarlar çünkü doktor ve hemşireleri birbirine düşürmüş durumdalar )
Şakşakçı 2 ay önce
Ne oldu şakşakçılar
Anlamsiz 2 ay önce
Videonun devamı varmı bilemem, ne alaka yani elinden almak kağıdı
Rxsen 2 ay önce
Ne kadar üzülmüştük..dr beye meğer algı yaratılmış...komutan gayet kibar ca gitti
Ne komutanı la 2 ay önce
Uzman çavuşa
Sağlıkçı 2 ay önce
Boş haber yapmayın sağlıkcılara verilecek zam ne oldu ondan haber yapın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?