PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sahte Sanıldı, Gerçek Doktor Çıktı

İstanbul Esenyurt’taki özel hastanede doktorun hareketlerinden şüphelenen hasta yakınının kimlik görmek istemesi üzerine hekimle hasta yakını arasında çıkan tartışmaya başhekimde müdahil olmuştu.

Gündem 17.12.2022, 15:31 17.12.2022, 15:31 Cansu Polat
Sahte Sanıldı, Gerçek Doktor Çıktı

Başhekimin “ben bu adamı tanımıyorum” demesiyle ortalık iyice karışırken sahte doktor sanılan kişinin özel hastanede görev yapmadığı bir başka bir doktorun yerine çalıştığı tespit edildi.

İstanbul Esenyurt’ta özel bir hastanede muayene olmaya giden hasta yakını kayıtsız çalışan doktoru açığa çıkardı.

Sıra aldığı doktor ile muayene olduğu doktor isminin farklı olduğunu gören vatandaş şahsın hareketlerinden şüphelenerek hastane kimlik kartını göstermesini istedi. Görevli doktorun bu isteğe “hayı”r cevabını vermesi üzerine ikili arasında tartışma yaşanırken araya güvenlik ve sağlık çalışanları girdi.

O sırada olay yerinde olan Başhekimin “ben bu adamı tanımıyorum” demesi üzerine ortalık iyice karışırken şahsın sahte doktor olabileceği ihtimali üzerine polis ekiplerine haber verildi.

Polisin dahil olduğu olayda tartışma son bulurken, doktorun hastanede çalışmadığı öğrenildi. Başka bir hekimin köşesiyle yarı zamanlı olarak hastanede çalışan şahsın kayıt dışı görev yaptığı tespit edildi. Bunun üzerine hasta yakını doktordan şikayetçi olurken, yaşanan tartışma anları kameralara yansıdı.

“KİMLİĞİNİ GÖRMEK İSTEDİM”

Hastanede kendilerini muayene eden doktordan şüphelenen Özgür Gündem, “Bir özel hastaneye yeğenimi getirerek tedavi etmek istedim. Ateşi, kusması ve halsizliği vardı. Nazmi Uğur adında bir doktora girdik. Bize kaşe ve isim verirken biz orada doktorun hareketleri ve davranışlarından kuşkulandık. Doktor isminin Mehmet olduğunu söyledi. Raporu çıkarırken de Nazmi Uğur diye bir doktor ismi verildi. Hastane kayıtlarına baktığım zaman Nazmi Uğur çok farklı bir kişi bizi muayene eden başka bir insandı. Kimliğini görmek istedim. Bununla ilgili bir açıklama yapmadı. Başhekim geldiğinde ‘Ben bu adamı tanımıyorum’ dedi. Ondan dolayı da biz polisi aradık. Karakola ifade vermeye geldik. Zaten doktor bizimle görüşme yapmadı. Yanındaki sekreter sürekli, ‘Kusma, ateş var mı, nasıl durumu’ diye sorular sordu. Doktor bizimle ilgilenmedi. Ben o an kuşkulandım. Doktorun sorması gerekeni sekreter soruyordu. Bize teşhis koydu. Serum ve damar yolundan enjeksiyon verildi. Bize domuz gribi var denildi. Zaten karakoldan çıktıktan sonra hastayı farklı hastaneye götüreceğiz” dedi

Yorumlar (13)
hemşire 2 ay önce
o durum aile hekimlerinde de var, aile hkeimi tatile gidiyor ama yasak olduğu halde yerine başka doktor bakıyor

bu durumu da haber yapın
Ali Ayar 1 ay önce
Vekalette bulunuyor Sayın Hemşire. Nasıl hemşireyseniz artık? Mevzuattan bihaber hemşire!
zeyn 1 ay önce
hemşire arkadaşın yorumuna kızmışlar ama hemşire arkadaş ifade edememiş. bence kimsenin haberi olmadan bir gün arayla birbirlerini idare eden aile hekimlerinden bahsediyor.
sivaslı 2 ay önce
yasak mı ? aile hekimi izinde olunca kim bakacak peki hastalara dişhekimi mi? Ne kadar cahil insan var her gün şaşırtmaya devam ediyorsunuz
dr 2 ay önce
ne yapsın acaba, devlet diyor ki yerine çalışacak biri bulunsun diyor aile hekimlerinde izin hakkı mı var?
Aynen 2 ay önce
Haber değil. Senin gibi bir kaç aklı başında bunları şikayet etse yeter. İşine gelince benden habersiz aile hekimimi kendi adına alıyor. Ne zaman gitsen efendi bugün yok. Aile hekimliği ne işe yarıyor o da muamma. Adı üzerinde Ailenin hekimi olmalı ama daha yüzünü görme şerefine eremedim. Sonra haydi greve
Sartorius 2 ay önce
Haber mi bu mu? Ona bakarsan eğitim araştırma ve üniversitelerde fiş kesilen Dr ismi farklı, muayene eden Dr farklı sıkıyorsa bunu da haber yapın.
Blackman 2 ay önce
Bunu yeni birşey gibi haber yapan uzayda yaşıyor,birçok yerde onyıllardır uygulanıyor bir doktorun isteği ile başka birinin çalışması mümkün değil,idareye bakın siz.
Samsun 2 ay önce
Bu işin aynısı samsun eğitim araştırma da da var acil de kovitte dr başka muayene eden başka hatta cinsiyet bile farklı araştırın derim kim kimin üzerinden hasta bakıyor.
Liyatak şart 2 ay önce
Bunlar hep sözleşmeli idarecilerden kaynaklanıyor. Çay kahve keyfi yapmaktan doktorların gerçek mi sahte mi olduğuna bile bakmıYorlr.
Acil tıp 2 ay önce
Liyakat liyakat diyoruz ne liyakatı ya?? Sağlığın çivisi çıkmış , sağlık çalışılacak kurum olmaktan çıkmış.
peessss 1 ay önce
aile hekimlerini ve toplum sağlığı merkezlerini mercek altına alın yerlerinde durmuyorlar maaş alıyorlar il müdürleri uyuyor gerçi il müdürleri de yerinde yok ya açılışlarda ve parti mitinglerindeler yani çivi çıktı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.