Sahte Hastaneyi Basan Polislerin Pislik Yüzünden Midesi Bulandı!

Merdiven altı açtıkları sözde muayenehanelerde pislik içinde doğum, kürtaj, diş çekimi, saç ekimi, sünnet yapan 6 yere Kahramanmaraş polisi şok operasyon düzenledi.

Gündem 10.11.2020, 19:02 Güler Sağlam
Sahte Hastaneyi Basan Polislerin Pislik Yüzünden Midesi Bulandı!

Dulkadiroğlu ve Onikişubat ilçelerindeki söz muayenehane dedikleri yerlerdeki pislikler operasyona katılan polislerin bile midesini bulandırdı.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü'nün çalışmaları doğrultusunda Dulkadiroğlu ve Onikişubat ilçelerinde; sahte hastane ile Suriyeli mültecilere tedavi adı altında çeşitli işlem yapıldığını belirledi.

Emniyetin gerçekleştirdiği operasyonda; sahte hastane olarak kullanılan dairede kullanım süreleri dolmuş yüzlerce ilaç, ameliyat masaları ve doğumhane gibi bölümlerin olduğu görüldü. Ele geçirilen ilaçların piyasa değerinin 5 milyon lira olduğu bildirildi.

Operasyonda sahte hastaneyi çalıştıranların Suriye'de sağlık kuruluşlarında çalışanlar ile tıp öğrencilerinden oluştuğu öğrenildi. Sahte hastaneyi işlettikleri belirlenen 6 kişi gözaltına alındı.

Polisin baskını sırasında biri doğum, 2'si kürtaj için gelen 3 kadının yanı sıra 3 çocuk da sünnet edilmek üzere sözde hastaneye geldiği görüldü.

Dairedeki pislik polislerin bile midesini bulandırdı. Polis konuya ilişkin arama çalışması sürüyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
14
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?