PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sahte Doktorun Annesi: ‘Kim Yardım ve Yataklık Ettiyse Bulunsun İstiyorum’ Dedi

Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde 1,5 yıl sahte doktorluk yapan Ayşe Özkiraz’ın annesi Atv habere açıklamalarda bulundu.

Gündem 29.11.2022, 00:18 Cansu Polat
Sahte Doktorun Annesi: ‘Kim Yardım ve Yataklık Ettiyse Bulunsun İstiyorum’ Dedi

“Kızıma kim yardım yataklık yaptıysa bulunsun istiyorum” diyen Anne Özkiraz, kızının büyüyünce doktor olacağını söylediğini ifade ederek bana “anne sen çok çektin. Ben seni kurtaracağım” diyordu dedi.

Sahte Doktorun Annesi, “keşke doğru söyleseydi de beni kurtarmasaydı. Bu kartları nasıl çıkarttı? Ben arıyorum arkadaşları ile çapa’da yemek yiyordu. O güne kadar bilmiyorduk” dedi.

Anne sözlerine şöyle devam etti:

“Kayıt olmaya gittiğinde iki tane kimlik getirdi. Biri fakülte kimliği, biri de tıp fakültesi kimliği. ‘Anne bunu bana zimmetlediler’ dedi. Yurda yerleştirdik. Yurt müdürünün numarasını aldık.

İlk defa ayrılıyorduk kızımızdan. Kazanmış kızımız dedik. Rabbim her anneye, babaya bunu nasip etmezdi. İstanbul’da bir yıl kaldı, geri geldi. ‘Dekanlıktan bulunduğunuz yerlerdeki hastanelerde ve sağlık ocaklarında ders görün dediler’ dedi.

“HEPSİ Mİ YALAN OLUR”

Hemşireler ve doktorla da arasının çok iyi olduğunu anne konuşmalarının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Bir çocuk cerrahisi var. Ben onun yanında çalışacağım dedi. Hatta bir arkadaşım daha var dedi. İki kişi geldik dedi. Haftada iki gün nöbete kalıyor.

Ameliyathanelerde yemekler yiyordu. Bunları başhekim de görüyor. Doktorla birlikte fotoğraflar çekiliyor. Görüntülü arıyorum, hemşirelerle odada oturuyor. Bunların hepsi mi yalan olur? Hiçbir şey anlayamadık biz.

Beni de hastaneye götürüyordu. Doktor arkadaşımızın arkadaşı diye bana ilgi gösteriliyordu. Doktor ikinci sınıf öğrencisini nasıl ameliyata aldı? Hiç araştırmadı mı? Kim yardım ve yataklık ettiyse bulunmasını istiyorum. Benim çocuğum asla böyle bir şeye kalkışmaz”

Yorumlar (5)
daha fazlası varsa 2 ay önce
insanlar için korkunç bir durum düşünsenize evladınız ameliyat olacak ve bu kişiler sahte doktor bilmedikleri ameliyatı yapacak
Emekci 2 ay önce
Ne demek benim çocuğum yapmaz, bildiğin profesyonel şekilde yalan söylemiş, kandirmadigi adam kalmamis. Bu birazda kemalim yapmaz repligini getirdi aklıma.
sağlıkçı 2 ay önce
MAŞAALLLAH, PROFESYÖNEL DOLANDIRICILIK DİPLOMASINI ALMIŞ. TÜRKİYEDEKİ TÜM ÇALIŞANLARIN DİPLOMASI İNCELENMELİ. BENCE HER KURUMDA BİRÇOK SAHTEKAR VAR.
suçlu kim? yok bulamazsın 2 ay önce
bakan çık açıklama yap diyecek konu yargıya taşındı konuşamam o zaman koltuktan kalk böyle bir olay nasıl olur noterden tasdik istenmiş mi bakan beye sorun
melih 2 ay önce
ablam böyle de ya, sende doktorluk yapsaydın, parayı kırardınız.
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.