PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sahte Doktoru Fark Eden Hekim, Polise Şikayet Etmek Yerine Evine Göndermiş

Türkiye’nin konuştuğu sahte doktor Ayşe Özkiraz skandalı ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Özkiraz’ın sahte doktor olduğu yönünde yalan söylediğini anlayan Dr. M.’nin olayı polise bildirmek yerine Ayşe Özkiraz’ı evine gönderdiği, skandalın ardından da 4-5 gün beklediği ileri sürüldü.

Gündem 06.12.2022, 17:00 Cansu Polat
Sahte Doktoru Fark Eden Hekim, Polise Şikayet Etmek Yerine Evine Göndermiş

Türkiye’nin gündemine oturan olayın mimarı sahte doktor Ayşe Özkiraz, 25 Kasım’da tutuklanarak Tekirdağ Cezaevine gönderilmişti.

Özkiraz’ın avukatları tarafından tutukluluk haline yapılan itiraz ise Çerkezköy 3. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından reddedilmişti.

“Madam Matruşka” lakabı ile tanınan Ayşe Özkiraz’ın doktor olmadığını hastane yönetimine bildirdiği ileri sürülen sevgilisiyle 2 kere hastanede buluştuğu iddia edildi. Yine iddialara göre Ayşe Özkiraz’ın son 2 ay içerisinde gece saat 00.00 - 02.00 saatleri arasında hastanede çocuk doktoru odasında 2 kez yeni sevgilisiyle buluştu ileri sürüldü.

Sahte doktor Ayşe Özkiraz’ın astsubay sevgilisi ile beraberken instagram üzerinden tanıştığı yeni sevgilisi V.C.’nin dikkati sayesinde yalanının ortaya çıktığı iddia edildi.

Yeni sevgili V.C. tarafından hem Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığına hem de Büyükçekmece Cumhuriyet savcılığına gidilerek “doktor ayşem” 2 aydır tanıdığı ve 2. kez görüştü kız arkadaşının aslında doktor olmadığını, çevresini ve hastane yönetimini kandırdığı gibi kendisine de yalan söylediğini, konunun araştırılması gerektiğini belirten bir dilekçe verdiği belirtildi.

Bu durumu Ayşe Özkiraz’ın eski erkek arkadaşı C.T.K.’ya da telefonla bildiren V.C.’nin hastane yönetimini de bilgilendirmesi ile olayın ortaya çıktığı öğrenildi. Aylardır hastanede kendini doktor olarak tanıtan, önce acil serviste, ardından 2-3 ay çocuk doktorunun yanında doktor rolüne devam eden Özkiraz’ın doktor olmadığı ortaya çıkmış oldu. Özkiraz’ın yanında çalıştığı doktorun sekreteri A.’nın önce Ayşe Özkiraz’ı, ardından annesi Semra Arslan’ı hastaneye çağırarak ikisini yüzleştirmesi ile olayın ortaya çıktığı öğrenildi.

HASTANE POLİSİNE TESLİM ETMEDEN EVİNE GÖNDERMİŞLER

Milliyet'te yer alan habere göre, Hastanede doktor odasında annesi Semra Arslan ile yüzleşen Ayşe Özkiraz’ın annesinin iddia ettiği gibi Ankara’da bir öğretmen olmadığı ve Kızılpınar’da ev hanımı olduğunun öğrenilmesinin ardından düğümler çözüldü. Doktor M.’nin "Neden böyle yalanlar söyledin? Bizi neden böyle bir oyunun içine soktun? Biz sana güvendik. Başarılı bir tıp öğrencisi olduğuna inandık. Bırak başarılı doktor olmayı, tıp fakültesinin yolunu bilmediğin ortaya çıktı" diyerek tepki gösterdiği de öğrenildi.

Olayın ortaya çıkmasının ardından Ayşe Özkiraz’ın 12 Kasım'da hastane polisine teslim edilmek yerine evine gönderildiği iddia edildi. Olayın üzerinden 4-5 gün geçtikten sonra V.C.’nin Büyükçekmece Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunu öğrenen hastane yönetiminin Çerkezköy Cumhuriyet Savcılığı’na giderek 17 Kasım tarihinde suç duyurusunda bulunduğu iddia edildi. Suç duyurusunun ardından sahte doktor Özkiraz’ın evinde yapılan aramada sahte kimlikler, tıbbi malzemeler ele geçirilirken, ifadesinin ardından mahkemeye sevk edilen Özkiraz tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bir haftalık itiraz süresi içerisinde sahte doktor Özkiraz’ın tutukluluk haline itiraz eden avukatına Çerkezköy 3.Asliye Ceza Mahkemesi’nden ret yanıtı gelirken, önümüzdeki günlerde Özkiraz hakkında hazırlanacak iddianame sonrası yargılama süreci başlayacak. Olayla ilgili Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilen 2 müfettiş ise dört gün süren incelemelerini tamamladı.

Yorumlar (4)
mehmet53 2 ay önce
bakanlıklar tüm hekimlerin özlük dosyalarına konulan diplomalarla üniversiteden mezun olduklarını karşılaştırmalı. Gerçi çıkacak sonuçlardan da korkmuyor değilim hani.)))
Vatandaş 2 ay önce
Bu olay çok geniş araştırılmalı Kamu vicdanı rahatlatılmalı Sağlık bakanlığı müfettişinden başka devletin en yetkili müfettişleri görevlendirilmeli savcılar yoksa insanın doktor a devletin hastanesine güveni söz konusu ben böyle düşünüyorum başka kurumlarda başka mesleklerde de olabilir sahte
labtek 2 ay önce
lise mezunu adam poliklinik yapıyor, doktorlar da hekim dışı personele sallıyor :)
2nci Mabeyinci 2 ay önce
Ahaaaaaa:
Kaçın ve canınızı kurtarın.

İhale yine " tohtur " a kalmış ????
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.