PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sahte Doktorla İlgili: Yalancı Değil Dolandırıcı!

Kendisini pratisyen doktor olarak tanıtarak aylarca hastaneye giden hatta ameliyatlarda bulunduğu fotoğrafları ortaya çıkan Ayşe Özkiraz ile ilgili yaptıklarının “ekolojik bir rahatsızlıktan öte dolandırıcılık” olarak değerlendirilebileceği yorumu yapıldı.

Gündem 03.12.2022, 19:32 Cansu Polat
Sahte Doktorla İlgili: Yalancı Değil Dolandırıcı!

Lise mezunu olduğu halde Çapa Tıp Fakültesinde okuduğu yalanını ortaya atarak Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde aylarca doktorculuk oynayan Ayşe Özkiraz ile ilgili Prof. Dr. Nursu Çakın Memik ilginç tespitlerde bulundu.

Prof. Dr. Nursu Çakın Memik, kendisini pratisyen hekim olarak tanıtan Ayşe Özkiraz’ın durumunun psikolojik bir rahatsızlıktan öte dolandırıcılık olarak değerlendirilebileceğini söyledi. Memik, “Bir hastayla görüşmeden altındaki psikolojik rahatsızlığı değerlendirmek çok güç ancak anladığım kadarıyla gerçeği değerlendirme yetisi olan birisi. O yüzden bu durumu bir ruhsal bir hastalığa bağlamak şu an için mümkün değil. Şu an gözüken bunun planlanmış, organize edilmiş, sürdürülmüş, annenin de ortak edildiği bir kandırmaca olduğu” diye konuştu.

"DOLANDIRICILIK SUÇU"

Ayşe Özkiraz’ın kendine ait olmayan bir hayatı yaşamasının ardındaki motivasyonu da değerlendiren Memik, “Belli ki bu durumdan hem birincil hem ikincil kazançları var. Hem itibar görüyor hem statü sahibi oluyor hem de etraftan saygı görüyor. Hem de belki de işlerini kolaylaştırıyor, belki daha rahat borç alıyor. Ruhsal doyum, toplumda yer edinme, arkadaş edinme, daha rahat ev tutma, daha kolay ulaşım sağlama, yardım görme gibi kazançları da olabilir. Gerçeği değerlendirme yetisi var. Öbür türlü bu kadar organize olması mümkün değil. Ciddi bir ruhsal bozukluğu olsaydı bir noktada dağılırdı. Bunu bu kadar organize edemezdi. Bu planlanmış düşünülmüş, üstünden kazanç sağlanmış bir dolandırıcılık suçu” dedi.

Yorumlar (2)
hemşire 2 ay önce
demek ki yoldan geçe bir vatanaşın bile doktor olabileceği ortaya çıktı, sen ne büyük adamışsın bulut cerrah
tüm sözlerin teker teker çıkıyor, parti kur da sana oy verelim
Faruk taşkent 2 ay önce
Dolandırıcılık yapmak istemiş olsa kendisine zengin erkek bulur parasını yerdi...
Kolay yol varken bu kadar zor yoldan uğraşmazdi....

Bu ülkede bir telefonla Dolandırıcılık yapan dolu...
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.