PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sahte Doktor Ayşe Özkiraz’ın Yeni Hedefi Ankara Şehir Hastanesiymiş!

Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde “sahte doktor” olarak çalıştığı tespit edilen Ayşe Özkiraz’ın bir sonraki hedefindeki hastanenin Ankara Şehir Hastanesi olduğu ileri sürüldü. Özkiraz, inandırıcılığını arttırmak için de Ankara Şehir Hastanesine gitmeden sahte kaşe, personel kimlik kartı yaptırdığı ve ameliyat başında olduğunu gösteren videoyu hazırlatmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Gündem 22.12.2022, 01:01 Cansu Polat
Sahte Doktor Ayşe Özkiraz’ın Yeni Hedefi Ankara Şehir Hastanesiymiş!

Tekirdağ Çerkezköy’de “sahte doktor” Ayşe Özkiraz ile ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Tutuklanarak cezaevine konulan Ayşe Özkiraz’ın hastane ortamında çekindiği yeni fotoğrafları ortaya çıkarken sahte doktorun bir sonraki hastane olarak Ankara Şehir Hastanesini seçtiği öğrenildi.

GECE ACİL ÖNÜNDE FOTOĞRAF ÇEKTİRMİŞ

Ortaya çıkan yeni fotoğraflarda 21 yaşındaki sahte doktor Ayşe Özkiraz'ın ameliyatlarda yer aldığı ve ameliyata girmeden önce hastane personeli tarafından giydirildiği görüldü.

Özkiraz'a hastanedeki personel tarafından doğum günü kutlaması düzenlendiği, boynunda yaka kartı ile hastane acili önünde gece nöbetlerine kaldığını ima eden fotoğraflar ortaya çıktı.

BİR SONRAKİ PLANI ANKARA ŞEHİR HASTANESİYMİŞ

Olaya ilişkin ortaya çıkan yeni bilgilere göre, sahte doktorun Çerkezköy Devlet Hastanesinden sonraki durağı için planlar yaptığı anlaşıldı. Sahte doktor Özkiraz'ın bir sonraki hedefinin ise Ankara Şehir Hastanesi olduğu öğrenildi. Özkiraz'ın, gitmeyi planladığı Ankara Şehir Hastanesinde inandırıcılığını arttırmak için, gitmeden önce Çerkezköy'de sahte kaşe, kimlik kartları yaptırdığı ve ameliyat başında video hazırlatmaya çalıştığı öğrenildi.

SAHTELİĞE SAHTELİKLE BAŞLAMIŞ

Özkiraz, hazırladığı sahte TUS sonuç belgesindeki Temel Tıp Bilimleri testinde 115 doğru, 5 yanlış; Klinik Tıp Bilimleri testinde ise 107 doğru, 12 yanlışla kendini üstün başarılı olarak göstermeye çalışmış.

Çerkezköy Adliyesinde mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilen Ayşe Özkiraz'ın, Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede "resmi belgede sahtecilik" suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar, "özel belgede sahtecilik" suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar ve "yetkisiz hekimlik suçlarını düzenleyen 1219 sayılı Kanun'a muhalefet" suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar olmak üzere toplam 13 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Yorumlar (3)
srd 1 ay önce
bıraksaydınız bakan olacaktı kız, önünü kestiler
abc53 1 ay önce
bunun tek suçlusu bu kız mı şimdi. hastane-personel işleri koordinasyonu nerde. başhekim neden sorgulamamış belgelerini edevlet üzerinden... tamam kız suçlu ama diğerleri de suçlu.
misafir 1 ay önce
Deli mi ne?
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.