PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sahte Doktor Ayşe Özkiraz’ın İddianamesi Hazırlandı

Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde “sahte doktor” olarak görev yaptığı tespit edilen Ayşe Özkiraz soruşturmasında iddianame hazırlandı.

Gündem 17.12.2022, 15:07 19.12.2022, 03:31 Cansu Polat
Sahte Doktor Ayşe Özkiraz’ın İddianamesi Hazırlandı

Yaklaşık 1,5 yıl boyunca hastanede “gözlemci hekim” gibi görev yapan Özkiraz hakkında Resmi Belgede Sahtecilik, Özel Belgede Sahtecilik ve Yetkisiz Hekimlik suçlarından toplam 13 yıla kadar hapis cezası istendi.

Anadolu Ajansı'na göre,

Kendisini Çapa Tıp Fakültesini dereceyle bitiren yeni bir doktor gibi tanıtan Çerkezköy Devlet Hastanesi’ndeki bir uzman doktorun yanında 4 aydır gözlemci asistan olarak yer alan Ayşe Özkiraz’ın diplomasının sahte olduğu anlaşılmış, hastane yönetiminin şikayeti üzerine gözaltına alındıktan sonra 25 Kasım günü tutuklanmıştı.

Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılı tarafından sahte doktor Ayşe Özkiraz hakkında yürütülen soruşturmayı tamamlandı. Soruşturma kapsamında Özkiraz hakkında “Resmi ve özel belgede sahtecilik” ve yetkisiz hekimlik suçlarını düzenleyen “1219 sayılı Kanun'a muhalefet” suçlarından iddianame hazırlandı ve yargılanması için Çerkezköy Asliye Ceza Mahkemesine sunuldu.

Özkiraz, İddianame göre, “resmi belgede sahtecilik” suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar, “özel belgede sahtecilik” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar ve “yetkisiz hekimlik suçlarını düzenleyen 1219 sayılı kanuna muhalefet” suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar olmak üzere toplam 13 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak.

Yorumlar (3)
Sivaslı 1 ay önce
Hastane değil yol geçen hanı. Bu hastanenin idarecileri neredeymiş acaba? Onlarda boş değil tabi kimin görev yerinde değişiklik yapsam kime nöbet kitlesem, kim hangi sendika üyesi gelen partili yakınlarının iş takibi bunları kim yapsın
Derdo 2 ay önce
Senin kimlik problemin mi var. Bunu birde kazanım olarak görüyorsunuz utanmazlar.
hee iyi bildiniz 1 ay önce
bu bayanın suçu yok bu dr hepsi uyumuş onları uyutmuş asıl suçlu idareciler hala suçlu aramayın bakan il müdürü sağlık müdür başkanlar hastane idarecileri suçlu
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.