Sahte Belge Üretip Doktor'dan Bin Lira, Diğer Sağlık Personelinden 500 Lira Kesinti Yapılacak Dediler!

Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenmiş gibi dolaşıma sokulan sahte belge üreten art niyetli kişiler, Milli Dayanışma Kampanyasına istinaden doktor'dan Bin Lira, diğer sağlık personellerinden 500 lira maaş kesintisi yapılacağını yaydılar.

Sahte Belge Üretip Doktor'dan Bin Lira, Diğer Sağlık Personelinden 500 Lira Kesinti Yapılacak Dediler!

Biranda whatsapp gruplarında yayılan mesajla beraber bir çok sağlık çalışanı whatsapp haber hattımıza ve sosyal medya hesabımıza sahte belgeyi göndererek, geçerliliği konusunda duydukları tedirginliği dile getirdiler.

TIKLAYIN

Aynı belgenin tarih ve sayısını değiştiren art niyetli kişiler MEB içinde kullanıma sunmuş, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yalanlanmıştı.

Aynı sahte belge, aynı tarih ve sayı ile, akşam saatlerinde bu kez Sağlık Bakanlığı için üretildi. Bu sahte belgede dedoktorlardan 1000 TL diğer sağlık personelinin ise 500 TL bağış yapması isteniyordu.

Ancak Milli Dayanışma Kampanyasının etki gücünü azaltmak için hazırlanmış bu ikinci belge de sahtedir. İşte Sağlık Bakanlığı için üretilen ve sosyal medyada yaygınlaştırılmaya çalışılan sahte belge;

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2020, 10:58

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER