PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlıkta Yeni Trend: Çalışan Yakınını Şikayet!

Sağlık personelinin yoğun mobbing ve baskı altına alındığını artık bilmeyen yok. Şikayetler sonucunda çözüm üretilemediğini gören bazı sağlık çalışanlarının özellikle 1. Derece akrabaları tarafından SABİM ve CİMER’e şikayet edildikleri ileri sürüldü.

Gündem 16.05.2022, 20:43 Cansu Polat
Sağlıkta Yeni Trend: Çalışan Yakınını Şikayet!

Edinilen bilgiye göre çok sayıda boşanma aşamasındaki çalışan, eşini ya mesaiye gelmediği için ya da kamu malına zarar verdiği iddiasıyla şikayet ettiği öğrenildi.

Örneğin çocuğunu bakıcıdan almak için mesaiden yarım saat erken ayrılan bir aile hekimine adeta pusu kuran eşi, Sağlık Müdürlüğü’nü telefonla arayarak doktorun görevde olmadığını ve bunu belgelediğini bildirdi.

Miras yüzünden babasını darp eden sağlık memurunun abisi  onu kurtarmak için amirlerinden izin alıp nöbetten ayrılan sağlık memuru  kardeşini  cimere şikayet edip görev yeri terk edildi diye şikayette bulundu.

Buna benzer birçok örnek var. Bu yaşanan olayların tamamına yakını sağlık çalışanlarının toplum nezdinden sahipsiz olduğunun bilinmesinin bir sonucu olarak değerlendirilmektedir.

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?