Sağlıkta Şiddetin Geldiği Boyut! 'Yoruldum' Dediği İçin 6 Kişinin Saldırısına Uğradı

Sağlıkta Şiddetin Geldiği Boyut! Hem TUS hem mecburi hizmet stresi nedeniyle: Genç kadın doktor 'yoruldum' dediği için 6 kişinin saldırısına uğradı!

Sağlıkta Şiddetin Geldiği Boyut! 'Yoruldum' Dediği İçin 6 Kişinin Saldırısına Uğradı

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden geçen yıl mezun olan Genç doktor önceki akşam nöbet sırasında bir hasta ve hasta yakınlarının saldırısına uğradı.

Mecburi hizmetini yaparken aynı zamanda TUS'a hazırlanan Gülfem Anaç nöbet sırasında bir hemşireye 'yoruldum, bıktım' dedi. Anaç'ın bu sözlerini duyan bir hasta genç doktorun üzerine yürüdü ve 'bıkmazsın' diye bağırarak hakaret etmeye başladı. Güvenlik görevlileri tarafından hastane dışına çıkartılan saldırgan hasta kısa süre sonra beş yakınıyla birlikte hastaneyi bastı. 6 kişinin tehdit ve sözlü tacizine uğrayan genç doktorun yardımına mesai arkadaşları koştu. Büyük korku yaşayan Anaç kendisini doktor odasına kilitledi ve tam 1 saat boyunca saldırganların hastaneden ayrılmasını bekledi. Koridorda terör estiren saldırganları, aynı hastanede görevli bir başka doktor güçlükle ikna ederek uzaklaştırdı.

Mesleğinin henüz ilk yılında sadece 'yorgunum' dediği için korkunç bir saldırıya uğrayan genç doktor yaşadığı dehşeti sosyal medya hesabından paylaştı. Anaç o anları ''Dün akşam hemşire hanıma çok yoruldum bıktım dediğimi uzaktan duyan hastanın, bıkamazsın diye bana bağırıp olay çıkartıp hastaneyi terk edip 5 tane adamla hastaneye geri gelmesi ve beni doktor odasında saklamaları işte ideallerimden böyle vazgeçtim'' sözleriyle anlattı.

TIKLAYIN

Genç doktor yaşadığı saldırı sonrası meslekten soğuduğunu @gulfemanac hesabından takipçileriyle bu tweet'leriyle paylaştı:

Okurken hiç böyle hayal etmemiştik. Mecburi hizmet tüm gerçekleri suratımıza çarptı.

O an bir daha görmek, muhattap olmak istemedim, ondan vermedim. Bu kadar sebepsiz yere bu davranışı sergileyenlerin beyaz koddan bile anlamayacaklarını düşündüm. Beyaz kodun bile eğitmek gibi bir amacı var.

Sırf Hacettepe Pediatriye girebilmek için tekrar tusa girmiştim. O kadar istiyordum. Burda geçirdiğim süre sonucunda gerçekten vazgeçtim. Böyle bir hayat istememek böyle şeylerle uğraşmak istememekte bizim hakkımız.

Genç doktora sosyal medyadan onlarca destek mesajı geldi. Gülfem Anaç'ın paylaşımına serpilbilgin1 isimli bir kadın doktor benzer bir olay sonrası görevinden istifa ettiğini yazdı.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2020, 09:34

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER