PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlıkta Şiddet Neden mi Çözülmüyor? Vatandaşa Dönüş Sağlayan Bakanlık Çalışanına Cevap Dahi Veremiyor!

Sağlık Bakanlığı sizi dinliyor sloganıyla faaliyet gösteren Bakanlığın Sağlıklı Çözüm Merkezine sağlıkta şiddetle ilgili başvuruda bulunan Tuna Sarper isimli sağlık personeli aldığı iki farklı cevabı sosyal medyadan paylaştı.

Gündem 20.01.2022, 23:40 Zeynep Elmalı
Sağlıkta Şiddet Neden mi Çözülmüyor? Vatandaşa Dönüş Sağlayan Bakanlık Çalışanına Cevap Dahi Veremiyor!

"Sağlıklı çözüme; sağlıkta şiddetle ilgili yakın zamanda bir planınız var mı diye" soru yönelttiğini ancak 4 gündür kendisine herhangi bir dönüş yapılmadığını aktaran Sarper, 4 gün sonunda Şiddeti uygulayan hastanın dilinden Sağlıklı çözüme başvurduğunda ise 4 saatte nasıl geri dönüş yapılarak kendisiyle ilgilenildiğini paylaştı.

BAKANLIĞA HEKİM OLARAK YAZDI

Hekimlere be diğer sağlık çalışanlarına şiddet ile ilgili yakın zamanda çıkacak bir çözüm planınız varmı diyen Sarper, politik yönüm yok, sadece bilgi edinmek istiyorum dedi. Ancak aradan geçen 4 gün sonunda cevap alamadı.

VATANDAŞ OLARAK YAZDI!

İstifa etmeyi düşündüğünü yazdığı halde Bakanlıktan 4 gün süresince cevap alamayan Sarper, bu kez şiddet gösteren vatandaş diliyle aynı merkeze yazdı. Randevu almadan polikliniğe başvuran hasta ağzıyla "doktor hasta muayene ederken içeri girmememi bağırarak söyledi. Eşimin yanında beni küçük düşürdü. Bizim vergilerimizle maaş alan bu hadsiz doktora haddini bildiririm. Bu doktordan şikayetçiyim, maaş cezası verilmesini talep ediyorum" şeklinde yazdığı mesaja 4 saat gibi kısa bir süre sonunda Bakanlık geri dönüş yaparak "size ulaşabileceğimiz GSM NUMARASINI iletebilir misiniz" dedi.

BUNLAR ZENGİNLİK PEŞİNDE

Yaşananların ardından paylaşımda bulunan Sarper, "Sağlıklı çözüme; sağlıkta şiddetle ilgili yakın zamanda bir planınız var mı diye sordum 4 gündür cevap yok. Şiddeti uygulayan hastanın dilinden Dr a ceza verin diye yazdım, 4 saatte benimle ilgilendiler. Beklemeyin arkadaşlar, bunlar en büyük zenginliğin peşinde.." dedi.

YORUM SİZİN...

Yorumlar (7)
vay bee 4 ay önce
helal ..... teşhisi koyarım diyor doktor. :) reçeteyide vermiş. ister kullan bu reçeteyi ister kullanma..
Asc 4 ay önce
Sözün bittiği yer. İşte bakanlığın doktoruna verdiği değer personeline düşünün verdiği değeri . Sağlık bakanı acilen istifa etmelidir çok acilen …
Yazıklar olsun 4 ay önce
Yazıklar olsun gerçekten. Sözün bittiği yer.
Lale 4 ay önce
Çok üzüldüm insan gerçek olmamasını bekliyor!?
vatandaş 4 ay önce
helal olsun bakana, sağlıkçılar vatandaşın kölesidir bundan böyle sağolun reisim
Ş. 4 ay önce
Bu mevcut düzeni değiştiremeyiz. Fakat gelecek bir düzen olursa bu kadar kendimizi ezdirmeyiz. Aramızdaki koltuk hırslı olan bilgisiz kişilerin bir yerde bulunmaması için çaba göstereceğiz.
Ruhsuz 4 ay önce
Kendi personeli sevmeyen, ayrımcılık yapan,tek bakanlık sağlık bakanlığı
29
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?