PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlıkta Mutlu Azınlık İçin Çalışanlar Küstürülmeye Devam Ediliyor!

Sağlık Bakanlığının, sözleşmeli yöneticiler de Liyakati esas almadan yaptığı atamalar nedeniyle yaşanan sorunlar karşısında adeta kulaklar tıkanmış durumda. Yapılan tüm eleştiriler ise görmezden geliniyor.

Gündem 23.09.2022, 10:15 Cansu Polat
Sağlıkta Mutlu Azınlık İçin Çalışanlar Küstürülmeye Devam Ediliyor!

Sayıları 1 milyonu bulan sağlık çalışanları bu mutlu azınlık için küstürilüyor ve küstürülmeye devam ediliyor. Tüm bunlar sayıları 10.000’i bulan Sağlık Bakanlığındaki mutlu azınlık, sözleşmeli idareciler için.

Düşünün hemşirelere “SALAĞIM” yazdıran da çıktı, HEMŞİRENİ KIRBAÇLAYIN diyen de dün çıktı. Bunlar madalyonun basına yansıyan kısmı sadece.

KANUN TANIMAYANLAR VAR!

Aralarında dilekçe kanuna muhalefet edenlerin sayısı oldukça fazla. Evrak servisine dilekçesini kabul ettirmek isteyen personel, idarecilerden onay almak için kapılarda bekletiliyor.

Sağlık personelinin yazdığı dilekçeye cevap vermeyip, cevap istiyorsan dilekçende cevap istediğini belirtmen gerekirdi diyenler bile var.

HER MAKAMDA ONLARCA BOŞ PERSONEL!

Çalışanlardan ve hastalardan ayırdıkları, kapılarında, koridorlarında, bekleme salonlarında çalıştırdıkları sekreter, çaycı, güvenlik görevlisini aşabilirsen kendilerine ancak ulaşabiliyorsun. Zaten ulaşsan da “randevu aldın mı?” diyerek tersleyenler oldukça fazla.

ATANMALARINDA HİÇ BİR KRİTER YOK!

Atamalarında hiçbir kriter bulunmuyor, sadece lisans mezun olmaları yeterli. Mevzuat bilmelerine ise hiç gerek yok. Sağlık Bakanlığı ile ilgili işleyişi hiç bilmediği halde, Örneğin milli eğitim de ÖĞRETMEN, emniyet müdürlüğünde Polis olsan bile eşiniz dostunuz sayesinde Sağlık Bakanlığında idareci olabiliyorlar.

PERSONELDEN AZ MAAŞ ALIYORUM ALGISI!

Son günlerde ise “personelden daha az alıyorum” sözü ise içlerinde oldukça revaçta. Halbuki Hastane Müdüründen daha fazla alan bir hemşire ya da sağlık memuru bulunmuyor. Ancak kendilerinin ek ödemelerini hesaplamayıp, sadece maaşlarını baz alarak “personelden daha az maaş alıyorum” diyebilecek kadar manipülasyon ustalığı yapanlar moda bugünlerde.

ÜÇ KURUŞ FAZLA MESAİLERİ KESTİLER!

Odasından çıkmadan, WhatsApp üzerinden “fazla mesai tutamazsınız, paramız yok” diyerek üç kuruş fazla mesaileri kesen sözleşmeli yöneticiler, sözleşme dönemlerinde referans merkezlerinde kuyruk olmayı ihmal etmiyorlar.

DENETİM YOK, YAĞDANLIK ÇOK!

30 yıllık hemşireyi nöbete yazar, Mahkeme kararına rağmen, yetksiz bir şekilde il -ilçe sağlık müdürlüğüne hatta BAKANLIĞA tanıdıklarını torpille geçici görevlendirme ustası oldu çoğu. Geçici görevlendirmeler nedeni ile hastanelerde personel eksiklği yaşanması umurlarında dahi değil. Çünkü DENETİM Mekanizması yok. Denetim Makamındakilerin 2 hastasını muayene ettirmeleri yetiyor onların mahir yönetici olmalarına.

SORUNLAR BASINA YANSIRSA…

Gencecik personeli masa başı işlerde çalıştırırlar, Mevzuata aykırı olarak sorumlu hemşire görevlendirmeleri yaparlar, Hastanelerdeki sorunlar basına yansımadıkca görmezden gelirler. Sonrasında da UTANMADAN SIKILMADAN bu haberi kim basına yansıttı diye PERSONEL AVINA çıkarlar. Tabiki işini layıkıyla yapan, yapmaya çalışanlara sözüm yok.

Hangi kritere göre uzman olarak atandığı bilinmeyen ama uzmanlık alanında sahada görülmeyen uzmandan geçilmiyor müdürlükler.

Personele tehditlere maalesef çalışanlar adeta alışmış durumda.

Velasıl sosyal medyada ulusal ve yerel basında tüm yer alan olumsuzluklara rağmen, Sözleşmeli Yöneticilerde başarı aranmadan, V.H.K.İ olmak için bile sınav olan bir kurumda Profosyonel yönetici olmak için SINAVA gerek duyulmadan sistemde;

BAŞARILI OLMAYA DA GEREK YOK!

YETERKİ DOĞRU KİŞİ İLE İLETİŞİMİN OLSUN

10.000 MUTLU KİŞİ İÇİN

MUTSUZ PERSONEL , HASTA VE HASTA YAKINLARI

Bir sınav yapın, sınavda başarılı olanlar arasından istediğiniz ile sözleşme yapın, en azından bilelim KANUN, YÖNETMELİK BİLDİĞİNİ!

Yorumlar (11)
Ahmet Altın 4 gün önce
Süper özetlenmiş. Daha ne densin. Her cümlesi doğru
Ysp hemşiresi 4 gün önce
Ysp totalde öğretmenden, mühendisten fazla alıyor lakin halen gözleri doymadı. Sokaktan geçene ysp'nin yaptığı işi en az 1 hafta en çok 1 ay eğitim verseler havada karada yapar. Adamlar memurluktan istifa etseler askerî ücrete çalışacaklar fakat halen fazla para koparma derdindeler.
SAMSUNLU 4 gün önce
Bürokrasi yeniden yapılandırılırken tercih edilen kritik isimler AK Partiyi iktidara taşıyan değerlerle kavgalı, AK Parti ve Erdoğan’a oy veren seçmen kitlesine karşı kin besleyen tiplerden seçildi.
Geçmişi kirli, AK Parti’yi iktidara taşıyan değerler bütünüyle kavgalı olanlarla, dünü FETÖ konusunda şaibe dolu isimler en kritik yerlere getirilirdi.
...... 4 gün önce
Sağlık alanında personeller denetleneceğine idari kısım denetlenip hastane ona göre puanlanmalı personele davranış ve ilişkilerindende puan almalı
Sgk 4 gün önce
Kamuda sendikalar oldukça liyakatsiz yöneticiler oldukça huzursuzluklar bitmez
4C 4B li 4 gün önce
4C den 4B sözleşme statüsüne geçen personelin 1 basamakta çalışanların maaşları 1000 tl düştü. Bu nasıl beyaz reform Sayın Bakanım lütfen yardımcı olun
663 4 gün önce
Ülkede hukuk işlemiyor ki hesap sorulsun, denetlensinler.Dilekçe kanununa karşı geliyor adamlar, almazlar cevap vermezler. Çoğu maalesef liyakat gözetmezler çünkü kendileri bilmiyorki. Onun adamı, bunun adamı, şunun yakını vay efendim Bakanın akrabası komşusu, abisi vekil vs vs.
Yahu kendi birimlerinde, hastanelerde bir olay olur gerekeni yap(a)mazlar ama müfettiş geldi mi de vay efendim kim sızdırdı olur adı.
Her birim, Hastane yöneticisini kendi seçsin hesabı İl Sağlık Müdürüne versin. O dahil kanuna, kitaba usule vicdana sığmayan iş mi var direk görevden al. Bıçağı eşit vur.
Hak hukuk herkese eşit işlesin.
Bu adamcılık canımızı bezdirdi. Yeter artık.
Diğerleri 3 gün önce
Tebrik ediyorum çok güzel anlatılmış. ????????????
Aydın 3 gün önce
İlçe Hastanesi'ndeyiz acilde hemşire olarak çalişiyoruz 3 hemşireyiz ama fazla mesai çıkmazsın diye sayıyı 2 ye düşürmek için heyşeyi yapıyor koltuk sevdalıları gece 12 de 1 kişi eve gidiyor servis yok dolmuş yok üstelik sekreterde yok sekrter işinde hemşire yapıyon
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?