Sağlıkta Kritik Hafta: Çalışanların 13-14 Ocak'da Aşılanması, Ek Ödeme Yazısının Yayınlanması Bekleniyor!

Sağlık Bakanlığı tarafından bu hafta içerisinde 81 İl Sağlık Müdürlüğüne ek ödemelerin nasıl yapılacağına dair talimat yazısını yayınlaması beklenirken Ocak 13-14'ü gibi sağlık çalışanlarının aşılanmasına başlanması bekleniyor.

Gündem 11.01.2021, 16:25 11.01.2021, 16:31 Güler Sağlam
Sağlıkta Kritik Hafta: Çalışanların 13-14 Ocak'da Aşılanması, Ek Ödeme Yazısının Yayınlanması Bekleniyor!

11 Ocak 2021 Pazartesi günü ile  başlayacak hafta  ile 1 milyon sağlık çalışanını yakından ilgilendiren gelişmelerin olacağı bir hafta olacak.

2 önemli gelişmenin yaşanacağı bu haftda; 

TIKLAYIN

Sağlık çalışanlarına aşı uygulaması muhtemelen ayın 13-14'ü gibi  başlayacak. Gerekli işlemler tamamlandı. İllere aşı gönderildi.

Ayrıca bu hafta 81 ile ek ödemelerin nasıl yapılacağına dair talimat yazısı gönderilecek. Ek  ödemelerin yine tavandan dağıtılması bekleniyor. Ancak kapsamı konusunda net bilgi yok. Hali hazır da kasım 2020 ek ödemesi çalışanlara ödenmedi. 2020 içinde tavandan ödenen ek ödemeler ise bütün personeli kapsamadı.

Başhekim: Ayın 13-14'ün de Aşılamaya Başlayacağız

Soma Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ali Osman Çağlayan, yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını kapsamında hastanelerinde ilk aşılamanın 13-14 Ocak'ta sağlık çalışanları ve 65 yaş üstüne uygulanmaya başlayacağını duyurdu

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
Haluk 4 ay önce
sendikalardan istifa
Mrty 4 ay önce
Yoksa siz hala sendikaya uyemisiniz
Hemşire 4 ay önce
Saglık personeli ne verılecek covit ek ödemesi bir türlü açıklanamadı.çunki doktor bakanlığı pastadan herzamanki olduğu gibi döner sermaye yönetmeligide bu şekilde. Yüzde 99 u doktora yüzde 1 hemşireye olacak şekilde ayar çekiyor galiba.bu tavirlari kovitte izin bile verilmeyen canveren saglik personelini hükümete düşman etmektedir. Saglık personeli doktor 15000 alirken 80 lira 100 lira ile aşağılamamakta. Hükümete adeta seçimlerde düşman devşirilmekte. Tez elden döner sermaye yönetmeliği gözden geçirilmeli. Doktor bakanlığı na çare bulunulması.bakanlikta saglik yöneticilerine teslim edilmeli. Doktor yazar doktor oynar paralar dr unvanlilara.kasitli açıklanmıyor tepki çoğalsın. Elin oğlu aldığı parayı biliyor tabi.asgari ücretli ile maaşımız arasında fark kalmadı neredeyse.ek ödeme emekliliğe fayda etmiyor.doktora ediyor.ogretmene ek ders ücreti ediyor.hemsireye yok.
Aile sagligi tibbi sekreter saglik calisaniyim 4 ay önce
Aile sagligi merkezinde aile hekimlerinin ucretli asgari ucretle calistirdigi saglik calisanlarina hic bir odeme yapilmiyor bu ayrimcilik neden covit 19 mucadelede hekim hemsireler e hasta gitmeden ilk biz tibbi sekreterleri goruyor en buyuk risk altinda biziz asil tukenisimiz bir guvencemizin kadro yada saglik bakanligiyla sozlesmeli olmayisimiz artik bizide gorun
Sağlıkçı 4 ay önce
Çok çirkin bir resim olmuş yüzü gözü iz olan hemşirenin yanına bir tomar para yazık
SAĞLIKÇI 4 ay önce
HEMDE MALESEF SAĞLIK SEN ÜYESİYİZ.GERÇEKTEN ACABA KOYUN, MUYUZ..18. YIL .27. YILLIK SENDİKACI OLARAK YAZIYORUM.
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?