Sağlıkta Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavındaki Şaibeler FETÖ'nün Taktiğine Benziyor!

Sağlık Bakanlığı tarafından yaptırılan Sağlıkta Yükselme ve Ünvan Değişikliği Sınavı sonrası şaibe ve torpil iddiaları ortalığı karıştırdı. Sınavdan 1 gün sonra yetkililerden önce sosyal medyada paylaşılan sınav kitapçıklarının fotoğrafı ve sorular şaibe iddialarını güçlendi. Damga'ya konuşan Sağlık Hizmetleri Sendikası (SAHİM-SEN) Başkanı Özlem Tekin Akarken, “Sağlık Bakanlığı bu konuyu bir an önce aydınlatsın” dedi

Gündem 12.10.2020, 11:20 17.10.2020, 22:13 Güler Sağlam
Sağlıkta Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavındaki Şaibeler FETÖ'nün Taktiğine Benziyor!

TIKLAYIN

Sağlık Bakanlığı tarafından yaptırılan ve Anadolu Üniversitesi tarafından soruları hazırlanan Sağlıkta Yükselme ve Ünvan Değişikliği Sınavı sonrası ortaya çıkan iddialar kamuoyunun tepkisini çekti. 4 Ekim'de yapılan sınavdan 1 gün sonra yetkililerden önce sosyal medyada kimliği belirsiz kişilerin sınava ait kitapçıkların fotoğrafını paylaşmaları ve soruları yayınlamaları; sınav soruları mı sızdırıldı sorusunu akıllara getirdi. Konuya ilişkin Damga'ya konuşan SAHİM-SEN Başkanı Özlem Tekin Akarken, “Sınavla ilgili iddialar çok vahim. Yetkililerden önce soruları paylaşan kişinin Ankara İl Sağlık Müdürlüğü'nde çalışan bir yetkili olduğu iddia ediliyor. Bakanlık bu olayı bir an önce aydınlatsın” dedi.

FETÖ'NÜN SINAV TAKTİĞİNE BENZİYOR

Geçmişte FETÖ'cülerin sınavlara şaibeler karıştırdığını ve soruları sızdırdığını anımsatan Akarken, “İşte bu da FETÖ'cülerin yaptığı işe benziyor. Şayet ortada böyle bir şaibe varsa biz bu sınavın iptal edilmesini istiyoruz. Aksi halde hak etmeyenler, hak etmedikleri yerlere gelecek ve ortaya büyük bir adaletsizlik çıkacak” dedi. Yaşananlara ilişkin açıklama yapan Türk Sağlık Sen Genel Merkezi de, iddiaların araştırılması gerektiğini belirterek; “Sınavın akabinde bazı sosyal medya platformlarında soru kitapçıklarının fotoğrafları paylaşılarak, soruların sınav öncesinde bazıları tarafından ele geçirildiği iddiasının dile getirilmesi dikkat çekiyor. Sınava giren adaylara herhangi bir haksızlık olmaması nedeniyle söz konusu iddialar incelenmeli” ifadelerine yer verdi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (23)
PARODİ! 4 ay önce
Bunu yapan her kim olursa olsun Fetö’den bir farkınız yook! Bu ülkeye ya da ülkemize adaleti hakkaniyeti ve 657’nin olmazsa olmazı olan LİYAKAT’i getirmek zor değil! Aöf’nin açıklamalarını okuyunca olayı örtbas etme gayretleri olduğunun apaçık göstergesi.! Sınav öncesi ve sonrası sosyal medyada aöfnin soruları pdf şeklinde paylaşmadan önce dolaşmasını ihbar kabul edip idari soruşturmanın medyaya yansıtıldıktan sonra başlatılması. sendikaların sessiz kalıp ses çıkarmayışları, aklımızla dalga geçer gibi açıklamaların yapılması liyakatsizliğin maksimum olduğunu göstergesi..! Bu sınav en başından beri böyle olacağı belliydi. Ben sosyoloji mezunuyum 38 doğrum var diye düşünüyorum soyolojiden kaç kişi sınava giriyor, sınav bitmesine rağmen bunu dahi bilmiyorum! Neden bilmiyorum niçin bilmiyorum bilmek benim gibi sınava giren herkesin hakkı değil mi? İdareci kadrolarını kendi adamlarınıza vermenize ses çıkarmayışımız, Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavında sessiz kalışımız anlamına gelmiyor! var olan kadrolar idareci kadroları değil bırakın personelimiz kendi hakkıyla liyakatiyle alsın kadroları. Bu bir vebaldir kul hakkıdır inandığımız Allah dilerse kendisine ortak koşanları dahi affederken kul hakkını bağışlamaz kul hakkının kula ait olduğunu söyliyor. Temaslı olan hastaları sonradan sınava alınması da Cebası. Sonradan sınava girenlerin puanlanması sıralanması kadro sayılarının durumu nasıl açıklanacak. İptal edilse çalışanların hakkı gasp, edilmese yüksek puan alanlar şüphe gözüyle bakılacak nerden bakarsan baaaak her halükarda hak kaybı! 3 yılda yapamadığınız sınavı yapmaya kalkıştınız başar(ama)dınız! herkesi zan altında bırakmakla kalmadınız cayır cayır yaktınız hesabını bu dünyada olmasa da cezasını 7/24 secde etseniz de Cebbar olan Allah’a vereceksiniz..!
Mczp 4 ay önce
3 yıldır bekliyorum bu sınavı nisanda yapılıcaktı ertelendi ekimde yapıldı ve aylardır pandemi ile savaş halindeyken yorgunlukla ve izinliyken bile telefonu susmayan bir konumda hizmet veryorum bir taraftan da geleceğim hayallerim için oturdum ders çalıştım ne sınavı iptalinden bahsediyorsunuz bu kadar basit nasıl söylersiniz sınav iptal olsun diye neden bu kadar acımasız ve bencil bi topluluk olduk anlamıyorum
Mczp 4 ay önce
Ayrıca soruların çalınması imkansız poşetli dosyalıydı herkesin soruları ve optikleri tek tek gözümüzde acıp bakarak verdiler poşetler yırtıldı bantlı değildi. Yazık benim güzel ülkemin gazla çalışan cahil insanlığı... siz barajı geçemiyorsunuz diye diğerleride sizinle batsın isteniyor bi geçememişsin ikinci sınavda mı yapıcaksın!!
DAHA NE OLSUN 4 ay önce
YETKİLİLER SESSİZ SENDİKALAR UYKUDA RAHATSIZ ETMEYİN ...
OBSESİF 4 ay önce
Burada sınava telefola girildiğinden bahisle iddia ediliyor bide fa fotoğraflar A4 kağıdı aöf nin kitapçık. İkinci bir husus daha var hangi okul Parkeli, Üçüncü husu ise sınıflara tek başına girmiyordur galiba en az 15 - 20 kişi var ve iki de gözetmen bunların hepsni nasıl ayarlamış bu arkadaş. Bana bayaı bir anlamsız geldi ve HABER sank bir şeyle için i bilinçli yapılmış gibi
Manisalı 4 ay önce
Sınav İPTAL olmalıdır. İnsanların hakları gasp ediliyor Sendikalarımız Bir basın açıklaması yapmaktan aciz duruma gelmiş bu sendikaların alayı KOLTUK ve PARA peşinde derede sendikalar yok niye işlerine gelmiyor GİH sınıfı zaten sendikalarda ÜVEY EVLAT Taşeron kadar bizi savunmazlar yapılan işlemler ortada arkadaşlar.
Murat 4 ay önce
Arkadaşlar bu haberler medyaya düşmeden anadolu ümiversitesi sayfasında aday işlemlerde yayınlandı. Yayınlanmadan çnce böyle bir haber yoktu.Bu millet neyin kafasında.Birilerinin sınavı kötü geçti diye akıllarınca birşey mi yapıyorlar. Ayrıca Arkadaşlar şu ana kadar yoktuda şimdi neden ortaya çıktı. Sorular siteden alınıp sınav zamanı dağıtılmış gibi servis ediliyor. Birilerinin sınavı iyi geçmemiştir. Böyle yapan memur aptal mı. Aptalsa zaten memurluğu öğrenememiştir. O memura gereken yapılmalıdır. Ya görevlilere ne demeli. Bizler cüzdanı dahi evde koyarken.Siz telefonu nasıl alırsınız. Ya adaylar 75 dk.telefon cebinizde olmasa ne olurdu. Yazık emekleri heba etmeyin. O memurada gereken yapılmalı. Ben hakkımı helal etmiyorum.Aylarca boşunamı çalıştım. 15 20 sene boşunamı bekledim. Araştırmadan haber servisne inanmayın.
calısan 4 ay önce
arkadaslar sınava giren hepsine kadro verilmelı
Başka Arzunuz 4 ay önce
Böyle beleşçiler görmedim ben bu nasıl zihniyettir. Sınavsız olsun, mülakat olmasın, sınav iptal edilsin edilmezse bunlar direk ünvan alsın görevde yükselsinler.
mustafa 4 ay önce
Osmaniye de sınav soruları eksik geldi denilip sınavın 37 dakika geç... fotokopi kağıtları ile yapıldığın dan kimse söz etmiyor. (bir de böyle iddia vardı.)
İlker Sarı 4 ay önce
Osmaniyedeki kitapçık eksik kayıp olması iddia değil gerçektir ve kamera kayıtları istenilmiştir.
Sınavsız ünvan değişikliği 4 ay önce
Yahu arkadaşlar hepimiz devlet memuruyken neden hala bir sürü sınav ve neyin mülâkatı Allah için. Memuruz zaten memuurr. Diplomasını veren herkes hakketmistir. Hakkeymeyeni mezun ettirmeyeceksin. Onkadar. Sınavsız verilmeliii
Sınavsız Mülakatsız Ünvancılar 4 ay önce
Sınava çalışmamış, hatta başarılı olamamış bir de üstüne yıllardır 2351 kişi denilen sınavsız mülakatsız olmak isteyen şahısların fitnelerine kulak asmayın. Sorun yok tek problem bunlara sınavsız ünvan verilmemesidir.
sağlık fetöden ve artıklarından temizlensin 4 ay önce
fetö denilen illete sağlıkta müdahale edilmedi. Bunu sağlıkta çalışan herkes biliyor. Bu şeref yoksunları bu seferde siyasilerin veya başka hu hucucuların arkasına sokuldu ve yine işlerini yürütüyorlar. YALAKALAR OLDUĞU MÜDDETÇE korkuyu vermedikçe bunlar kan emmeye devam eden ülkenin düzenini bozmaya ant içmiş yavşaklardır.
Sultan 4 ay önce
Saglikta at izi it izine karismis anlasilan kimsenin kokacak diye karistirmaya niyetide yok
Kraliçe 4 ay önce
kimsenin bir şeye karıştığı yok başarılı çalışmalar ve son dönemde pandemiden dolayı iyi gideni baltalamak istiyorlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?