Sağlıkçıya Rüşvetçi Diyen Murat Alan Hakkında Dava Açıldı: Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik, Aşağılama,İftira..

Akit Tv'de yayınlanan programda Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan isimli hadsiz tarafından sağlık çalışanlarına yapılan hakaret ve iftiralar yargıya taşındı. Sağlık Sen Ankara 1 Nolu Şube Şube Başkanı Şenol Şahin tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verdiği şikayet dilekçesiyle şüpheli şahsın işlemiş olduğu Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama (TCK 216. ve 218. maddeleri), İftira (TCK 267.maddesi), Suç Uydurma Suçu (TCK 271.madde), Basın Yoluyla Hakaret (TCK 125/3/a, 125/4.maddeleri) mucibince şüpheli şahıs hakkında kamu davası açılmasına, neticeten üzerine atılı suçlardan mahkumiyetine karar verilmesi talep edildi.

Gündem 18.01.2021, 11:00 18.01.2021, 11:02 Güler Sağlam
Sağlıkçıya Rüşvetçi Diyen Murat Alan Hakkında Dava Açıldı: Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik, Aşağılama,İftira..

6-7 binden az maaş alan varsa bağlansın buraya diyen ancak programı arayan sağlık çalışanlarının canlı yayına alınmadığı iddia edilen olayda, Murat Alan, ısrarla rüşvet vurgusu yapmıştı. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın sağlık personelleri hakkında rüşvetçi diyen Murat Alan hakkında tek bir kelime etmemesi, yoğun talepler sonrasında da 2021 YII SAĞLIK ÇALIŞANLARI YILI vurgusunu yaptığı tiwiti atması "SAĞLIKÇILAR HER ZAMANKİNDEN DAHA YALNIZ" gerçeğini de gözler önüne serdi yorumları yapılmasına sebep oldu.

TIKLAYIN

Sağlık çalışanlarını alenen rüşvet istemekle itham eden, asker ve polisle örnek göstererek yıllardır verilmeyen haklarını istediklerini için rüşvet suçlamasında bulunan AKİT TV Haber Müdürüne bir destek de TRT 1 Ana Haber Sunucusu Ersoy Dede'den gelmiş, "Arkadaş beğenmiyorsanız Murat Alan ‘ın tespitlerini çıkar tartışırsınız.. linç etmek ne?.. Üstelik daha yangını söndürmeden bir takım hak taleplerinin yükseltilmesi bence de çok ayıp. Zaten hepimiz minnettarız size, elbette bu millet de bu devlet de unutmayacak yaptıklarınızı" demişti.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (11)
laborant 4 ay önce
bordroları sokmuşlar gözüne, cevap versene lan hadi kim 6,7 bin lira alıyor.
HST 4 ay önce
ŞENOL BAŞKAN HER ZAMAN SONUNA KADAR YANINDAYIZ.
Ekrem 4 ay önce
Başkanım Varol, senin duruşunun yarısı diğerlerinde olsa sağlık personeli bugün başka yerde olurdu. YANINDAYIZ!!!
Sağlıkçılar 4 ay önce
Gidin bu bodrolari medyada ifşa edin ne kadar düşük maaş aldığımızı gösterin gidin bakanın önüne koyun hükümet yetkililerinin önüne koyun
Müdür 4 ay önce
ALLAH SENDEN RAZI OLSUN ŞENOL BAŞKAN
Sağlıkçılar 4 ay önce
Bir kişi için bu kadar emek vereceğinize toplumda bu yanlış bilgiyi yanlış algıyı düzeltin herkes bizi böyle maaş alıyor zannediyor ifşa edin bodrolari medyada gösterin bakanlık utansın toplumu arkanıza alın böyle maaş alan mi kaldı diye sorun
Sağlıkçılar 4 ay önce
Yüreğiniz yetiyorsa bu bodrolari medyada ifşa edin eleştirin bizlere bu maaşı veriyorlar deyin
Yalnız kurt 4 ay önce
Adamsın başkan Varol.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
10
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?