Sağlıkçının Düşmanı Yine Bir Sağlıkçı mı? Yazıklar Olsun Sana Başhekim!

Bugün sosyal medya'da bir çok sağlık çalışanı gibi bir sağlıkçı arkadaşın paylaştığı ek ödeme bordrosunu yayınladık. Bizim gibi bir çok sağlık platformu buna benzer yada aynı görseli paylaştı ve paylaşılırken vurgulanan vatandaşta oluşan çift maaş algısıydı. Aslında ek ödeme rakamları özellikle hekim dışındaki personeller için bordrolarda gözüken rakamları yansıttğını birilerine göstermekti.

Gündem 21.01.2021, 18:21 21.01.2021, 19:18 Güler Sağlam
Sağlıkçının Düşmanı Yine Bir Sağlıkçı mı? Yazıklar Olsun Sana Başhekim!

Doktor Deniz Aslan tarafından paylaşılan ek ödeme bordrosunu saglikpersoneliHABER.NET'in güçlü sosyal medya platformları aracılığıyla duyurduk. Tirebolu Devlet Hastanesi personeline ait olduğu görülen banka ekran görüntüsünden sonra Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Kenan MUHTAR "O bordroyu paylaşan kişi ve yayınlayan sizlerin hakkında hukuki işlem başlatıyorum." yorumunda bulunmuş. Sayın Başhekim biz sosyal medya hesaplarımıza ek olarak sitemizde de yayınlıyoruz. Eliniz mahkemede güçlü olsun istedik..

Ek ödeme ya da halk arasındaki adıyla “Döner” sağlık personelinin maaşının bir parçası biliyorsunuz.

Yani verilen ek bir para yok!

Bazı sağlık personeli arkadaşlar aldıkları döneri sosyal medyada paylaşmışlar.

200 lira alan var, 50 lira alan var, 20 lira alan var 0.80 lira alan var.

Evet evet yanlış okumadınız 0.80 lira alan var!

Biz de bunu Sağlıkçının Sesi sayfamızda paylaştık ve “yatan döner bu, gelin birlikte yiyelim” dedik.

Paylaşılan fotoğrafta hastanenin adı geçiyormuş. İdarecisi, Hacette Tıp mezunu doktor arkadaşımız altına şöyle bir yorum yazmış. “O bordroyu paylaşan kişi ve yayınlayan sizlerin hakkında hukuki işlem başlatıyorum. Bahsi geçen kişi raporlu olduğu için aslında “sıfır lira” alması gerekiyordu. Yanlışlıkla 0.80 kuruş almış” diye tehditle karışık bir itirafta bulunmuş.

TIKLAYIN

Bu tehditin bir doktordan gelmesi çok acı değil mi? Sağlık personelinin hakkını savunuyoruz diye bir doktor çıkıp hem bizi hem de bu paylaşımı yapan kişiyi TEHDİT ediyor!

Paylaşılan bu belge yalan mı? HAYIR

İftira mı atılmış? HAYIR

Sayın Başhekim neye itiraz ediyor? “O kişi raporlu olduğu için döner almadı” diyor. Yani hasta olduysan, evde yattıysan, ameliyat olup hastanede yattıysan PARA YOK!

Niye? Rapor aldığı için maaşı kesilen başka bir çalışan var mı?

Ey Başhekim; bir sağlık çalışanı olarak senin buna itiraz etmen gerekmez mi? Sen de bir sağlık çalışanı değil misin?

Sen bir ömür Başhekim olarak mı kalacağını düşünüyorsun?

Ne diyelim; YAZIKLAR OLSUN!

Sağlıkçının düşmanı yine sağlıkçıdır. Bir kez daha görüldü.

Dr. Deniz Aslan

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (28)
sağlıkçı 1 ay önce
bir uzman doktor 15bine kadar döner alırken hemşirenin 80 kuruş döner almasında sessiz kalıyorsa sorun var demektir
acilen bizden 2 yıl fazla okuyanlaırn dönelerin eşit şekilde paylaşılması gerek uzman doktor 15 değil de 7-8 alsın hemşire de 5-6 alsın o zaman bu şeyler çıkmaz
AMANİN 1 ay önce
HEEE BEN DE DOKTORU BİŞEY ZANNETTİYDİM. 3 DEFA 2 YILLIK AÇIKÖĞRETİM OKUSAN 6 YIL EDER, AL SANA DOKTOR. HATTA BİZİM EVİN ARKASI TARLA, AKŞAMINA BİR DOKTOR EKERSEN, SABAH 3 TANE ÇIKIYOR
Askerden 1 ay önce
Bashekime bak...sen kimsin de hakki olan maasi paylasan bi kisiye soruşturma açabiliyorsun maas benim ister paylasirim ister paylasmam sizi o koltuga oturtanlara yaranacaz diye akil almayack isler yapıp komik duruma düstugunuzun ve birçok personelinde size neler diyebileceginin farkındasınızdır umarim...80 kuruş sana yatsa neler yaparsın ama sizinki memleket sevgisi değil yarın bu ülke elden gitse sizin gibilerin kendini kurtarmaktan başka çabası olmaz...
İncirci 1 ay önce
Çok cahilce yazılmış bir yorum. Sen sağlıkçı olduğuna emin misin?kusura bakma da sen benden sadece 2 sene daha az okuduğunu mu iddia ediyorsun?oldu olacak eşit döner alalım.
vefa 1 ay önce
Camianın zaten dağınık olmasından kaynaklanıror,öğretmen polis hakını savununca şu bu demiyor,ama biz sağlıkçılar birbirimize düşmanız. Kenetlememiz gerekir,bizim hastahenede herkes birbiriyle kavgalı ..Aceba sağlıkçıların biribiryle kavgalı olması klmin işine geliyor??
dr 1 ay önce
almanyada hekimler hemşirelerden 3 katfazla kazanıyor burada 15 kat burada düzeltilmesi gerek
hekim hemşire eşit koşulda çalıştığından aynı maaşı almalı
okusaydın 1 ay önce
Sen de 2 yıl fazla okusaydın o zaman. Şu doktorları çekememe huyundan vazgeçin artık
SAĞLIKÇI 1 ay önce
BU KAFAYLA DEVAM EDERSENİZ DÖNERİ BIRAK, MAAŞTAN DA OLURSUNUZ. DOKTOR KİŞİ, SİZDEN 2 YIL FAZLA OKUYAN KİŞİ DEĞİLDİR. DOKTOR KİŞİ ÜNİV. GİRİŞ SINAVINDA YÜKSEK BAŞARI GÖSTEREN KİŞİDİR. DÖNERE GELİNCE; HAKKIN OLANI BAŞKASININ HAKKINDAN GASPEDEREK ALAMAZSIN. DAHA KİMDEN NE İSTENECEĞİNİ BİLE BİLMİYORSUN, 2 YIL DAHA OKU BELKİ ÖĞRENİRSİN. TORPİLLİ YÖNETİCİLER, BAŞKANLAR, HEMŞİRELER, DANIŞMANLAR, YALAKA SENDİKACILAR VS BUNLARI YAZMA GİT DOKTORA SALDIR!!!
Cahilsin 1 ay önce
Uzman doktor liseden sonra 6 yıl üniversite + 5 yıl uzmanlık okur. Cahil olduğun burdan belli, sağlıklı bile olmayabilirsin yani uzman doktor hemşireden en iyi ihtimalle 7 YIL fazla okur. Hemşirenin lise mezunu uzmanında kvc uzmanı olması durumunda 11 YIL fazla okur uzman doktor bilgilendirmek istedim...
adalet 1 ay önce
doktor çok alıyor diye kızan arkadaş hatalı düşünüyorsunuz. olay doktorun fazla alması değil size devletin az vermesi bunu anlamayarak doktorlara saldırırsanız bu işten bir cacık olmaz
İşte ilk 10 tercihine tıp yazip 1 ay önce
Kazanamayinca doktor düşmanı olan bir arkadaş daha....puhahahha 2 sene fazla okumusmus.4 sene su ürünleri okuyup 2 sene master yapsan doktorda 6 sene okudu bende diyeceksin yani ehauauss
Teklifiniz çok adil!! 1 ay önce
Şu anki sistem adil değil tamam da,sizin teklifiniz çok mu adil? Allah akıl fikir bir de vicdan nasip etsin...
Aa 1 ay önce
Verdikleri üç otuzdan utanacaklari yerde bir de üste çıkıyorlar Allah ıslah etsin.
hemşire 1 ay önce
biz doktorlara kızınca da bize itiraz edersiniz
adalet 1 ay önce
okuyup doktor olacaktınız , olamayınca laf atmayın ,olun öyle gelin zekanıza birşey drmiyoruz ama dpktor olmak zor sizde biliyorsunuz yapacak birşey yok.
Murat reis 1 ay önce
Öğretmenlere ek derse kimse birşey demez ama saglikciya geldi mi 0.80 lira verilir yazıklar olsun
Saglik personeli 1 ay önce
Başhekime 19.000lirayı boşamı veriyolar?
İşi bu.
Bordroyu paylaşmak suç ise bu belgeyi devlet niye veriyor?
Başhekim orda verilen paradan utanıp hukuki işlem başlattıysa devlete ait bi makamı temsil ettiğinin farkında değil sanırım.
Nerden baksan tutarsızlık.
Artık adalet gelsin 1 ay önce
Onu bunu bilmem bizim emegimizi hickimse tayin etmemeli. Hele bir doktor asla. Böyle adalet olamaz. Tabiki kendileri e fazla dagitacaklar. Hemşireler dagitsa döneri bu defada hemşireler kendilerine 7bin alırlar doktorlara yüz lira yatırırlar. İnsanın bencilliği gereği..
Sağlık memuru 1 ay önce
Bu şekilde olmasının tek sebebi yine biziz.
Kel başa şimşir tarak.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
4
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?