Sağlıkçıların Şehit Sayılması TBMM'de Reddedildi

Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının şehit sayılması için CHP’nin doktor kökenli Kayseri Milletvekili Çetin Arık'ın teklifinin Meclis gündemine alınması önerisi AKP oylarıyla reddedildi.

Gündem 25.03.2021, 10:29 25.03.2021, 10:33 Güler Sağlam
Sağlıkçıların Şehit Sayılması TBMM'de Reddedildi

CHP’li vekil Çetin Arık, “Sağlık çalışanları Covid sürecinde kendi canlarını düşünmeden insanları hayatta tutabilmek için insanüstü gayretle çalıştı” dedi ve şunları söyledi:


*CHP Milletvekili Çetin Arık

“Görülmeyen bir düşmana karşı savaş var. O halde savaş sırasında yaşamını yitirenlerin şehit kabul edilmesi gerekmez mi? Çocukları ‘Benim babam şehit' deme onurunu taşısın. Virüse karşı çalışırken can veren sağlık çalışanlarının şehit sayılmasını, yakınlarının da şehit yakınlarına tanınan haklardan yararlanmasını sağlayalım. Onlar bir hayatı kurtarabilmek için arkalarında gözü yaşlı eş ve çocuk bıraktı. Sağlık çalışanlarını onurlandıralım. Sadece şehitlik değil özlük haklarında da iyileştirme yapalım.”

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
CovidAcil 6 ay önce
Secim zamani bu gunleri unutan saglikcilara Yaziklar Olsun!
15 yıllık sağlıkçı 6 ay önce
yeminim olsun size oy yoooooooooooooookkkkkkkkkkkk
alim 6 ay önce
ALLAH'ın işine karışırsanız, işte böyle reddedilir::))))))
mağdur sağlıkçı 6 ay önce
seçim zamanı eyyyy sağlıkçılarrrr gözünüzü açın artık 1 senedir ne maaşlara düzenleme yapıldı ne de hakettiğimiz değer verildi oy moy yok sendikalarından da istifa edin yeter artık kendi sesimizi kendimiz bu şekilde duyurabiliriz ancak !!
emekli sağlıkçı 6 ay önce
boşuna bizler akıllanmayız iyi yapıyorlar bizim gibi akılsızlara bizdeki çekememezlik hırs birbirini yeme yağdanlık oldukça kimsenin sırtı yere gelmez baksanıza bir hak verilecek dense ona niye bana niye yok kavgası bizde başka kurumlar birbirini tutttkları gibi sağlıkçılarada laf atabiliyor onlara cesareti biz veriyoz iki iltifat birgazla sağlıkçılar dinlenmeden 3 gün çalışır yalanmı
25
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?