Sağlıkçıları Oynaşıp Fotolaşıyorsunuz Diye İtham Etti!

"Sağlıkçılar sayfası" “sehirhastanesi_” “mutemethaber” “Maaş ve Döner Sermaye Ek Ödeme Bilgilendirme Platformu” gibi kullanıcı isimleriyle sosyal medya kullanıcısı, sağlık çalışanları iki farklı hesap açıyor, biri gerçek isimleriyle diğeri ise diğeri farazi. Ve bu farazi isimle açılan hesaplarıyla “OYNAŞIYORLAR” “FOTOLAŞIYORLAR” diyerek KADIN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA yönelik akıl almaz çirkinliğe imza attı. Gelen tepkiler üzerine twit silinirken, sehirhastanesi_ şeklindeki twitter kullanıcı adı da SaglikciGundemi olarak değiştirildi.

Gündem 28.08.2020, 19:28 28.08.2020, 22:38
Sağlıkçıları Oynaşıp Fotolaşıyorsunuz Diye İtham Etti!

HASTANE YÖNETİCİNİZLE GÖRÜŞTÜM!

“sözde sağlıkçı haklarını savunmak için kurulmuş sayfa” oynaşıyorsunuz gibi çirkin tabirle kadın sağlık çalışanlarını adeta tacizcilere hedef gösterebiliyor. Yetmiyor mobing uyguluyor.

Kadın sağlık çalışanının hastane yöneticisine ulaşabiliyor. Yani sağlıkta bilindik durum. Mobing. Hangi sıfatla olduğu büyük tartışma konusu olacak şekilde sosyal medya’da tartıştığı BİR KADIN SAĞLIK ÇALIŞANIN Başhekimini, yine elindeki takipçi sayısının çokluğuna güvenerek olsa gerek arayarak şikâyette bulunuyor.

BURSA SAĞLIK MÜDÜRÜ NE YAPIYOR?

Bizde Bursa İl Sağlık Müdürlüğünü ve Sağlık Bakanlığını göreve davet ediyoruz.  Sayın Sağlık Müdürü; personeliniz sağlık çalışanlarını OYNAŞARAK FOTOLAŞIYORSUNUZ gibi çirkin ifadelere imza atıyor. Yetmiyor, kadın sağlık çalışanını Başhekiminle görüştüm diyerek mobing uyguluyor! Hangi görev yada Unvanı tevdi ettiniz ki mesai saatinde başka başhekimleri arayarak mobing uygulayabiliyor?

Sağlık çalışanlarını sırf 2. hesapları olduğu için hangi akıl tutulması sahibi oynaşmak tabiriyle itham edebilir? Sosyal medya’da tanınmış kişiler dışında çoğunluk zaten nick denilen kullanıcı adlarıyla yer almıyor mu? Siz kimsiniz ki sağlık çalışanlarına “OYNAŞMAK” tabirini kullanıyorsunuz? Sağlıkçılar sosyal medya’ya ister gerçek ismiyle ister fake isimle, ister kendi fotoğrafıyla ister farklı avatar fotoğrafıyla girer, KİME NE BUNDAN? Kendini korumak, tacizlere maruz kalmamak adına kendi ismini yazmayan kadın sağlık çalışanına “OYNAŞIYORSUN” imasında bulunabilme cüretini nereden buluyorsun!

PEKİ ÇİFT HESAP KONUSU NEDİR?

Sağlık Çalışanlarının toplu sözleşme masasından “0” (sıfır) kazanım elde etmesinin ardından Sosyal Medya’nın güçlü olduğu ülkemizde sağlıkçılar da bireysel olarak bu mecra aracılığıyla hak arama mücadelesine girdiler. Yani sağlıkçı her zamanki gibi yalnız kaldı ve yine kendisi sorununa çözüm üretme derdine düştü. Özellikle twitter aracılığıyla tag çalışması yaparak gündem oluşturarak verilmeyen haklarının verilmesi için aylardır twit atıyorlar.

TIKLAYIN

İşte tamda bu kısımda birileri meydanın boş olduğunu düşünmüş olmalı ki durumdan vazife çıkartmış ve elindeki facebook grubuyla “sağlıkçının hakkını arıyorum” diyerek yanlışlar silsilesinin baş aktörü olmuş. Çünkü sağlıkçılara “oynaşmak” gibi bir tabir kullanabilecek pervasızlığa düşmüş.

ÇİRKİN YAKIŞTIRMAYA SAĞLIKÇILAR TEPKİLERİNİ BÖYLE KOYDU!

DEVAMI GELECEK...

Not: saglikpersoneliHABER.NET Ülkemizin en ücra köşesinde de olsa herhangi bir sağlık çalışanının başına gelebilecek bu gibi siber zorbalıklara karşı her zaman haber yapacaktır. Karşımızda 100 bin kişilik değil 1 milyon kişilik grupta olsa, onlar sayıca çok olsalarda çoklar değil haklılar kazanacaktır.

Yorumlar (24)
Şaban Çilesiz 2 ay önce
Siteye teşekkür ederiz . Sözde sağlıkçıları temsil ettigini iddia eden bu sayfanin gerçek yüzü ortaya çıktı . Facedeki maaş ve döner sermaye grubunu yöneten bu sayfa adminleri hemşireleri oynaşmakla itham ederek gercek yuzlerini ortaya çıkarmıştır .
Feyzullah 2 ay önce
Siz kimsiniz ki sağlık çalışanlarına “OYNAŞMAK” tabirini kullanıyorsunuz? Kabiliyetsiz olmak bir kusur değildir. Ama karaktersiz olmak çok büyük bir kusurdur.
@SaglikciGundemi sayfasından OYNAŞIYOR diyeceksiniz yöneticisi ise kendi sayfasından da tehtid edecek yok böyle bir pislik özürdileyeceksiniz
Aygu YAĞCI 2 ay önce
Sözüm ona sağlık çalışanlarının hakkını aradığını idaa eden grup admini hepimizi zan altında bırakmış iftira atmıştır, twit silmeyle olmaz o iş sağlık çalışanları olarak özür bekliyoruz, herkes haddini bilsin.
Radtek 2 ay önce
Annesinden bahsediyodur bence biz yanlış anladık
Nazmiye türkmen 2 ay önce
Oynaşmak nedir yahu?sizi takip eden binlerce kişiye yaptığınız ayıp değil mi?biz sorunlarımızla boğuşurken sizin niyetiniz farklıymiş.biraz edep diyorum sadece
Yorumcu 2 ay önce
Haberi okuyunca gerçekten nefret ettim bu mahluklardan. Nedir bu sağlıkçıların bunlardan çektiği. Bu kadar kolay mı insanları yaftalamak?
hypatia 2 ay önce
Hadsiz ve terbiyesizsiniz !!
Bu hesaplari takip eden arkadaşlarim bunların zihniyeti işte bu !!
Bi dk 2 ay önce
Nasıl yaaa, sağlıkçılar ile oynaşmak ve fotolaşmak? fotolaşmak nasıl yani, sağlık çalışanları çıplak fotoğraflarıyla sosyal medyada mı oynaşıyor diyor bu densiz!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?