Sağlıkçılardan Valilik Belge İstenmeyecek Diyor, Bakan Yardımcısı Kimlik Kartları Yeterli Diyor Ama Uygulamada Sorunlar Devam Ediyor!

17 günlük tam kapanma döneminin girmesiyle beraber İçişleri Bakanlığının Genelgesinde kısıtlamadan muaf oldukları açıkça belirtilen sağlık personellerinin polis uygulama noktalarında görev kağıdı, nöbet kağıdı, çalışma listesi ve hatta hastanelerinin polis tarafından aranarak teyit alınmaya çalıştığı yönünde birçok şikayet sosyal medyada gündeme gelmeye devam ediyor.

Gündem 02.05.2021, 21:08 03.05.2021, 08:09 Güler Sağlam
Sağlıkçılardan Valilik Belge İstenmeyecek Diyor, Bakan Yardımcısı Kimlik Kartları Yeterli Diyor Ama Uygulamada Sorunlar Devam Ediyor!

Süleyman Soylu'nun kameralar karşısında açıkca sağlık çalışanlarının muaf olduklarını söylediği videoyu "Açık Talimat Var Ama Bazı Yerlerde Sağlık Personeline Polis Ceza Yazdı!" başlıklı haberimizde yayınlamıştık. 

Öte yandan Tabipler Birliğinin "Sağlık kuruluşlarına ulaşımda izin belgesi yokluğu nedeniyle ceza kesiliyor" iddiasıyla ilgili İçişleri'nden açıklama gelmişti. 

Diğer taraftan ANKARA VALİLİĞİ de konuyla ilgili bir yazı yayımlayarak kolluk kuvvetlerini talimatlandırmıştı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
Mustafa 5 ay önce
Ankara'da kayaşa girerken polis çevirmesinde sağlık bakanlığı kimliğini gösterdim bana görev kağıtlı istedi bende kimlik yeterli dedim.genelge var olmaz dedi. Filyasyondayım dedim polis memuru lütfetti geçirdi.genelgede açıkça yazmaması sağlıkçılarla polisleri zor duruma soktu.
Adam 5 ay önce
Yapmayın bunu polis kardeşler bak hep size gerken kolaylığı yapıyoruz işiniz yoğun diye yakışmıyor
reel 5 ay önce
son zamanlarda polislerde hiç saygı kalmadı. onların yaptığı saygısızların yarısı hastane sağlık personeli yapsa anında olay olur. herkese kötü davranıyorlar pandemi sürecinde çok yıpranmış olabilirler fakat bu kötü davranmamın bir sebebi değil
Vay 5 ay önce
Vay Be vay..
inşallah 5 ay önce
inşAllah o polisler sağlıkçıların eline düşmez
Memur 06 5 ay önce
Hastanede polis yakalarsaniz.ayni muameleyi yapacaksınız. O zaman anlarlar.degerinizi
7
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?