Sağlıkçılardan “lebaleb Kongre” Tepkisi: Hakkımızı Helal Etmiyoruz

7. Olağan Kongresini dün gerçekleştiren Ak Partiye Covid-19 ile bir yılı aşkın süredir canla başla mücadele eden, 380 arkadaşlarını bu uğurda şehit veren sağlık çalışanlarından tepki geldi.

Gündem 25.03.2021, 10:24 25.03.2021, 10:27 Güler Sağlam
Sağlıkçılardan “lebaleb Kongre” Tepkisi: Hakkımızı Helal Etmiyoruz

Sosyal medyada #hakkımıhelaletmiyorum etiketi ile yapılan paylaşımlarda “Sosyal mesafe sıfır kongrelere, sorumsuzlara hakkımı helal etmiyorum” denildi.

Covid-19 pandemisinin başladığı günden bu yana olağanüstü bir çabayla mücadele eden sağlık çalışanları, AKP'nin kongresinden yansıyan görüntülere ateş püskürdü. Sağlık çalışanlarının, salgınla mücadelede çekilen fotoğrafları ile kongre salonunun görüntülerini paylaşanlar tepkilerini dile getirdi. Hayatını kaybeden sağlıkçıları, intihar eden işyeri sahiplerini ve müzisyenleri, maskesini bir dakika çenesine indirdi diye ceza yiyen vatandaşları, yakınını cenazesiz defneden aileleri, okulları açılmayan çocukları hatırlatan sağlık çalışanlarına vatandaşlarda destek vererek  “Hakkımı helal etmiyorum” etiketiyle mesajlarını paylaştı.

“TÜRKİYE'YE ATILMIŞ COVİD-19 BOMBASI”

Türk Tabipler Birliği Covid-19 İzleme Kurulu üyesi Osman Elbek, yaşanan tabloya sesini çıkarmayan Bilim Kurulu üyelerini hedef aldı. Elbek bu gün Ankara'da gerçekleştirilen kongrenin Türkiye'ye atılmış bir Covid-19 bombası olduğunu belirterek, “Bu toplantıyı eleştirmeyen bilim insanı ve Bilim Kurulu üyelerinin insanlara tavsiye vermemesi, aksine sonsuza kadar susması memleket için hayırlıdır” dedi.

AKP'LİLER “KONGREDEN GELİYORUM” PANOLARI TAŞISIN

Sağlık çalışanı Aynur Gülçiçek, “Tulumların içinde izinsiz, gece gündüz çalıştık, ailemizi göremedik. Savdiklerimize dokunamadık. Dışlandık. Her şeyi yaşadık. Bunun için miydi” diye sorarken, Psikiyatri Uzmanı Umut Karasu, “Bir hekim olarak, Sağlık bakanının şu kongre görüntülerini görüp hala nasıl görevde kalabildiğini anlayamıyorum” dedi.

Prof. Dr. Gazi Çağlar ise “AKP kongresine katılanların tamamı yarın tüm Türkiye’de ‘kongreden geliyorum, 2 metre mesafe koyun' panoları taşısınlar, halk AKP’lilere mesafe koysun” dedi.

Kaynak: Sözcü

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
Birisi 5 ay önce
tribünlerde maske takmayan birçok kişi vardı yapılan tek savunma ise hepsine pcr testi yapıldı... Hepimiz biliyoruzki pcr testlerinin doğruluk oranı %100 değil
Ahmet 5 ay önce
ne pcr testi Allah aşkına.hepsi Türkiye nin çeşitli illerinden gece yarısı otobüslerle yola çıkmış insanlar.
alim 5 ay önce
hak değirmende olur, çok da umurların da değilsiniz.
Sağlıkçı 5 ay önce
Kimin kimde Hakkı olduğunu ancak ALLAH bilir.
Ender 5 ay önce
Saağğ gece gece güldürdün beni Allah da seni güldürsün. Ne güzel koymuşsun lafı ağzına sağlık. Allah senin gibilerin sayısını arttırsın, Şu yalaka yağlama tayfayı da yoketsin
saağğ 5 ay önce
belliki senin üzerinde bunları hakkı var.yağlı bir kemik gibi
SAĞLIÇILAR 5 ay önce
SAĞLIK SEN HEMEN O İŞİ HALEDER.
27
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?