Sağlıkçılara Yıpranma Payı Pandemi Nedeniyle 120 Gün Olsun

Sağlık çalışanları 11 Mart 2020’den itibaren, pandeminin sonlandığı zamana kadar her yıla 120 gün yıpranma payı, fiili hizmet süresi zammı istiyor..

Gündem 01.11.2021, 14:52 01.11.2021, 15:24 Zeynep Elmalı
Sağlıkçılara Yıpranma Payı Pandemi Nedeniyle 120 Gün Olsun

Bugün itibariyle Sağlıkçılara, çalıştıkları her 360 güne karşılık, 60 gün ilave ediliyor. Sağlıkçılara tanınan yıpranma hakkı, 3 Ağustos 2018 tarihinden sonraki çalışmalara uygulanıyor. Sağlıkçılar, yıpranma hakkı kapsamında 5 yıla kadar fiili hizmet süresi zammından yararlanabilecek.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

30 yıl çalışan, 35 yıl çalışmış kabul edilerek, emekli aylıkları 35 yıllık hizmet üzerinden bağlanacak. Yaş haddinden de fiili hizmet süresi zammının yarısı oranında indirim yapılacak. 5 yıl yıpranma hakkı elde eden bir sağlık çalışanı, 2.5 yıl erken emekli olabilecek.

Ancak konuya ilişkin bir açıklama yapan İstanbul Tabip Odası :  Tüm sağlık çalışanlarına Türkiye’de ilk vakanın ilan edildiği 11 Mart 2020’den itibaren, pandeminin sonlandığı zamana kadar her yıla 120 gün yıpranma payı, fiili hizmet süresi zammı istiyoruz. Dedi

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Hekim düşmanı troller sahnede yine. 1 ay önce
HEKİM DÜŞMANLARI HEKİMSİZ KALIN
Tıbbi sekreter 1 ay önce
Tıbbi sekreterler hiç yıpranma alamalıyor, filyosyona çıkıyor, en çok yorulan ve yıpranan unvanlardan . Yıpranma her unvana verilmeli.
vatandaş 1 ay önce
Hekimler hep yatıyorlar. Birlikte çalıştığı sağlık yardımcıları olan hemşireler de bunu doğruyorlar. Bir de üstüne 120 gün mü verilecek. Yok daha neler!!!!!!!!
itandaş 1 ay önce
senin gibi
6
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?