Sağlıkçılara Verilen Kahvaltılıklarda Hastaneler Arası Fark!

Mersin Şehir Hastanesi tarafından dün sabah sağlık personellerine çıkarılan kahvaltı menüsü sosyal medyaya taşındı. 24 Saat nöbet usulüne göre çalışan ve sabaha kadar ayakta hizmet veren sağlık çalışanlarına çoğu yerde verilen 2 adet reçel ve bayat ekmek menüsüne bakıldığında Şehir Hastanesi yönetiminin uyguladığı sosyal medya’da takdir topladı.

Gündem 03.01.2020, 05:27 03.01.2020, 05:52 Güler Sağlam
Sağlıkçılara Verilen Kahvaltılıklarda Hastaneler Arası Fark!

Mersin Şehir Hastanesinde çalışan bir sağlık çalışanı tarafından paylaşılan ve sonrasında “Hemşireler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği” sosyal medya hesabından takipçilerine duyurulan kahvaltı menüsünde ki çeşitlilik kullanıcıların takdirini topladı.


*Mersin Şehir Hastanesi Kahvaltısı Menüsü

TIKLAYIN

Bugün neredeyse hastanelerin tamamında kırmızı ete hasret bırakılan sağlık çalışanları, yemeklerden tat alamadıkları için ya öğün geçiştirmek yada hastane kantinlerinden yemek yemek zorunda bırakılıyorlar. Bu şartlar altında hastaneye gelen hastalara verilen hizmetin kalitesini arttırmayı hedefleyen Sağlık Bakanlığı üst yönetiminin doğrudan sağlık çalışanlarını ilgilendiren konulara kürsülerde mecburiyetten değinmenin ötesinde ne zaman el atacakları ise sahada merak edilen başlıca konular arasında yer alıyor.

Binlerce lira aylık karşılığında görev ifa eden sağlık idarecilerinin, yemek ihale şartnamelerinde artık gözle görülür değişiklikler yapmalarını, bir önceki yılların şartnameler ile yaptıkları ihalelerde "tarih değiştirmenin" ötesinde sağlık çalışanlarına hak ettikleri menüleri sunmalarını ümit ediyoruz. 

Öte yandan sağlık çalışanına hak ettiği menüyü sunmanın istenince olabildiğinin en güzel örneği olarak paylaşılan kahvaltılık fotoğrafının ardından bazı kullanıcılarda kendi hastanelerindeki kahvaltılık menüsünü paylaştılar.


*Yayladağı Devlet Hastanesi Kahvaltısı Menüsü

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Enes Çamşir 1 yıl önce
Bizde ise hiç birşey verilmiyor o nasıl olacak?
Saadet mutlu 1 yıl önce
Evet kahvaltı birinci sınıf A kalite bu haberi yapana hastanemizin kahvaltısından ikram edelim .
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?