Sağlıkçılara Vefa Kampına 500 Sağlıkçı Katılıyor

Ülke genelinde yaşanan afetlerden dolayı ertelenen Sağlıkçılara Vefa kampının tarihi netleşti. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, ertelenen Sağlıkçılara Vefa Kampının 2022 Ağustos tarihleri arasında Gölyaka Kültür Park’ta gerçekleşeceğini duyurdu.

Gündem 19.08.2021, 13:50 Güler Sağlam
Sağlıkçılara Vefa Kampına 500 Sağlıkçı Katılıyor

Düzce Belediyesi ve Düzce Sosyal Etkinlikler Derneği ile ortaklaşa hayata geçirdiği proje ile canları pahasına fedakarca çalışma gerçekleştiren sağlık çalışanları, Sağlıkçılara Vefa Kampı adı altında Düzce’de buluşacak. Gölyaka Kültür Park’ta gerçekleştirilecek ve 3 gün sürecek olan kamp Türkiye’de bir ilk olacak. Gölyaka Kültür Park’ta 68 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan ancak ülke genelinde meydana gelen yangın afetleri nedeniyle ertelenen proje 2022 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

500 sağlık çalışanı ve ailelerini Düzce’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyacaklarını ifade eden Başkan Özlü, “Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan proje ile hafta sonu itibariyle ülkemizin birçok ilinden Düzce’ye gelecek sağlık çalışanlarımızla buluşacağız. Onları kentimizde misafir edeceğiz. Dünyayı sarsan ve ülkemizde de ciddi sonuçlar doğuran korona virüs pandemisiyle mücadelede takdire şayan fedakârlıklarına şahit olduğumuz sağlıkçılarımızın bir nebze de olsa moral bulmaları adına etkinliğimizi planladık. Haklarını ödeyemesek de her zaman yanlarında olduğumuzu bilmeleri en büyük temennimizdir. Çadır kampı etkinliğimize katılacak olan tüm sağlık çalışanları ve ailelerine şimdiden Düzce’mize hoş geldiniz diyorum” şeklinde konuştu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
11
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?