Sağlıkçılara Sınavsız Unvan Hakkı Önergesi Meclis'e Sunuldu!

Stresli ve yoğun bir dönemde sınava çalışma olanağı daralan sağlıkçılardan sınavsız unvan talepleri doğrultusunda bakanlık tarafından bir çalışma yapılması planlanmakta mıdır? Korona virüs nedeniyle oluşan sorunlar dikkate alınarak sağlıkçılara sınavsız unvan hakkı verilmesi düşünülmekte midir?

Sağlıkçılara Sınavsız Unvan Hakkı Önergesi Meclis'e Sunuldu!
banner71

Sağlık Personelleri Sınavsız Unvan Değişikliği İstiyor! haberi için tıklayınız

Sağlıkçılara sınavsız unvan hakkıverilmesi önerisine ilişkin Mayıs 2020 de TBMM Başkanlığına sunulan önerge şu şekilde:

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI'NA 

TIKLAYIN

Aşağıdaki sorularımın Anayasa'nın 98 ve TBMM İçtüzüğünün 96. Ve 99. Maddeleri uyarınca T.C. Sağlık Bakanı Sn. Fahrettin Koca tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim. Saygılarımla. 05.05.2020 Ömer Fethi Gürer /Niğde Milletvekili 

1. Korona virüs nedeniyle oluşan sorunlar dikkate alınarak sağlıkçılara sınavsız unvan hakkı verilmesi düşünülmekte midir? 

2. Stresli ve yoğun bir dönemde sınava çalışma olanağı daralan sağlıkçılardan sınavsız unvan talepleri doğrultusunda bakanlık tarafından bir çalışma yapılması planlanmakta mıdır?

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2020, 15:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Haklarıdır
Haklarıdır - 5 ay Önce

Sağlık bakanlığının bu teklifi geri çevirmiyeceğine ümidimiz tamdır.

gfdgdfg
gfdgdfg - 5 ay Önce

süper olur

Kamil Balbay
Kamil Balbay - 5 ay Önce

böyle haksızlık olmaz hem açık öğretimden parayla okul oku ondan sonra sınavsız ünvan değiştir.

El İNSAF
El İNSAF @Kamil Balbay - 5 ay Önce

Açık öğretimden mezun olup referanla idareci olanlara sesiniz çıkmıyor, milli eğitim yapsın sesiniz çıkmıyor, shçek ve şehit yakınlarına verildiğinde sesiniz çıkmıyor. Pandemi döneminde sağlıkçılara verildiğinde mi sesiniz çıkıyor da haksızlık diyorsunuz!

Fizyon
Fizyon - 2 hafta Önce

Sonuç ne oldu. Çok mu zor bu isteğimiz yahu, Allah aşkına devlet meselesimi ki bu kadar abartılıyor. Alt tarafı 3-5 bin kişiye unvanları verilecek. Sınavsız olsa ne olurdu ki...

SIRADAKİ HABER