PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlıkçılara ‘Şerefsizlik, Edepsizlik’ Sözleriyle Hakaret Eden Ak Partili Yöneticiye Tepki

Ak Parti Çanakkale Merkez İlçe Yöneticilerinden Emin Başol. sosyal medyadan haklarını almak için iş bırakma eylemi yapan sağlık çalışanlarına yönelik “bu devlet daha ne yapsın size, bu resmen şerefsizlik, resmen edepsizliktir” sözleri büyük tepki çekti.

Gündem 04.10.2022, 21:32 Cansu Polat
Sağlıkçılara ‘Şerefsizlik, Edepsizlik’ Sözleriyle Hakaret Eden Ak Partili Yöneticiye Tepki

Ak Partili yöneticinin sağlık çalışanlarına yönelik kullandığı akılalmaz ifadelere Çanakkale Tabip Odası Yönetim Kurulu düzenledikleri basın açıklaması ile tepki göstererek, iktidarı oluşturan parti yöneticilerinin sağlık çalışanlarını hedef almak yerine sorunları çözmeye odaklanmaya davet etti.

Çanakkale Tabip Odası Yönetim Kurulu, Ak Partili Yerel Yönetici Emin Başoğlu’nun ağır hakaretleri sonrasında bir basın toplantısı düzenleyerek, iktidar partisini özellikle hekimleri hedef göstermek yerine, yok saydıkları sorunları çözmeye davet etti.

“TEPKİLER ÜZERİNE PAYLAŞIMLARINI KALDIRSA DA..”

AK Partili emin Başol’ün hakaret dolu paylaşımı sonrasında Çanakkale Tabipler Odası yönetimi basın açıklaması düzenledi. Yapılan açıklamada; “Sizlerle Çanakkale’mizde sağlık çalışanlarına karşı yapılan sözlü bir saldırıyı paylaşmak zorunda kaldığımız için üzgünüz. Üstelik bu sözlü saldırı ne ilk ne de sondur. AKP Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyesi olduğu bildirilen Emin Başol isimli şahıs 15 Eylül 2022’ de kendi sosyal medya hesabı üzerinden sağlık çalışanlarına ağır hakaret ve sözlü saldırıda bulunmuştur. Bu içerik birçok sosyal medya ve yerel gazetede paylaşılmıştır. Tepkilerin ardından bu paylaşımı kaldırmış olsa da sarf edilen sözler telafi edilemez niteliktedir” ifadelerine yer verildi.

“BU DİL İLK DEFA KARŞIMIZA ÇIKMAMAKTADIR”

Sağlık çalışanlarına yönelik ilk ve son saldırının arttığı bir dönemde AK Partili bir yöneticinin kullandığı hakaretlerin kendilerini şaşırtmadığına dikkat çekilen açıklamada; “Söz konusu şahıs, 15/16 Eylül 2022 tarihinde sendikaların kararı ve TTB’nin desteği ile üniversitelerde hayata geçirilmiş olan “Özlük Hakları Eylemi”ne yönelik sözleriyle halkımızda kin ve nefret duyguları oluşturabilecek bir saldırıya girişmiştir. Bu dil ilk defa karşımıza çıkmamaktadır. Bu sebeple çok yadırgadığımız söylenemez. Bu şahsın yöneticisi olduğu partinin iktidarı süresince, başta sanatçılar ve hekimler olmak üzere halkın değişik kesimleri neredeyse her gün aşağılanmış, dil koparmadan, memleketten kovulmaya kadar akla hayale gelmeyen saldırılara maruz kalmıştır” ifadelerine yer verildi.

“CANLA BAŞLA ÇALIŞAN SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÜLKEDEN KOVULMUŞLARDIR”

Tabipler Odası yönetimi açıklamasının devamında; “Sağlık mesleği ve hekimler son 20 yılda, tarihimizin hiçbir döneminde olmadığı kadar hakarete uğramış ve aşağılanmışlardır. Hastanelerinde canla başla çalışan arkadaşlarımız ülkeden kovulmuşlardır. İktidarın uyguladığı politikalar ile sağlık alanında bizzat yarattığı şiddet, adaletsizlik kargaşa ortamında sağlık emekçilerinin eylemleri ve tepkiler meşrudur. Bu eylemler hekim sendikaları, Tabip Odaları tarafından desteklenmektedir. Dolayısıyla saldırılar, hakaretler bütün camiaya yöneliktir. İktidar temsilcilerinin doktorları hedef gösterme çabalarının halkımızda da olumsuz tepkiler oluşturduğunu biliyoruz. İktidar temsilcilerinin, iktidarı oluşturan partinin yöneticilerinin sağlık çalışanlarını ve özellikle hekimleri hedef göstermek yerine yok saydıkları sorunları çözmeye odaklanmaya, çalışanlara hakaret etme alışkanlıklarından vazgeçmeye davet ediyor ve bekliyoruz” denildi.

“SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İKTİDARIN ELİNDEDİR”

AK Partili yöneticilerin söylemlerinin Sağlık çalışanları ile vatandaşların karşı karşıya getirdiğine dikkat çekilen açıklamada; “Ülkemizin değerli sağlık iş gücünün saldırılar, hakaretler ve aşağılamalar karşısında yurtdışında bireysel çözümlere ulaşma çabaları üzüntü vericidir. Bu sonucun müsebbibi iktidardır. Şiddetten arındırılmış nitelikli çalışma ve yaşam ortamları yaratarak çözümler üretilmesi ise ivedi beklentimizdir. Hastaneden randevu alamayıp sağlık hizmetlerinden yoksun kalan halkımızın sorunlarının çözümü iktidarın elindedir. Bu şiddet ve tehdit iklimine karşı sağlık emekçileri, hakları için emek mücadelesi veren örgütlerde birleşerek tepkilerini göstermeye devam edeceklerdir. İktidar partisi yöneticilerini bir kez daha sağlık çalışanlarına karşı saygılı olmaya davet ediyoruz” denildi.

Yorumlar (8)
Hakkı 2 ay önce
O zat sıradan biri değil, sorumluluğunu bilmesi lazım, gereği yapılmıyorsa bu sözleri partililerde kabul ediyor demektir. kötü söz sahibinindir. Zaten her şeyin çivisi çıktı.
Adaletli 2 ay önce
Şimdi bu adam yazdıklarından dolayı partinin ne suçu var bu olayları kurumlara neden mahal ediyorsunuz yani adam şahsi hesabından şahsi düşüncelerini paylaşmış tamam yanlış olabilir ama bu konu kesinlikle bir kuruma mahal edilemez insanın kurumsal düşüncesi değil şahsi düşüncesi bu ayrıca bu Recep Tayyip Erdoğan ve AK PARTİ düşmanlığınız nedir sizin ya yazık ya gerçekten çok yazık size
Sağlıkçı 2 ay önce
Partiden ihraç etsinler o zaman. Parti kimliğiyle doktora şerefsiz diyor.
tuz 2 ay önce
tuzu kuru yaa
44 2 ay önce
Hakkı her hata yapana şerefsiz denilirse, düşünün kimlerin ne olduğunu. O zat sıradan biri değil, sorumluluğunu bilmesi lazım, gereği yapılmıyorsa bu sözleri partililerde kabul ediyor demektir. kötü söz sahibinindir. Zaten her şeyin çivisi çıktı.
Kadir 2 ay önce
Bu devlet doktorlar için daha ne yapacakmış acaba hala neyin grevi yeni yapılan düzenlemelerde doktorlara pozitif ayrımcılık bile yapıldı maaş desen arttırıldı özlük hakları artırıldı 2008 sonrası ise giren doktora bile kanunda esneme yapılıp emekli hakkı saglandi ne ne yapacak bu hükümet ama burada amaç özlük hakkı değil tabipler odası hükümeti yaralamak halkın gözünde hükümeti zayıflatmak istiyor tam da burada akpartili başkan doğru kelimelerle tepki gosteriyor
adam 2 ay önce
yağcı bu kadar olaydan sonra zam yapıldı
Sağlıkçı 2 ay önce
Grevin sebebini öğrendin mi. Farkındaysan şu anda sen de doktorlara şerefsiz diyorsun