PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlıkçılara Milli Parklara Ücretsiz Giriş İçin Şart Getirildi!

6. Dönem Toplu Sözleşme ile yürürlüğe giren sağlık çalışanlarının milli parklara ücretsiz girişlerinde araç ruhsat sahibi olma şartı getirildiği öğrenildi.

Gündem 21.05.2022, 17:46 22.05.2022, 07:28 Cansu Polat
Sağlıkçılara Milli Parklara Ücretsiz Giriş İçin Şart Getirildi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 10.06.2020 tarihinde yaptığı açıklama ile sağlık çalışanlarına milli parklara girişleri ücretsiz yaptıklarını açıklamıştı. "Sağlık Çalışanlarına Büyük Müjde: Milli Parklar Ücretsiz Oldu!" başlıklı haberimize TIKLAYARAK detaylara erişebilirsiniz.

6. Dönem Toplu Sözleşme süreci tarafların uzlaşısıyla sona ermiş ve Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları milli parklar ve tabiat parklarından ücretsiz yararlanacağı açıklanmıştı.

Milli parklara ücretsiz giriş uygulamasının başladığı öğrenilirken ilginç bir şart getirildiği öğrenildi. Ücretsiz milli park girişlerinde sağlık çalışanlarından araç ruhsat sahibi olma şartı getirildiği öğrenildi. Sosyal medyaya yansıyan habere sağlık çalışanları ise "Sanki saglıkçıya degilde sağlıkçılar sayesinde araçlara özel uygulama çıkmış gibi olmuş. Teyit içinde ruhsata bakarak arabaya emin oluyorlar heralde. İçindekilerin önemi yok kafayı araca takmislar......" diyerek tepki gösterdiler.

Yorumlar (14)
Sağlıkçı 1 ay önce
Sağlıkçılara hiçbir şey yapmayın istemiyoruz sizden bir ayrıcalık. Elbet bizim de söz halkımızın olacağı gün gelir.
sağlık 1 ay önce
Personel kimlik kartı olmak kaydıyla kendisi ve 1 derece aile bireyleri de bu durumdan yararlanır olay bu kadar kolay.
Aptalsavar 1 ay önce
Daha bugün kuşadası milli parkında 39 tl alındı. Araç babamın üstüne ve kabul edilmedi. Kiralık araçla gelsem ne olacak diye sorunca da sözleşme gösterirseniz ücretsiz dedi
Dt/dt Dt 1 ay önce
Ya açız açız. İnsanlar bordro yayınlıyor habire komik rakamlar. doktorlar ay sonunu getiremiyor.
Neyin kafası bu anlayamıyorum dalga geçer gibi.. Yakında hastaneye yürüyerek gideceğiz belediye otobüsleri ücretli olunca sağlıkçıya tekrar.
Gezmek tozmak neymiş. Milli park ta gerçekten iyi olmuş büyük kazanım..
Alkışlıyorum
Ali 1 ay önce
Ben aracı babamdan aldım ruhsatı değiştirmedim o yüzden sağlıkçı kimliğimi kabul etmiyorlar böyle bir uygulama işte gerek yok yapmasınlar yılda 5 defa anca gidiyoruz zaten versek ne olur vermesek ne olur
İlker 1 ay önce
Evet bı haber doğru. 2020 ve 2021 yılında 4-5 defa Kuşadası Davutlar Milli parkına girerken rusata baktılar.
Göstermeyin 1 ay önce
Polis dışında ruhsat kontrolü kimse yapamaz
Murat 1 ay önce
Kiralık araçlarda çalışan sağlıkçılar napcak ruhsat sahibi şirket şoför sqglik müdürlüğünde kiralık araçlarda çalışan sofor
Vatandaş 1 ay önce
Sizin sayfanız kadar boş ve saçma sapan haber paylaşan kendin tıklatma meraklısı başkanlar görmedim. Hayretler içiersindeyim. Hele işçi/ sağlıkçı statü ırkçılığınız umarım vir gün karşınıza çıkar!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?