Sağlıkçılara İSPARK'ların Ücretsiz Olmasına Cumhur İttifakı Evet Derken Millet İttifakı Hayır Dedi!

Kovid -19 salgını nedeniyle sağlık çalışanları ve minibüsçülerin İSPARK'lardan ücretsiz yararlanmasını içeren AK Parti ve MHP'nin teklifi, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisinde kabul edildi.

Gündem 14.07.2021, 21:09 14.07.2021, 21:14 Güler Sağlam
Sağlıkçılara İSPARK'ların Ücretsiz Olmasına Cumhur İttifakı Evet Derken Millet İttifakı Hayır Dedi!

Sağlık çalışanları için oy çokluğu minibüsçüler için oy birliği ile kabul edildi

AK Parti ve MHP tarafından verilen ve komisyondan geçen sağlık çalışanlarının İSPARK AŞ.'ye ait otoparklardan 2021 yılı sonuna kadar ücretsiz yararlanmasını içeren teklif mecliste görüşüldü.

Madde üzerine söz alan CHP'li meclis üyesi Melendiz Dalyan İzgi, normalleşme sürecinin başlamasıyla ücretsiz otopark uygulamasına devam edilmesinin kamu zararına yol açacağını savunarak teklife karşı çıktı.

AK Partili Hukuk Komisyonu Başkanı Muhammet Kaynar ise İBB'nin 1 Temmuz itibarıyla sağlıkçılara yönelik ücretsiz uygulamalara son vereceğini açıklamasının ardından sağlık çalışanlarının kendilerine ulaşarak talepte bulunduğunu söyledi.

Daha önceki uygulamaların da belediye yönetimi tarafından değil meclis kararlarıyla yapıldığını vurgulayan Kaynar, salgının bittiği yönündeki savunmanın da samimi olmadığını ifade etti. Kaynar, buna delil olarak da gündem maddeleri arasında yer alan salgın dolayısıyla deniz taşımacılığına sübvanse edilmesi talebini gösterdi.

Gündem maddesi, CHP ve İYİ Parti'nin ret oyuna karşın oy çokluğu ile komisyondan geldiği gibi kabul edildi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
memur 3 hafta önce
akepe ve mehepe o kadar iyi niyetli ise neden 31.12.2021..sağlıkçılara bırakın ücretsizi öğretmen gibi öğrenci gibi sürekli indirimli yapsın..bırakın bu taraflı haberciliği..cumhur ittifakı vatandaşın yararına hç bişey yapmaz.
ALİ 3 hafta önce
SATILMIŞ ADAMLAR NİYE ÖNERGENİN ARDINDA DURMADINİZ. TAŞIMACILIK ÜCRETSİZ OLMALIYDI .AKP İL BAŞKANI İYİ BİR YALANCI.İLK SEÇİMDE DERSİNİ ALACAK NURİ EFENDİ.
memur 3 hafta önce
kimse inanmasın yalan söylüyorlar.haberde yalan bir haber.istanbulda toplu ulaşım ve ispark paralı. sağlıkcıyı o kadar düşünüyorlar ise neden 20 yıldır ücretsiz yapmadılar.Hem 6 ay 12 ay ücretsiz olsun istemiyor sağlıkcılar,sağlıkcılar indirimli istiyor.öğrenci ve öğretmene sağlanan indirimden istiyor.sizde iktidarın davulunu sırtınızda taşımayın yeter artık.biraz doğru ilkeli ve tarafsız habercilik yapın.İSTANBULDA TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ OLMADI ..AKEPE VE MEHEPE NİN YALANI.
35
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?