Sağlıkçılara 2021'e Kadar Marmaray, Başkentray ve İZBAN Ücretsiz!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, sağlık çalışanlarının Marmaray, Başkentray ve İZBAN'dan ücretsiz yararlanmasına ilişkin kararın süresinin 31 Aralık'a uzatıldığını bildirdi.

Sağlıkçılara 2021'e Kadar Marmaray, Başkentray ve İZBAN Ücretsiz!
banner71

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlamasının ardından 22 Mart'tan itibaren sağlık çalışanlarına ücretsiz hale getirilen Marmaray, Başkentray ve İZBAN'dan 1 milyon 278 bin sağlık çalışanının ücretsiz yararlandığı belirtildi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının Türkiye'de kontrolde tutulmasına karşın halen vaka sayılarının günlük bin 400'ü geçtiği anımsatılarak, sağlık çalışanlarının vaka sayılarını düşürmek ve hastaları iyileştirmek amacıyla büyük özveriyle mücadele ettiği vurgulandı.

TIKLAYIN

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Sağlık çalışanlarımızın eforunun, gayretinin, özverisinin hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar önemli olduğunu iyi biliyoruz. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bünyesinde bulunan, TCDD Taşımacılık AŞ tarafından işletilen Marmaray ve Başkentray ile TCDD'nin ortağı olduğu İZBAN'dan sağlık çalışanlarının 31 Ağustos 2020 tarihine kadar ücretsiz yararlanmasına ilişkin kararın süresi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla dün Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile birlikte 31 Aralık 2020 tarihine kadar uzatıldı."

- "Sağlık çalışanlarımız için ne yapsak az"

Bakanlık açıklamasında, "Küresel salgına karşı verdiğimiz milli mücadelenin en önünde her türlü tehlikeyi göze alarak görevlerini yerine getiren sağlık çalışanlarımız için ne yapsak azdır. Biz de işlerinden yorgun argın evlerine dönecek sağlık çalışanlarımızı İstanbul'da Marmaray, Ankara'da Başkentray ve İzmir'de İZBAN ile ücretsiz ulaştırmaya devam edeceğiz." değerlendirmelerine yer verildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2020, 14:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
İstanbul
İstanbul - 4 hafta Önce

Bu karardan dolayı teşekkür ediyoruz ancak bizim başımızda olan yetkililer İstanbul sağlık yönetimi ulaşım sorununu çözmeliydi. Ama aksine servis bile konmadı hastanelere. İnsanlar kendi imkanlarıyla gelip gidiyor işe yazık. Makam arabası olan var olmayan var

Mahmut
Mahmut @İstanbul - 4 hafta Önce

Bence makam arabaları yerine dolmuşla gelip giderlerse bence servis koyarlar İstanbula

misafir
misafir - 4 hafta Önce

Sağlıkçılar maddi ve manevi yönden bitti tükendiler, 2-3 aydır ek ödeme döner sermaye yok tek aldıkları maaşlarla geçiniyorlar.Artık medya sitelerinden sağlıkçıların sesi yüreği olsunlar sizlerden rica ediyoruz.Duyun görün artık lütfen.....

Cem
Cem - 4 hafta Önce

Teşekkürler İMAMOĞLU.

İSTANBUL KAMU HAST BİRLİĞİ
İSTANBUL KAMU HAST BİRLİĞİ - 4 hafta Önce

ÇOK TEŞEKKÜR HERKESE.

Destekçilere teşekkür.
Destekçilere teşekkür. - 4 hafta Önce

İstanbul da yaşayıp çalışan biriyim. Sadece maddi ve manevi destek olanlara sonsuz teşekkür ederiz. En azından ulaşım parası vermedik bu süreçte, buna yapan kuruluşa teşekkürler.

SIRADAKİ HABER