PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlıkçılar Ziraat’ten Promosyon Parası Beklerken Kart Aidatı Kesintisi Şoku Yaşıyor

2019 yılında yapılan promosyon anlaşmasıyla Ankara ilindeki sağlık personelinin maaş ve diğer ödemelerini üstlenen Ziraat Bankası kart aidatı kesintisiyle sağlıkçılara yeni bir şok yaşattı.

Gündem 18.11.2022, 16:44 18.11.2022, 17:27 Cansu Polat
Sağlıkçılar Ziraat’ten Promosyon Parası Beklerken Kart Aidatı Kesintisi Şoku Yaşıyor

Haber merkezimize gönderilen birçok ihbarda, 2024 yılı sonuna kadar Ankara İl Sağlık Müdürlüğü ile Ziraat Bankası arasında yapılan anlaşma gereği kart aidatı, EFT ücreti gibi kesintilerin yapılmaması gerekirken Bankanın protokolü hiçe saydığı iddia edildi.

Yapılan protokole istinaden herhangi bir ücret kesintisini sağlık personeline yansıtmaması gereken Ziraat Bankasının, Sağlık Personelinden kart aidatı ücreti kesmeye başladığı ekran görüntüleri ile paylaşıldı.

Kasım ayı itibariyle Bankanın bu uygulamayı başlattığını dile getiren sağlıkçılar, yapılan aidat kesintileri sonrası Ankara İl Sağlık Müdürlüğünün duruma müdahale etmesini istiyor.

Ankara’da görev yapan birçok sağlık personeli Ziraat Bankası mobil uygulamasına girdiklerinde kart aidatı kesintisi tutarıyla karşılaştı.

Yapılan sözleşme gereği Ziraat Bankasının sağlık personeline kart aidatı ücreti başta olmak üzere diğer masrafları yansıtmaması gerekirken bu ay başlattığı uygulama sağlık personelleri arasında hayal kırıklığı yaşattı.

Konuyla ilgili Ankara İl Sağlık Müdürlüğü ya da Ziraat Bankası kanadından herhangi bir resmi açıklama yapılmazken kesilen aidatların sözleşme gereği geri iade edilip edilmeyeceği ise bilinmiyor.

Yorumlar (14)
Amcamın Oğullarııııııı 2 hafta önce
Kuralı ihlal etmişler beizimkiler adam olsa direk sözleşmeyi fesheder. Ama nerdeeee hepsi yalakalık peşinde.
Sağlıkçılar 2 hafta önce
Niçin ziraat hala ona Niçin verilmeye çalışılıyor
orhan 2 hafta önce
çünkü ziraat bankası ile hükümet arasında usulsüz ilişkileri var...
Husin 2 hafta önce
Anlaşıldi 4 sene önce verdikleri promosyon parasınin 5 katını iade edelim elimizi öpüp başımıza koyalım yani promosyon felan beklemeyin
Ercan 2 hafta önce
Ziraat bankasının maaşalrın tamamına gayrı hukuki olarak el koymasına müdahale etmeyen il sağlık müdürlüğümü buna müdahale edecekmiş. Koltuğa oturan aman koltuğuma birşey olmasın diye bakıyor işlere. Personeli düşünen müdürlük mü varda müdürlük müdahale etsin beklentisindeyiz. Yasal dayanakları ve hakları varken bile müdahale etmeyenler inanın şu anda seslerini bile çıkarmazlar. Mahkeme yoluna gitmekten başka çare bırakmıyor idareciler. Bekleki işler mahkemelerde çözülsün. Velhasıl kimsenin bi halt yapacağı yok yani. Boş yere umutlanmasın kimse. Personel kendi göbeğini kendi kesecek anlaşılan
demir ören 2 hafta önce
demirörenden alamadığını sağlıkçıdan almaya çalışıyor galiba
U.zngn 2 hafta önce
Devlet nekadar kesip kasaya atsam ın derdinde özel banja olsa anasinı aglatirdilar kendileri olunca tirt
Hale promosyon teklifini hesaplamayi becerip ihaleye çikamadilar gerisini siz düsunun yazik
Şok Sağlıkçı 2 hafta önce
Bu Sağlık ta daha biz çoook şoklar yaşarız şok şok şok haber promosyon 60 bin şok şok şok promosyon 12 bin evet hep beraber alkışlıyoruz şoklanıyoruz böyle giderse şok depresyona hazır olalalım hep birlikte
Sözleşme fesih 2 hafta önce
Evet benden de kart üyelik ücreti almışlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın