PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlıkçılar, Promosyon Anlaşmasını Güncellemeyen Bankanın Önünde Oturma Eylemine Hazırlanıyor!

Enflasyon ve ekonomik dalgalanmalar sonucunda bazı illerde promosyon ihaleleri iptal edilirken İl Sağlık Müdürlüğü’nün bankaya gönderdiği revize talebine geri dönüş yapmayan bankanın önünde sağlık çalışanları eyleme hazırlanıyor.

Gündem 10.09.2022, 21:03 11.09.2022, 02:15 Cansu Polat
Sağlıkçılar, Promosyon Anlaşmasını Güncellemeyen Bankanın Önünde Oturma Eylemine Hazırlanıyor!

SES üyesi sağlık çalışanları Bursa’da sağlık çalışanları ile promosyon anlaşması yapan 2 Bankanın önünde oturma eylemi yapmaya hazırlandığı öğrenildi.

Diğer taraftan çoğu sağlık çalışanları Bursa İl Sağlık Müdürlüğü ile yapılan promosyon protokolünü güncellemeyen bankalardaki otomatik ödeme talimatlarını da iptal edeceklerini açıkladılar.

Bursa’da 8 ay önce İl Sağlık Müdürlüğü 20 BİNİN üzerindeki sağlık çalışanı için promosyon ihalesi düzenlenmiş ihale 2 bankada kalmıştı.

Promosyon parası kişi başı 11.000 TL ile anlaşılmış ancak daha sonra İl Sağlık Müdürünün gayretleri ile 16.000 TL’ye çıkartılarak imzalanmıştı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz’a, “Banka promosyon ihaleleri konusunda yeni bir gelişme var mı?” sorusunu yönelttik…

Dr. Yavuzyılmaz’ın yanıtı “Biz yazımızı yazdık şimdi bankalardan gelecek cevabı bekliyoruz…” oldu.

Sağlık çalışanları adına “Umut var mı?” diye de sorduk elbet ama…

***

Evet, şimdi dönelim yazımızın başına…

Sağlıkçıların eylem planları hazır…

Önümüzdeki hafta banka önünde basın açıklaması yapılacak…

Ardından SES’e üye olan sağlıkçılar bankalardaki otomatik ödeme talimatlarını iptal edecek…

Ve daha sonra da banka önlerinde oturma eylemi düzenlenecek…

Ayrıca resmi dilekçe ile maaş aldıkları bankadan ayrılarak, maaşlar başka bankalara transfer edilecek…

***

SES Bursa Şubesi Başkanı İrfan Açık, haklarını alana kadar mücadele edeceklerini belirterek, yerelde başlattıkları bu eylem ve etkinlikleri ülke geneline yaymayı hedeflediklerini söyledi.

“Hak edilmiş haklarımızın birileri tarafından gasp edilmesine asla izin vermeyiz…” ifadesini kullanan başkan Açık şöyle konuştu:

“İlk altı ay toplam yüzde 500 bankalar kar ederken, sağlık emekçilerinin bu paydan yararlanmaması asla kabul edilebilir bir durum değil. Bankalar sırtımızdan para kazanıyor, promosyona sıra gelince ‘sözleşme’ diyorlar. Böyle bir şey olmaz. Maaşlarımızı başka bankalara taşıyacağız. Şimdilik bu tamamen yerel bir eylemdir. Topladığımız dilekçelere Sağlık Bakanlığı hala yanıt vermedi. Bankalar bizim dediğimiz süreci gerçekleştirmezlerse sadece sağlık sektörü değil, tüm kamu emekçileri adına genel merkezimizle birlikte ülke genelinde eylem ve etkinlikler başlatacağız. Ayın 15’ini bekliyoruz…”

***

Anlaşılan o ki bu hamur daha çok su kaldıracağa benziyor…

Lale Akasoy-Bursa Duysun

Yorumlar (6)
BKS 2 hafta önce
Devlet yetkilileri bankalara bir kararname çıkartıp enflasyon farkında promosyonlarınızı hepiniz güncelleyin diyecek bu olay bitecek, zor mu acaba.?
KONYA 2 hafta önce
Allah bildiği gibi yapsın sizi Konya ! Çalışanı için iş yapamayan adamlar millet için hiç iş yapamaz.
şanal edik 2 hafta önce
en güzel cevap bankanın hiç bir kartını ve hesabplarını kullanmamak.adalet bakanlığı personeli vakıfbankla 20100 liraya anlaşınca personeller bankayı pretesto anmacıyla kartlarını iptal ettiler.vakıfbank tekrar promosyonu güncelleyerek 25000 tl yaptı.
müdürler 2 hafta önce
müdürler banka ile anlaşmadılar ise ....
T saglikci 2 hafta önce
Evet kanımızı emdiniz bankalar düzeni çalışalım omur boyu vekiller 600 u ocakta alacakları maaş zamların temmuzda alırken adalet neresinde bunun diyen oldünü çabucak 2 dk da hemde chp karanlık elektrik fatura eylemi yapan chp li vekil kardeşlerimde vardı sindi memurların anayasal hakkı olan maaş düzenlemesinde isteseler bir kanunla revize edilir ama nerde
ADANA 2 hafta önce
UYU ADANA UYUUUUU
26
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?