Sağlıkçılar Ortaylı'nın Bu Yazısı Paylaşıyor: Bu Maaşlara mı Çalıştırılır?

Türk Tarih Profesörü İlber Ortaylı sağlık personelinin durumlarıyla ilgili paylaşımda bulundu.

Gündem 27.10.2021, 09:38 27.10.2021, 13:22 Zeynep Elmalı
Sağlıkçılar Ortaylı'nın Bu Yazısı Paylaşıyor: Bu Maaşlara mı Çalıştırılır?

İlber Ortaylı, "Felemenkçe, İsveççe, Almanca gibi dilleri öğreten kurslar, doktor ve sağlık personeli dolu. Ne yapsınlar ki? Maaşlar ortada; 7-8 Bin TL'ye şu hayat pahalılığında mütehassıs doktor mu çalıştırılır?" paylaşımında bulundu.

Profesör Ortaylı paylaşımında şu ifadelere yer verdi; "Felemenkçe, İsveççe, Almanca gibi dilleri öğreten kurslar, doktor ve sağlık personeli dolu. Ne yapsınlar ki? Maaşlar ortada; 7-8 Bin TL'ye şu hayat pahalılığında mütehassıs doktor mu çalıştırılır? Üstelik bir de doktor, hemşire dövme modası devam ediyor. Hele en sonuncu hadise (yani üç hemşireyi bir mücrimin esir alması) eğer dış kaynaklı, tipik bir organizasyon değilse şaşarım.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Çünkü pandemi krizinde Batı'daki tıbbi personelin gayret ve beceri yönünden bizimkilere yetişemeyeceği anlaşıldı. Açığı böyle kapatmak istemedikleri ne malum? Deli geçinen herif, ambulansın içinde hastaneye girmiş ve üç hemşiremizi rehin alarak ortalığı birbirine katıyor.

Şayet deliyse tımarhane, psikiyatri klinikleri nerede? Bunu düzenleyen kanun neden hazırlanmıyor? Hastaneler personel kıtlığına uğramaya başladı. Avrupa'nın en fedakar personeli yurtlarından kaçmak zorunda kalıyor. Hastanesiz kalmayı hak eden bir toplum muyuz? İki asırdır evlatlarımızı tıp alanında büyük fedakarlıkla yetiştirdik. Bu densizliğin sınırları nerede duracak? Adamın biri, geçmişte bakan oldu, gelip hastanelerin kapısından T.C. rumuzunu kaldırmakla iş yaptığını zannetti, amacı belli. Beriki gelip "Sağlık personeli sizin hizmetinizdedir" diyor. Roma'nın "Patrici" beyleri bile Yunanlı köle hekimler için böyle edepsiz laf kullanmamıştır.

Ne zaman akıllanacağız ve herkese haddini bildireceğiz? Zorbalık çıkmadan evvel aklıselim hukuki tedbirlerle işin sağlanması gerekir. Nelere maruz kalacağımızı tasavvur etmek bile istemiyoruz"

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (8)
Sağlık teknikeri 1 ay önce
Allah aşkına artık bu platformda doktor hemşire maaşı kavgası yapılmasın hepimiz aynı gemideyiz ve hepimizin hem çalışma şartları hemde aldığımız ücretler geçinmek için yeterli değil biz birlik olup bunu düzeltmek adına çaba sardeceğimize birbirimize gitmek ile meşgulüz bu hiçbirmizin yararına değil ne doktor hemşiresiz görevini ifa edebilir nede hemşire doktorsuz görevini ifa edebilir sağlık hizmetinin sürdürülebilmesi için ikisi de bir arada olmak zorundadır bizler beraber ancak bir anlam ifade edebiliriz bunun bilincinde davranmamız hepimizin çıkarınadır….
hemşire 1 ay önce
yalan söylemiş 7bine çalışan doktor mu var en az 30-40bine çalışıyorlar tüm dönerleri götürüyorlar biz hemşirlere 3200-3300 tl alıyoruz
tüm işleri biz yapmamıza rağmen hatta kolonoskopi ameliyatını bana yaptırdı ama tüm ücreti dotor aldı yazık sadece
tüm haklarımız hekimlere gidiyor bize hiçbir şey
Hemşire. 1 ay önce
Ben hemşire olarak yedi sekiz maaşı nerde alıyorum.yokboyle bişey.. adam genç bı maasimizi iyileştirir artık. Yeter ve yeter..
Dt 1 ay önce
Nerde ya o paraları alan doktor uydurma sizin maaşınız doktora yaklaştı zaten daha derdiniz ne? Sende tıpı kazan onca yıl oku sonra sana layık görülene bak sonra konuş
HEMŞİRE RUMUZU AZILI HEKİM DÜŞMANIDIR!!! 1 ay önce
HEMŞİRE RUMUZU AZILI HEKİM DÜŞMANIDIR!!!
Böyle bir düşmanlık olmaz. Allah düşmanın bile ahlaklısını versin diye boşuna dememişler. Döner sermaye veren yer mi kaldı. Yalancı terbiyesiz doktor düşmanı. Bak hocamız doğruyu söylemiş. Onu bile anlayamıyorsun. Terbiyesiz adam
selma 1 ay önce
Hayır yalan söylemiyor. senin işine gelmiyor.
CovidAcil 1 ay önce
Avrupa bizi kiskaniyor diyen cikmamis hâlâ,hayret!
sağlıkcı bile değilsin 1 ay önce
Sağlıkcı bile değilsin. ancak burda atıp tutuyorsun. Nerde 15 binin üzerinde maaş alan doktor. yardımcı sağlık personeli desen onların maaşı zaten yerlerde.
5
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?