Sağlıkçılar Konaklama ve Toplu Taşımanın Uzatılmasını İstiyor: 1 Hafta Kaldı!

Cumhurbaşkanlığı kararı ile pandemi sürecinde sağlıkçılara toplu ulaşım ve misafirhaneler ücretsiz yapılmıştı. Sağlıkçılar, 31 Ağustos’a kadar sürecek olan ücretsiz ulaşım ve konaklama hizmetinin uzatılmasını istedi

Sağlıkçılar Konaklama ve Toplu Taşımanın Uzatılmasını İstiyor: 1 Hafta Kaldı!

23 Mart 2020 tarihli ve 31078 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Cumhurbaşkanlığı kararı ile kamu ve özel sektörde çalışan sağlıkçılar, hem toplu taşımadan hem de misafirhanelerden ücretsiz olarak yararlanıyor.

Pandemi nedeniyle alınan bu karar, son olarak 31 Ağustos’a kadar uzatılmıştı. Yani bir hafta sonra sağlıkçılar, ulaşım ve konaklama hizmetlerinden ücretsiz yararlanamayacak.

TIKLAYIN

Koronavirüs salgınının devam ettiğini, canla başla çalışmayı sürdürdüklerini dile getiren sağlık personelleri, bu sürenin tekrar uzatılmasını talep etti. 

Türkiye'nin dört bir yanından sitemize ulaşan sağlık çalışanları, bu konuda Bakanlığın duyarlı hareket etmesini isterken, “Zor şartlarda mücadele veriyoruz, toplu taşıma ve konaklama hizmetleriyle ilgili verilen kararın uzatılması, sağlıkçılar için moral olacaktır” dediler.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2020, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER