Sağlıkçılar İsyan Etti: Biz Olamadık, Çağla Şikel ve Alişan Aşı Oldu!

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınında Çin’in Sinovac şirketi tarafından geliştirilen CoronaVac aşısı ülkemizde gönüllüler üzerinde uygulanmaya başlandı. Ekran yüzü Çağla Şıkel ve Alişan ‘gönüllüyüz’ diye aşı yaptırırken sağlık çalışanları ayaklandı. Doktorlar kısa sürede Twitter’dan tepkisini dile getirdi.

Gündem 11.01.2021, 10:21 11.01.2021, 10:26 Güler Sağlam
Sağlıkçılar İsyan Etti: Biz Olamadık, Çağla Şikel ve Alişan Aşı Oldu!

Korona virüs salgını tüm dünyada etkisi göstermeye devam ederken aşı çalışmaları ise devam ediyor. Öte yandan henüz korona virüs salgınıyla en başından beri canla başla mücadele eden sağlık çalışanları ve risk grubunda bulunan 65 yaş üstü aşı yaptırma şansına erişememişken ‘Gönüllü’ diyerek aşı olan Çağa Şikel ve Alişan’ın aşı yaptırması doktorları ayağa kaldırdı. Öte yandan binlerce sosyal medya kullanıcısı ise “Doktorlar bile daha olamadı”, “Bu torpiller nereden geliyor?” sorularını sordu.

DOKTORLAR AYAĞA KALKTI SAĞLIKÇILAR TEPKİLİ

Sosyal medyada yüz binlerce takipçisi olarak Nörobilimci Cağhan Kızıl ise, “Henüz sağlık emekçileri ve 65 yaş üstü tam aşılanmamışken elinde mikrofonuyla bu kişi hangi ‘Öncelikli’ grupta? Hangi aşıyı oldu.Klinik çalışmaya dahilse plasebo olmadığını nasıl biliyor? Değilse aşı neden kendisine yapılıyor?” diyerek tepkisini dile getirdi.

TIKLAYIN

Twitter’dan ‘Evrim’ kullanıcı isimli bir kullanıcı ismi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı etiketleyerek, “Alişan korona virüs aşısı oldu; Bir doktor: “Güzel insan benim pandemi nöbetlerimi tutsun o zaman, zira ben henüz aşılanmadım” dedi. Fahrettin Koca’ya soruyoruz; Çağla Şikel ve Alişan hangi öncelik listesinde aşı oldu. Şu Alişan’ndan zerre hazetmiyorum” paylaşımında bulundu.

Öte yandan Mehmet Batuhan Örs isimli bir başka doktor ise “Koronalı hasta ameliyat ediyoruz. Koronalı hasta muayene ediyoruz. Koronadan mesai arkadaşlarımızı kaybediyoruz. Ama biz aşı olamadık, Alişan oldu. Soran olursa, ‘Sağlık çalışanlarının hakkı ödenmez’ dersiniz!” ifadelerini kullandı

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
Serdar 5 ay önce
Torpil yapılıyor diyenler dünde aşıya karşı çıkıyordu adam twitır da hem aşıya karşı twitı var hem de biz vatandaşa niye aşı yapılmıyor diye twitı var amaç hükümeti yıpratmak bunu kesimin hep yaptığı soysuzluk her tarafa saldırıp farklı gôrüşteki insanları karşı karşıya getirmek.
sağlıkçı 5 ay önce
hem aşıya karşı değilim hiç olmadım hem de sağlık personeli olarak tv artistleri yerine aşı olmak istiyorum bunun için yorumunuz nedir ?
ÖLÜM HAK TORPİL HELAL 5 ay önce
VAY BE YE KÜRKÜM YE DEVRİ OLMUŞ ALLAHIM SEN ŞAHİTSİN SENDEN BAŞKA KİMSE BİZİ DUYMUYOR.
cem sultan. 5 ay önce
Onlar Ordünalyüs Prof ve Dr.Okumadan olanlardan aşı neki bunlar için.
MELTEM 5 ay önce
Kolayı var bizim nöbetleri onlar tutsunlar
Karalı 5 ay önce
Maskesini de çıkarmış konuşuo. Hani ceza!!!
Osman 4 ay önce
Bu haberi yapanların, bu yorumları yazanların sağlık hizmetleriyle ilintili insanlar olduğunu anlamakta zorlanıyorum.. Bu insanlar aşının faz III çalışmalarına katılan on binlerce insan gibi gönüllü olmuşlar ve bu çerçevede aşı mı oldular plesebo mu aşıyı uygulayanlar dahil bilmiyor. Bu muhabbetleri kahvedeki hacı amcaya yakıştıramazken sağlık personeli bu dip muhabbetin içerisindeyse çok görmemek lazım.
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?