Sağlıkçılar Asılsız İhbarda Bulunan Alkollü Kişinin Sobasını Yaktılar

Adıyaman'da 112 Acil sağlık ekiplerinin karşılaştığı ilginç olayda; 112 Acil sağlık ekipleri Çağrı merkezini 3 kez üst üste arayarak 'hasta' olduğunu söyleyen H.G.'nin evine gittiklerinde asılsız ihbarda olduğunu öğrendiler. Üstelik çağrıda bulunan kişinin alkollü olduğunu anlayan ekipler önce evde bulunan odundan kırdı, ardından sobayı yaktı.

Gündem 10.01.2021, 00:26 10.01.2021, 00:40 Güler Sağlam
Sağlıkçılar Asılsız İhbarda Bulunan Alkollü Kişinin Sobasını Yaktılar

Adıyaman'da 112 Acil sağlık ekipleri ilginç bir olayla karşılaştı. Çağrı merkezini 3 kez üst üste arayarak 'hasta' olduğunu söyleyen H.G.'nin çağrısı üzerine ekipler harekete geçti.

Hasta olduğunu söyleyen kişinin, gerçekte hasta olmadığı ve sağlık ekiplerini 'sobasını yakmak' için çağırdığı anlaşıldı. Sağlık ekipleri alkollü olan ve yerinden kalkmakta güçlük çeken kişiye yardım etti.

TIKLAYIN

112'ye gelen çağrıların büyük bir kısmı asılsız

Ekipler, önce evde bulunan odundan kırdı, ardından sobayı yaktı. Sağlık ekiplerinin bu davranışı büyük takdir topladı.

Yalnız yaşadığı öğrenilen kişi ile ilgili ekipler jandarmaya bilgi vererek, asılsız ihbarda bulunmasından dolayı tutanak tutturdu.

Adıyaman'da 2020 yılında 112 Acil çağrı merkezine gelen 383 bin 868 çağrının 314 bin 311'i yani yüzde 82'si asılsız çağrı olarak kayıtlara geçti.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Mrty 5 ay önce
Biz essek olursak semer vuran çok olur aferin size. Cebine 50tl bıraksaydinizz bari.
Sağlık 5 ay önce
Böyle hizmete devam haklisin kardeşim alkollü olana saglik hizmeti bile sunmak yanlış içiyorsan kendine iç başkalarının canını sıkma...Hayret ne günlere kaldık ya şovmenlik almış başını gidiyor...
Çelikhan 5 ay önce
Bu haber adıyaman 112 başhekimliği tarafından tertip edilmiş olup, sadece reklamdan ibarettir. Bilimsel çalışma yok sadece üstlere yalakalık var maalesef....
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?