Sağlık Sen Genel Sekreteri Türk Sağlık Sen'den Destek İstedi!

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş'ın Genel Sekreteri Durali Baki sosyal medya hesabından Türk Sağlık Sen ve Genel Başkanı Önder Kahveci'den destek isteyerek sağlık personelinin sorunlarının çözümü için somut bir birliktelik adımı attı.

Gündem 17.11.2020, 02:10 17.11.2020, 09:18 Güler Sağlam
Sağlık Sen Genel Sekreteri Türk Sağlık Sen'den Destek İstedi!

Yetkili sendika Sağlık Sen'in Genel Sekreteri Durali Baki twitter hesabından Kamu dışı Aile Sağlığı Çalışanlarının birikmiş tayin, becayiş, tazminat ve iş güvencesi gibi haklarına kavuşmaları için düzenlenen sosyal medya etkinliği için paylaşımda bulundu. Baki paylaşımında, KamuDısıAsc KPDKbekliyor hastag'ını etiketleyerek Türk Sağlık Sen Genel Merkezi ve Genel Başkanı Önder Kahveci'yide paylaşımına ekleyerek destek talebinde bulunduğu görüldü.

Haber yayına girdiği anda Sağlık Sen Genel Sekreteri Durali Baki'nin twitine Türk Sağlık Sen ve Genel Başkanı Önder Kahveci'den henüz yanıt gelmemişti ancak konunun sağlık personelinin sorunlarına çözüm bulunması olduğu gerçeğiyle hareket edeceklerinden saglikpersoneliHABER.NET olarak hiç şüphemiz yok.

BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR

Sağlık çalışanlarının birikmiş sorunlarının başında genel dönmeyen döner sermaye ve 3600 ek gösterge gibi talepleri konusunda da Sağlık Sen tarafından üye sayıları itibariyle sağlıkta ikinci en büyük sendika olan Türk Sağlık Sen'e el uzatılıp destek istenip istenmeyeceği de ayrıca merak konusu oldu. 

Sağlık ve Sosyal Hizmetler iş kolunda çalışan memurlar, uzun zamandır sosyal medya paylaşımlarında sağlık sendikalarının birlikte hareket etmesini istiyor. Hükümetin yüzde 3 zam teklif edecek cesareti de sendikaların ayrı durmasından aldığını düşünen sağlıkçılar, geçmiş örnekleri hatırlatarak Sağlık Sen ve Türk Sağlık Sen'in ortak hareket etmesi halinde etkili eylemler yapılabileceği ve sonucunda kazanımların elde edilebileceğini söylüyorlar. “Niye tek tek davranıyorlar, niye bir araya gelmiyorlar” “Sendikalar parçalı durunca, hükümet de çözüm üretme ihtiyacı hissetmiyor” diyerek sendikaların ortak tutum almasını istiyorlar. 

Bu bağlamda Sağlık Sen Genel Sekreteri Durali Baki'nin sosyal medya hesabından da olsa destek elini uzatması önemli bir adım olarak yorumlandı. Tabiki devamının gelip gelmeyeceği önemli. Bunuda zaman gösterecek bizde saglikpersoneliHABER.NET olarak sürecin takipçisi olacağız.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (16)
Ahmet 11 ay önce
2021 zammının yuzde 3 oldugu gerçeğini değiştirecek mi
sağlık personeli 11 ay önce
gys ve ünvan değişikliği barajı geçenlere ünvanları verilmelidir. hadi birlikten kuvvet doğar
ünvan 11 ay önce
evet barajı geçenlere mülakatsız amasız fakatsız ünvanları verilsin
Bjk 11 ay önce
Umarım gerçekleşir hepimiz aynı gemideyiz diğer bütün meslek mensup larının birlikte hareket edip kazandıkları haklar gibi bizlerde birlikte hareket edip emeklerimizin karşılığını alabiliriz ancak
reel 11 ay önce
tencere dibin kara benim ki senden kara. ama yine de gelişme
Turgay 11 ay önce
Kim bilir kim neyin peşinde yine... Sendikalar, özellikle sağlık sen inandırıcılığını yitirdi.. Bu zamana kadar ülke genelinde yetkiliydiler, sonuç %3 zam verilmeyen ünvan değişikliği,rafa kalkan 3600, adaletsiz döner sermaye sistemi vs. vs...
Att 11 ay önce
Cumhur ittifakı diyorsunuz yani...
mehmet 11 ay önce
Editör:Haber içeriğiyle ilgisi olmayan propaganda amaçlı yorumunuz silinmiştir.
Ambulans Söfor BayramAli Özcan 11 ay önce
Sağda çalışan sağlık ekinine ayrım yapmadan faydası olacaksa birlikte hareket iyi bir harekettir sağlıksen koltuktakilere faydalı bir hak isterse Türk sağlıksen yannıs yapar destek kime faydası olacak KAHVECİ şartlara incelemesi lazım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?