Sağlık Personelleri Sınavsız Unvan Değişikliği İstiyor!

Sağlık Çalışanları, uzun zamandır beklediği unvan değişikliği sınavına büyük umutlarla başvurusu yaptı ancak pandemi salgınıyla beraber ilan edilen sınav sahadan gelen talepler doğrultusunda ileri bir tarihe ertelendi. Ülkemiz zor ve sıkıntılı bir süreçten geçiyor,sağlık çalışanları da bu zorlu süreçte önsaf da kahramanca mücadelesini verdi ve vermeye devam ediyor.

Gündem 18.05.2020, 17:57 22.05.2020, 15:00
Sağlık Personelleri Sınavsız Unvan Değişikliği İstiyor!

Dünyayı etkisi altına alan Pandemi (Covid-19) salgını sürecinde, ünvan ve branş ayrımı gözetmeksizin SAĞLIK ORDUSU olarak görev yapan sağlık personelleri, ruhsal ve fiziksel yorgunluklar ile birlikte ailelerini, çocuklarını ve sevdiklerini arkalarında bırakarak ülkemiz için canla başla çalışmaya devam ediyorlar. Sürecin uzamasıyla beraber olumsuz etkilenme sebebi ile sağlık çalışanları sınav konsantresini kaybetmiş, motivasyonları tamamen kayboldu. Özellikle başarılı olamama düşüncesi morallerinin ve psikolojilerinin bozulmasina sebep oldu.

Sağlıkçılara Sınavsız Unvan Hakkı Önergesi Meclis'e Sunuldu! haberi için tıklayınız

TIKLAYIN

Kritik günlerden geçerken aynı zamanda da ilerleyen zaman diliminde tarihi ilan edilecek olan ünvan değişikliği sınavına hazırlanacak olan sağlık personelleri , salgının vermiş olduğu moral ve motivasyon bozukluğu ile birlikte gerek iş yoğunluğu, gerek endişe ve kaygı sebebi ile söz konusu sınavda  ders çalışmaya konsantre olamayacaklardır. 

Bakan Koca'nın yapmış olduğu basın toplantısında 7 bin sağlık çalışanının enfekte olduğunu üzülerek açıkladı. Bu zor süreçte tüm sağlık çalışanlarının haklarının ödenemeyeceğini, her birinin değerli ve kıymetli olduğunu , sağlık Ççlışanlarımız için Sağlık Bakanlığı olarak her türlü adımların atılmasını destekliyeceğini belirtmiştir. Bu açıklama sağlık personellerinde büyük heycan oluşmasına sebep oluşmuştur.

Sağlık Bakanlığınca yapılacak olan mevzuat değişikliği ile 1 (bir) defalığına mahsus olmak üzere, sınava başvuruda bulunmuş olan sağlık personellerine, mezuniyet alanlarına uygun kadrolara sınavsız unvan değişikliği ile atamalarının yapılması sahanın beklentileri arasında. 

Sosyal medyada bir araya gelen sağlık çalışanları Dr. Fahrettin Kocaya seslenerek;

"Bakanım ; Canını dişine takan biz Sağlık personellerine, sınav için başvuruda bulunmuş personellerin talep ettikleri kadrolara geçmelerini talep etmekteyiz. Sağlık Bakanlığı personelleri olarak bize vereceğiniz müjdeli haberi beklemekte, şükranlarımızı sunmaktayız. Saygılarımızla." mesajını ilettiler. 

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER
Yorumlar (194)
Sibel 6 ay önce
Sağlık Bakanlığı Ünvan Değişikliği sınavı covid-19 nedeniyle ertelenmiştir.Çok yorgunuz ders çalışacak durumda değiliz, Sınava başvuruda bulunan sağlık personellerinin,bir defalığına SINAVSIZ ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ yapılmasını talep ediyoruz.Saygılarımızla.
Aylin Avcı 6 ay önce
Sağlık Bakanlığı Ünvan Değişikliği sınavı covid-19 nedeniyle ertelenmiştir.Çok yorgunuz ders çalışacak durumda değiliz, Sınava başvuruda bulunan sağlık personellerinin,bir defalığına SINAVSIZ ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ yapılmasını talep ediyoruz.Saygılarımızla.
Ümmü Durna 6 ay önce
Desteğinizi esirgemediğiniz için teşekkür ederiz ????????????????
Esbo 6 ay önce
Sağlık Bakanlığı Ünvan Değişikliği sınavı covid-19 nedeniyle ertelenmiştir.Çok yorgunuz ders çalışacak durumda değiliz, Sınava başvuruda bulunan sağlık personellerinin,bir defalığına SINAVSIZ ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ yapılmasını talep ediyoruz. Sesimiz oldunuz için tesekürler
Ahmet 6 ay önce
Hakkımız olan sınavsız unvan değişikliğini istiyoruz.
Gamze Sezgin 6 ay önce
Sağlık çalışanları oşarak aylardır sahada sınav veriyoruz. Bu süreçte gerçekten ders çalışmaya ne psikolojimiz kaldı ne de gücümüz. Bu konuda sesimiz olduğunuz için minnettarız. En kısa zamanda güzel haberleri yine bu kanaldan alırız inşAllah. İyi çalışmalar diliyorum.
Sevgi Aktaş 6 ay önce
Sınavsız ünvan değişikliği olur inşAllah ben 96 senesinden beri hemşire olarak calisiyorim ama kadrom ebelik
İbrahim Genel 6 ay önce
Sağlık Bakanlığı Ünvan Değişikliği sınavı covid-19 nedeniyle ertelenmiştir.Sınava başvuruda bulunan sağlık personellerine bir defalığına SINAVSIZ ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ yapılmasını talep ediyoruz.
Azer 6 ay önce
657 sayılı memurlarız. Emeğimiz çöpe gitmesin istiyoruz. Sınavsız unvan değişikliği yapılsın lütfen.
Elif g 6 ay önce
Yıllarca beklediğimiz sınav ertelendi ve kadro sayısı zaten az olduğu için deliler gibi ders çalışmamız gerekirken yoğunluğumuz arttı. Devlet büyüklerimiz lütfen görün bizi pandemi dönemi başvuru yapanları bir defaya mahsus yeni kadrolarına geçirin lütfen
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
6
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?