Sağlık Personelinin Yıllık İzinleri 2022'ye Devredecek mi? İzinler Yanacak mı?

Günlük vaka sayılarının her geçen gün arttığı ülkemizde sağlık personelinin yıllık izin kullanım sıkıntısı devam ediyor. 2021 yılı Eylül ayı itibarı ile personelden hala izinlerini kullanmayanlar var. Covid 19 ile mücadele nedeniyle yıllık izin alamayan yada 5-10 gün gibi kısa sürelerle yıllık izin kullanabilen sağlık personellerinin 2021 izinleri 2022'ye aktarılamayacağı için mağduriyet yaşayacak.

Gündem 02.09.2021, 11:43 02.09.2021, 20:00 Güler Sağlam
Sağlık Personelinin Yıllık İzinleri 2022'ye Devredecek mi? İzinler Yanacak mı?

Geçtiğimiz yıldan yıllık izinleri kalan 4/A lı sağlık personelleri ile 4B'lilerin kısıtlamaların kaldırılmasıyla nöbetleşe veya izinlerin bir kısmını kullandıklaı bilinen bir gerçek. Çünkü personellere izin isteklerinin hepsi verilmedi. 

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Sendikalardan ümidini kesen sağlık personelleri 4/a yada 4/b farketmeksizin yıllık izinlerinin yanmaması için Bakanlığın bir düzenleme yapmasını bekliyor. 

Uzmanların Kasım ve Aralık ayında, kış şartlarından dolayı pandeminin şiddeti artacağı öngördükleri gerçeği ışığında yıllık izinlerin 2022'ye devretmeyeceği için yanacağı düşünülüyor.

Sağlık Bakanlığının, zaten büyük bir özveriyle çalışan sağlık personeli için, Cumhurbaşkanlığı aracılığıyla, 4B'ye tabi çalışanlar için ve 657'ye tabi sağlık çalışanları için yeni bir Genelge yayımlayarak kullanılamayan yıllık izinlerin 2022 yılı içinde kullanılmasına imkan sağlaması bekleniyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
ZEKİİİ 5 ay önce
biz zaten yanmışız kül yanar mı daimi işçilere döner yok 3600 yok yok yok zam çok az her şeye % 150 zam markete girsen okul açılacak kırtasiye malzemesi el yakıyor bir kalem 1 tl idi şimdi 2,5 tl nerde bu enflasyon belirleyenler
sağlık sport 5 ay önce
işinden memnun değilsen istifa et, daha düne kadar taşerondunuz şimdi kalkmış nankörlük yapıyorsunuz. bu nankörlüğün sonu iyiye gitmez aklınızı başınıza alın
memur 5 ay önce
HATALI YAZILMIŞ 2020 İZİNLERİ ŞEKLİNDE OLACAKTI LÜTFEN DÜZELTİNİZ
Hemşire 2 ay önce
Şu ana kadar kimsenin izin kullanmasına izin verilmiyordu. Şimdi 2020 izinlerimiz yanacak mı. İzindemi kullanmayacağız.
-2
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?