Sağlık Personelinin Üzerinden Güç Denemesi Yapılıyor!

Omuzunuzdaki bandı çıkarmayı unutmadınız, değil mi? diyerek 1 milyonuncu doz aşının yapılış anını paylaşayan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'ya sağlık personelleri sosyal medya'dan tepki gösteriyor.

Gündem 16.06.2021, 22:20 17.06.2021, 13:53 Güler Sağlam
Sağlık Personelinin Üzerinden Güç Denemesi Yapılıyor!

"Randevulu, randevusuz gel vatandaş gelll, Planlama yok, yeterli personel yok. Aşı yapmak için yeterli alanda yok" diyerek Bakan Koca'nın sosyal medya paylaşımlarında atıfta bulunan bir sosyal medya kullanıcısı, 

"otomasyon alt yapısı yok,

Sosyal mesafe hiç yok...

Ama günde bir milyon aşı yapmakla övünmek var. " dedi. 

"Aşı beklenen dönemde niçin aşı merkezleri oluşturulmadı ve hastane ve ASMlerin pazar yerine dönmesine neden olundu? " sorusu da cevap bekleyen sorular arasına girdi.

Bir başka sağlık çalışanı ise;

"Bizim üzerimizde güç denemesi yapıyorlar ne kadar dayanabiliyorlar diye bizde sesimiz çıkmıyor asgari ücretle en yüksek performansla çalıştırıyorlar bizimle alay ediyorlar 1 milyonuncu aşıyı yaptıran vatandaşa neyin ödülü yapan sağlıkçının hiç emeği olmasa gerek hele Asm de hiçbir ortam ve alt yapı yokken onlara biontec aşısını da vererek diğer yapacakları asıl işlerini yapmaya bile fırsatları yok birde bunun üzerine performans keserlerse şaşırmam" ifadelerine yer verdi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Sağlık memuru 4 ay önce
Bittik ama hakkımızı savunan yok neyleyelim.
Vatandaş 4 ay önce
O kadar bedava aşının parası ödeniyorken tabi ki saglik personelinin canını çıkaracaklar...hicbir şeyi gözleri görmüyor bunun adı siyaset işte kimsenin kimseyi düşünmediği herkesin bi acayip olduğu döneme girdik eskiden yoksulluk vardı ama insanlar böyle değildi...artık siyasetin yeni yönü bu sadece şov yapıp seyircilere oynamak ne kadar şov o kadar oy....insanlar da alacağını aliyo siyasilerde ipin ucu kaçarsa bakalım o zman ne olacak...
Sağlık Memuru 4 ay önce
Aylardır aşı yapıyoruz sayın bakanım ek ödemeye gelince size yok dersiniz özlük haklarımız işçilerden kötü durumda onada hakkaniyetsizliğin farkındayız der sadece teşekkür edersiniz bizde size teşekkür ediyoruz ellerinize sağlık.
CovidAcil 4 ay önce
Koskoca Proflar asi olmayin diyor! Bunlar hâlâ milleti asi yapma pesinde!
doğru 4 ay önce
KAÇ MİLYON SAĞLIKCININ HAKKINI NASIL ÖDEYECEKSİNİZ...BU DÜNYANIN ÖBÜR DÜNYASI VAR
11
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?