PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Personelinin İş ve Görev Tanımları Yönetmeliğinde Güncelleme Yapılacak

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından daha önce 2014 yılında çıkarılan Sağlık Meslek Mensupları ile Sağlık Hizmetlerinde Çalışan Diğer Meslek Mensuplarının İş ve Görev Tanımlarına dair Yönetmelikte güncelleme yapılması için Antalya’da toplantı düzenlenecek.

Gündem 18.11.2022, 16:18 24.11.2022, 00:38 Cansu Polat
Sağlık Personelinin İş ve Görev Tanımları Yönetmeliğinde Güncelleme Yapılacak

Sağlık meslekleri olan Tabip, Hemşire, Ebe, Sağlık Teknisyeni, Sağlık Teknikeri, Sağlık Lisansiyeri gibi mesleklerin görev tanımlarında güncelleme yapılması için Sağlık Bakanlığı adım atıyor.

Sağlık meslekleriyle ilgili yeni bölümlerin dahil edilmesi ve mevcut sağlık mesleklerindeki iş tanımlarını günün şartlarına uygun hale getirilmesi ihtiyacı nedeniyle Sağlık Bakanlığı tarafından 2 - 11 Aralık 2022 tarihlerinde mevzuat güncellemesi için toplantı yapılacak.

Antalya Belek’te 2 – 11 Aralık 2022 tarihleri arasında Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından sağlık meslekleri mevzuat güncelleme toplantısı düzenlenecek.

Sağlık Personelinin İş ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmelikte Değişiklik!

20 Kasım 2021 CUMARTESİ günkü Resmi Gazete'de Sağlık Meslek Mensupları ile Sağlık Hizmetlerinde Çalışan Diğer Meslek Mensuplarının İş ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmeliğin Ek-1/B'sinde yer alan "Anestezi teknisyeni/teknikeri" başlıklı bölümünde düzenleme yapılmıştı. Yapılan düzenleme şu şekilde olmuştu: ""h) Anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanı sorumluluğunda ameliyata girecek hastayı entübe eder. Acil durumlarda da tabip sorumluluğunda hastayı entübe edebilir."

2021 Yılındaki yönetmelik değişikliği ile 

  • Tıbbi görüntüleme teknisyeni/teknikeri,
  • Acil tıp teknikeri,
  • Acil tıp teknisyeni,
  • Biyomedikal mühendisi,
  • Gerontolog

Unvanlarının tanımlarında değişikliğe gidilmişti.  Yönetmelik değişikliği için tıklayınız.

Yorumlar (33)
mühür bizde 2 hafta önce
AMİRİNİN VERDİĞİ DİĞER GÖREVLERİ YAPAR metnini görmek dahi istemiyoruz net olacak görev tanımı mühür bizde kıllık bizde yoksa ona göre
Yok daha neler 2 hafta önce
Amirin verdiği görevi yapar ne demek saçmalamışlar böyle bir madde konulamaz ucu açık suistimale mahal verecek .
adil olun onurlu olun 2 hafta önce
belek olmaz kıbrısa gidin bir el de kumar atın ankaranın suyu mu çıktı masraf yapmayın biz ödüyoruz o paraları ve amirinin vereceği diğer görevleri yapar ibarasi olursa komisyonu çöpe dökeriz mühür bizde kıllık bizde ona göre hem amir değdiğiniz adamlar paspal adamlar kimin amiri bunlar kabul etmiyorzu amirleri ve sözleşmeli yöneticileri o kadar yeter artık hak yemeyi bırakın
personel 2 hafta önce
Bu bakan olduğu sürece sağlık personelinin yüzü gülmeyecek ama unuttuğu bir şey var mübareğinde söylediği gibi 'dünyanın bütün işçileri birleşin' sözü hala kulaklarda
Hemşire 2 hafta önce
AKP'ye Oy moy yok
Süleyman - hatice 2 hafta önce
İlkokul düzeyi sorularla öğretmene uzmanlık ve 1000 lira ek ödeme verildi. Şimdi bize mevzuat ile ne yapmış olacaksınız? 20 yıllık sağlıkçıyım. Uzmanlık sınav ile değil yüksek lisans ile verilir. Birilerine para vermek için formalite uyduruyorsunuz. Bize gelince iş yükü altında ezilen biz hak gaspına uğruyoruz.
Lisans sağlıkçılar 2 hafta önce
4 Yıllık Lisans mezunu sağlıkçılara yardımcı görevleri yazamassınız. Biz işimizde uzmanız yardımcı olsak lisans okumazdık. Hem lisans okuyup hemde yardımcı anılmam bu kadar.
Son nokta 2 hafta önce
Hepiniz birden yettiniz artık sağlıkçıların bardağı taştı artık. Hepimiz birlik olacağız bakın o zaman bize . 1 gr daha hakkımı yedirmeyeceğim artık kimseye
Mustafa ali 2 hafta önce
Görev tanımını kim belirleyecek?Doktorlar mı? Şimdiden söylüyorum tüm işi başkasına kitliyecekler. Mevzuat ile işi hemşire ebe sağlık memurlarına kitlemeyi bırakın. Eğitim gördüğümüz işi yapmak istiyoruz, mevzuat ve hizmet içi eğitim ile başkasının yancısı yardımcısı yamacisi yapmayı bırakın
bir hemşire 2 hafta önce
beyin cerrahi rumuzlu olan arkadışımız size bir çok işiniz olmayan bölümünüz dışında işler yaptırsalar ve gerçek işinizi yapacak zaman bırakmasalar hoşunuza gidermiydi hemşirelik yönetmeliği bellidir dediğiniz işleri yapacak yeni meslek çıkarılmalı o zaman o işler bizim işimiz değil
BEYİN CERRAHI 2 hafta önce
Hangi işi sana kilitleyecekler..ENDOSKOPİMİ?STETESKOPLA OSKULTASYONMU YAPACAKSIN?SPLENOKTOMİ?VERTEBRA KIRIĞI CERRAHİSİ?LÖSEMİ TEDAVİSİMİ YAPACAKSIN?...HAYIR,EN FAZLA KONSULTASYON VEYA ORDIR LARI YERİMİZE SİSTEME GECERSİN..BU DOKTOR DÜŞMANLIĞINI BIRAKIN ARTIK,KENDİNİZİ DOKTORLA KIYASLAMAYIDA BIRAKIN.BEN 25 YILLIK DOKTORUM,ESKİ(EMEKTAR) HEMŞİRELERİMİZ VE SAĞLIK MEMURLARIMIZLA KARŞLIKLI SEVGİ-SAYGI ÇERÇEVESİNDE ÇALIŞTIK AMA YENİ JENERASYON FARKLI..
Personel değil 2 hafta önce
Görevi doktora yardım etmek için varolmuş meslek grubu olan yardımcı sağlık personeli ne düzgün eğitim verilsin.
Serpil 2 hafta önce
10 yıla uzmanlık 20 yıla 2000 lira istiyoruz salak yerine konmak istemiyoruz
Sağlık 2 hafta önce
Umarım bazı şeyler belirlenir artık. Sahada en büyük sorun personele işini yaptıramamak, çalışmamak için her türlü kaçışı arıyor ve deniyorlar. Artık amirlik belirlenmeli yoksa işler zor.
uyyy 2 hafta önce
belek'e yazılan tüm personel işten atılmalı
KUMKAT 2 hafta önce
kelek e mi yazılacak?
Sağlıkçı 2 hafta önce
Ortopedi teknisyeni, teknikeri, tıbbi protez ve ortez teknisyeni, teknikeri branş ve unvankarı görev tanımınada pansuman yapar kelimesi eklenmeli diye düşünüyorum.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın